gitar tellerinde pas sorunu

arkadaslar merhaba,
soyle bir sorunum var:
elektrogitarimi sehpasinda tutuyorum genelde herhalde odamda cok rutubet var surekli telleri paslaniyor.Ozellikle ince mi,si,sol.
bu konuda cozum onerisi olan var mi?

tesekkurler.

dayı naparsan yap, o pas hiç gitmez... yani bezle silmek iidir... ama telleri normal şartlarda ayda bir deiştirmek gerekir.... e zaten bir ayda da fazla pis olmaz.... -he, sor kac kişi ayda bi deiştirio die.........bırak sorma:D-

Ben sana pudra sürmeni öneririm hem teller kayganlaşıyor hem de tellerin ömrü uzuyor. Bi arkadaşım zeytinyağı denemiş, neden bilmiyorum. Makul mudur? Ama pudrayı dene,özellikle sololarda daha rahat caliyorsun.

ya ben son tellerimi yeni taktım bir kez çaldım sildim özellikle bütün teri alsın diye kağıtla sildim sıkı sıkı kağıda baktığımda siyah bir leke vardı hergün böyle sildim 1 hafta sonra teller bütün kayganlığını kaybetti hiç pas yok ama hiç kaygan değil aynı ps içindeymiş gibi

gitar telleri için yapabileceğin pek bir şey yok ne yaparsan yap olmuyor zamanında çok denedik

bas gitar teli için arkadaş telleri çıkarıp kaynamış suya atıyordu 5 dakka sonra çıkartıp kullanmaya devam malum bas telleri biraz pahalı :)

ikinci yazdığımı bence denemeyin sonra mesuliyet kabul etmem!