Bu Tip Gitar Ile Metal Müzik Olur Mu?

Denediniz mi de konuşuyorsunuz? Line 6 ile oldukça sert tonlar verebiliyor.
Denemedim vardı 4 sene önce solağı sahiptim..Ben kullanmadan boş konuşmam merak etme..teleylede metal çalarsın ama metal var metal ver yelpaze geniş metalin için thrash heavy metal death metal metal core hepsini koyarak konuşuyoruz.hepsinde tam manasıyla iş görecek bir gitar dersek epi lespaul standart o manyetiklerle yemez.

2.el emg manyetikli maun gitar bakabilirsin veya seymour duncan manyetikli.cort önermem.1000 tl verilmez cort a.2.el jackson michael kelly,schecter bakabilirsin.jackson hariç diğerlerinin lp kasa tipli olanları mevcut

Epiphone Les Paul Standart önerebilirim. Greco da ne gitarmış arkadaş. Merak ettim şimdi. :) @hackeiommi

Bir ara linkleri toparlarsam sana mesaj atarım. Kanda Şokay Abimizin yarattığı güzel bir marka idi :)

epi les paul standart modsuz haliyle metalde yemez..

Gariptir ama SG'leri modsuz metale geliyor.

Denediniz mi de konuşuyorsunuz? Line 6 ile oldukça sert tonlar verebiliyor.

Line6 modelleyici markası zaten. Modelleyici amfi veya yazılımlarla sert ton almak için öyle yüksek çıkışlı manyetiğe ihtiyaç yok. Ha, ben high gain Jet City eşliğinde 8.1 ve 7.2 çıkışlı manyetiklerle rahatça seksenler heavy metal seviyelerinde amfinin dibine girmemek kaydı ile (aksi takdirde feedback oluşuyor) geziniyorum. Ama amfi faktörü işte.

2.el emg manyetikli maun gitar bakabilirsin veya seymour duncan manyetikli.cort önermem.1000 tl verilmez cort a.2.el jackson michael kelly,schecter bakabilirsin.jackson hariç diğerlerinin lp kasa tipli olanları mevcut
Cort dışında birçok markada sırf kafada yazan logoya para veriyoruz. EVL modelleri gayet iş görür gitarlardır kanımca. (Cort fanatiği değilim.)

Valla demek herşey göreceli esp eclipse varken gibson sg standard hemde az da olan solak bulmuştum ve okadar denedim istediğim verimi almadım almadan vazgeçtim. İş görmesi var bide layıkıyla adam gibi her tarz metalin altından kalkması var.idare eder başka eett işte bu demek başka.

Valla demek herşey göreceli esp eclipse varken gibson sg standard hemde az da olan solak bulmuştum ve okadar denedim istediğim verimi almadım almadan vazgeçtim. İş görmesi var bide layıkıyla adam gibi her tarz metalin altından kalkması var.idare eder başka eett işte bu demek başka.

Sonuçta üst rakam bin lira. Bunu göz önünde bulundurunca, idare eder falan değil, başa çıkabildiğini kendi tecrübelerime dayanarak tavsiyeden ziyade tespit maksatlı yazdım. Ha, pek çok nokta zevk renk meselesi. Sana yetmez, bana yeterli gelir, ona göre manyetik takviyesi gerekir, buna göre çöptür vs. Keşke gerçekte bin liraya Gibson LP Standart ya da ESP Eclipse almak mümkün olsa.

Tartışmanın anlamadığım kısmı şu, adam metal müzik yapacam demiş aktif emg manyetikli gitar göstermiş ardından biri yok epiphone lespaul diyor diğeri sg ile de metal yapılır diyor bunu neden tartışıyorsunuz ? Tabiki lp sg ile metal yapılır sx strat ile de yapılır fakat adamın gösterdiği gitar çok daha iyisini yapar

Alsın emg li bir gitar kafasını karıştırmaya gerek yok, bu işler zaten öyle yok bir soru soruyum hemen tek atışta en iyiiyi bulmak yok deneye deneye belli bir aşamaya gelir..Biz de bu işlere ilk bulaştığımızda yanlış seçimler yaptık deneye deneye istediğimiz gitarı buldukmu hayır hala bulamadık:blackeye:, istediğimiz amfiyi buldukmu hayır hep bi farklılık arıyor insan, bazende tekrar eskiye dönüyor.herkezin metal anlayışıda farklı ve değişiyor gelişiyor eskiden midi kısardım dibine kadar hep scoop scoop şimdiyse mid açık hep amfide:)..ama belli basit standartlarda var emg çok gitar şeçmediği içinde uygun bütçeli emg li bir gitar iş görür enazından... Emgl li esp eclipse çok iyi metal yapıyordu ama clean ve cruch tonlardada çok zayıftı. Tabiki bana göre... biri çıkar yok abi bende esp nin clean ve cruchını çok seviyorum diyebilir bişey demem..

Yorumları teker teker okuduğumda LTD PS1 adlı gitarın tipini hiç beğenmedim,
LTD EC-1000 tam ESP'nin ECLİPSE gitarı gibi çok süper bir görüntüsü var ama ikinci eli bile pahalı. (Ortalama 2.000 TL)
EMG 81-60 manyetikli herhangi bir kasa işimi görecek demişsiniz son kararımız mı?
Son olarak EVL Z6'da süper çok hoşuma gitti. Bunun hakkında düşünceleriniz nelerdir?
Amfim olmadığını ve RİG ile evde gitar çaldığımı tekrar belirtmek istiyorum :)

Dostum okumazsan böyle güzel espiriler tabii yaparsın. Bütçe 1000 TL, bu tip gitar dedim.

