Ezgi'nin Günlüğü

Nihayet 'Ezginin Günlüğü' Tribute albümü 25 sanatçıdan oluşan bir katılımla huzurlarımıza sunuldu...

Çok mutluyuz.

ceyrekegsk.gif

www.ezginingunlugu.com.tr

Abi ezginin günlüğünün türk rock ta işi ne anlamıyorum.Bakın arkadaşlar her gitar kullanan grup veya sanatçı rock yapıyoo olmaz.Ezginin günlüğü anadolu rock ta yapmaz.Karışımlar bulundurur.Ve diğer sanatçıların cover yapabilmesi içinde iyi bir gruptur.

çok iyi müzik yapan bir topluluk. oyun ve ölüdeniz albümleri benim için ayrı bir önem taşır. diğer albümleri de çok iyidir. nadir göktürk çok iyi bir müzisyen ve grubu başından itibaren taşıyan en önemli isimlerden birisi. hüsnü vokali devralmadan önce ölüdeniz'de emin igüs ile çalışıyorlardı çok severdim sesini. bir masalda türkü, bilinmeyen ülke, ve çocuklar ve enstrümantal müsahipzade aşmış çalışmalardır. oyun albümünde ise şehir, bekle beni ve martı şarkıları alır götürür başka yerlere...

Biraz önce konser den geldim, tek kelime ile muhteşemdi! Şarkılar hep bir ağızdan söylendi. Seyirci ile diyalogları süperdi... İnşallah bir 25 sene daha müzik yaparlar. :)

Yeni albüm çıkardılar, Eski Arkadaş diye... Şiirleri bestelemişler, harika olmuş.

Kadıköy, Aşk Güzel, Gözüm Senden Başka, Kopan Bağ... Harika olmuş. Mutlaka alın. Ah birde Yeni Türkü yeni albüm yapsa. :)

Geri