Fernandes®

Aslında sizlerden spesifik bir model hakkında fikir istiyorum ama genel anlamda fernandes gitarlar hakkında da konuşabiliriz...

Özellikle 80'li yıllarda çok iyi les paul ve strat model gitar ürettiklerini biliyorum. Ancak ne var ki bugün bu gitarlardan bulmak çok zor...geçen gün bir tane strat gördüm 450 dolara satılıyordu denedim ve çok beğendim..kullanan ve denemiş arkadaşlardan les paul ve strat modelleri hakkında fikir alabilirmiyiz...

ben sustainer li bir modelini denemistim.floyd rose lu falan.alette korkunc bi sustain vardı (neden acaba:D ).yani hiç beklemiyodum.gercekten güzel de tonu vardı 2 hum bi single.ben memnun kaldım.baska projelerim olmasa alırdım.

ankarada gür müzikte satılıyordu. Bir modeli beni çok cezbetmişti ama fiyatı yüzünden alamamıştım. Hatta o sıralar hakkında hiç bi bilgim yoktu, blazer falan gibi taklit üreten bi firmadır diye düşünmüştüm. O yüzdende şaşırmıştım eğer taklitse nasıl böyle güzel ses çıkıyor bu aletten diye :) konuya hiç bişey katmadım boş boş konuştum affola...

• Konu Sahibi Konu Sahibi
bence her türlü fikire değer vermek lazım..zaten sustainer olayında fernandes bir numara diyebiliriz...sırf sustainer kiti bile satılıyor..bu konuda son derece uzmanlar..ama benim asıl merakım daha eski modelleri..hani taklit denebilecek stratlar ve les pauller...çünkü bu modellerin çok kaliteli japon yapımı olduğunu biliyorum..ama acaba hiç deneyen çalan veya sahip olan var mı?

fernandes lespaulleri 1 kere çalmıştım ama açıkcası esp eclipseden daha dandikmiş gibi geldi (fiyat baya yakın ona) sizin görüşleriniz nedir bu konuda

Geri