Bu arada yorumlar için çok teşekkür ederim, şimdi düğün var maalesef, akşam teker teker hepsini okuyup bir kaç model çıkartıp kendime tekrar yazacağım :)

Beni yanlış anladın herhalde, seninle dalga geçmek istemedim sadece soruna esprili bir şekilde "evet" demek istedim, "bu tip" gitardan anladığım da siyah, aktif manyetikli lespaul kasa gitar yani tekrar diyorum evet bu tip gitarlarla metal yapabilirsin hatta bu tip gitar belliki zaten metal gitarı o yüzden porsche örneğini verdim.

Yorumları teker teker okuduğumda LTD PS1 adlı gitarın tipini hiç beğenmedim,
LTD EC-1000 tam ESP'nin ECLİPSE gitarı gibi çok süper bir görüntüsü var ama ikinci eli bile pahalı. (Ortalama 2.000 TL)
EMG 81-60 manyetikli herhangi bir kasa işimi görecek demişsiniz son kararımız mı?
Son olarak EVL Z6'da süper çok hoşuma gitti. Bunun hakkında düşünceleriniz nelerdir?
Amfim olmadığını ve RİG ile evde gitar çaldığımı tekrar belirtmek istiyorum :)
Marka vermedim ama schecter ltd benimde en başında aklıma gelenler..bence bazı schecter model ismi vercem ama bütçe kurtarmıyor..

Tartışmanın anlamadığım kısmı şu, adam metal müzik yapacam demiş aktif emg manyetikli gitar göstermiş ardından biri yok epiphone lespaul diyor diğeri sg ile de metal yapılır diyor bunu neden tartışıyorsunuz ? Tabiki lp sg ile metal yapılır sx strat ile de yapılır fakat adamın gösterdiği gitar çok daha iyisini yapar

Çatan adam mod on:

Kim SG tavsiye etti yahu? Tespit bazında yazdık diyoruz,. Okuma yazmanız mı zayıf? Bin liraya resimdeki gitarı nasıl alacak? Sen mi hediye edeceksin? Adam Rig ile kullanacağım diyor, yanında bir de ENGL amfi hediye et istersen. Rig ile Eclipse kullanmak kurtarmaz zira.

Çatan adam mod off:

İlle de Rig ile aktif manyetik kullanılacaksa Cort'un güzel hatta EMG'li modelleri var dediğin gibi. Hatta flame maple kapaklı, güzel double cut modeller dahi düşüyor, yani görüntü de iyi.

@sixfeetunder Schecter'in ekonomik EMG'li modellerini ben memlekette göremedim ikinci elde. Maşallah Scjecterler'in metale gider modelleri 1400 bandının altına düşmüyor.

esp-eclipse_550680.jpg

Arkadaşlar bu tip gitarlara merak saldım, ama hoşlaştığım müzik tarzı metal.
Metal müzik için, ritm kasmak için ikinci eli 1.000 TL civarı olan bu tip kasalı ve bu tip klavyesi olan bir gitar önerebilirmisiniz?
Ben şahsen her türlü gitarla her türlü müziğin yapılabileceğine inanan birisiyim. Açıkçası metal müzik yapmayı tercih etsem strata veya sg ye uygun manyetik takıp onlar ile yapardım.

Ayrıca blues çalmayı seviyorum, gitar çaldığım zamanın %99 u blues ile geçiyor. Eğer hoşuma giden kasa böyle çılgın bir yıldız kasa olsaydı onunla yapardım blues.

Bence sevilen gitarın alınması gitarın size vereceği performanstan daha önemli, zira insana çalma şevki getiren çok önemli bir unsur. Manyetik modifiyesi, pedal, amfi derken, gitarın o müzik tarzına olan uyumsuzluğu çok kolay giderilebilir. Hani belki yine kusursuz ton alamayabilirsin çok uç durumlarda ama sevdiğin gitarı çalmak bence çok daha önemli :)

Çatan adam mod on:

Kim SG tavsiye etti yahu? Tespit bazında yazdık diyoruz,. Okuma yazmanız mı zayıf? Bin liraya resimdeki gitarı nasıl alacak? Sen mi hediye edeceksin? Adam Rig ile kullanacağım diyor, yanında bir de ENGL amfi hediye et istersen. Rig ile Eclipse kullanmak kurtarmaz zira.

Çatan adam mod off:

İlle de Rig ile aktif manyetik kullanılacaksa Cort'un güzel hatta EMG'li modelleri var dediğin gibi. Hatta flame maple kapaklı, güzel double cut modeller dahi düşüyor, yani görüntü de iyi.

@sixfeetunder Schecter'in ekonomik EMG'li modellerini ben memlekette göremedim ikinci elde. Maşallah Scjecterler'in metale gider modelleri 1400 bandının altına düşmüyor.
Valla ben solağını 1000 tl ye görmüştüm sahibindende emg li kilitli burgu yok c1 hellraiser kasa damiendi galiba yanınnda ritter gigbag hediyeydi klavyenin arkası boyası ağaç olan serilerden işte ...

Geri