Gitar Metodu Hakkında Yardım

'Müzik - Genel' forumunda slashist tarafından 24 Temmuz 2015 tarihinde açılan konu

 1. Merhaba arkadaşlar,

  Yaklaşık 1 senedir elektro gitar çalıyorum. Çok çok iyi olduğum söylenemez ama çoğu şarkıyıda çalabilecek durumdayım. Bugünden itibaren gitar hakkında kendime eksiklerimi kapatmak için metod alıp çalışmaya başlayacağım fakat hangi gitar metodunu alacağıma karar veremedim. Acaba yardımcı olabilirmisiniz ? Eksik olduğum kısımlar ; elimin çok hızlı olmaması ve belirli bir kaç tekniği tam olarak gerçekleştirememem. ( Bend , Sweep Picking vs)

  Şimdiden teşekkürler.
   
 2. Selim Işık metodu harikadır.
   
 3. adettendir: troy stetina- speed mechanics
   
 4. Speed Mechanics oldukça zor bir kitap. Arkadaşımız bir senedir çalıyorum demiş. Selim Işık fazlasıyla yeterli olacaktır.
   
 5. Bora Uslusoy Progressive Solo Gitar Metodu da iyidir.
   
 6. Öncelikle hepinize teşekkürler. Bora uslusoy'un kitabını deneyeceğim. Troy stetinanın kitabı elimde var şu an fakat gerçekten çok zorlayıcı şeyler var. Selim Işık olarak bahsettiğimiz kitap son çıkardığı CD ile verilen kitapmı ?
   
 7. Evet. Zaten bir tane kitabı var.
   
 8. 1 - Selim Işık Gitar Metodu
  2 - Bora Uslusoy Solo gitar Metodu
  3 - Troy Stetina Speed Mechanics.

  Bana göre zorluk sıralaması orta (1) > zor (2) > daha zor (3) diye giden kitaplardır.
  Selim Işık metodunun yanında verilen cd baya iyi. İçerisinde ders anlatımları var 720p hd olarak. Ayrıca altyapılar ve her egzersizin guitar pro tabı da mevcut.
  *Selim hoca en son daha ileriye yönelik bir metod hazırlığı içerisindeydi. Daha teknik şeyler olacaktı içinde. Bu da buradan duyurulsun :)
   
  Asr.Rh bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş