Blackstar Ht1 Metal Kafa Ileblackstar Fly103 Extension Kabin Uyumu

'Elektro Gitar Ekipmanı' forumunda tahaure tarafından 24 Temmuz 2015 tarihinde açılan konu

1. Sizce bu ikili uyar mi

2. Bence uymaz."3 inch speaker" deneme bile. Dijital bir amfinin eşlenik kabini ile en iyi ihtimalle sinek vızıltısından hallice bir ton alırsın. Kaldı ki HT1 4x12 kabini sürebilen bir amfi, bunu dağıtabilir bile.

3. Bana sesi fazla cıkmıycak yani rahatsiz etmiycek bi kabin onerirmisin abi

4. 8 inç bir hoparlör ile rahat edersin, o da HT1'in kombosunda eşlenik olarak var. Ha, 1x12 herhangi bir kabin ile HT1 sesi kıssan da iyi performans verir yine.

5. Bildiğim kadarıyla hoparlör çapı ve sayısı arttıkça ses güzelleşir, berraklaşır. 4x8 iyidir kanımca.

6. Bende aynı amfinin combosu var, ben 15" kabinle kullanıyorum ve gayet memnunum, bulabilirsen kullanmanı tavsiye ederim :D

7. Ben bas gitar amfimden söktüğüm 81 likle kullanıyorum. Marshall 4x10" bas kabiniyle de stüdyoda kullandım :D Bugün de speaker çıkışından ufak logitech bir hoparlöre verdim ama berbat oldu. Öyle yapacağına kulaklık çıkışından bir 50liralık bir hoparöre bağla daha iyi verim alırsın.

8. 15" kabini nerden temin ettin bir aydınlatsan :D

9. Geçen konuyu gördüm araştırıyordun. Burda da 15" i görünce hemen damladın :D

10. :D 15 önemli sen bi yardım et .

Mustafa İLKER bunu beğendi.
  11. Kabin olarak bas gitar kabini olarak ararsan bulabilirsin yada celeston 15" alıp kendin toparlayacan tabi sonuç nasıl olur bilemiyorum. Ben bas gitarda bile kemikli ton sevdiğim için elektro gitar amfisiyle kullanıyorum :D Celestion TF1525-E Çıplak Hoparlör

12. Hocam bas gitarın frekansları ampliye zarar vermesin?

13. Zaten amfi belli bir bas seviyesine kadar inebildiği ve bu seviye de amfinin desteklediği seviye olacağı için zararı olmayacağını düşünüyorum hocam.

14. eskiden kalma bir sonakord lambalı kafa kabin amfim vardı hatta amfini göster kısmına fotoğrafını eklemiştim, onun kabinini kullanıyorum, RCF hoparlörlü miss :)

15. Bas çalmadığım için bilemeyeceğim. Bu arada hala inceleme bekliyorum. :)

16. Hocam iş yoğunluğundan yapamadım hala kusura bakmayın :D bir de şu sıralar Compel'in jingle yarışması var arkadaşla ona hazırlanıyoruz da.

17. Hadi bakalım. :) Bu nasıl bir yarışma? Hiçbir bilgim yok.

Mustafa İLKER bunu beğendi.
  18. Mustafa İLKER bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş