Metal Için Manyetik

'Elektro Gitarlar' forumunda llAnkall tarafından 24 Temmuz 2015 tarihinde açılan konu

1. Arkadaşlar bende ibanezin IJRH200-BK seti var gitarın ses tonları başlangıça göre uygun ama tatmin etmiyor beni yeni manyetik takacam ton olarak soğuk tonları seviyorum ve heavy metal ve metal çok seviyorum buna uygun bir manyetik

2. Soğuk sıcak bilmem ama dimarzio dactivator bence uyar çok iyi.

3. bu video sana yardımcı olacaktır

Ayrıca dimarzionun sitesine göz at. Aradığın ton sanırsam bassı düşük treblesi yüksek cinslerden
    High Power | DiMarzio

Manyetiklere bakarken bir de manyetiğin mıknatısının Seramik (Ceramic) olmasına dikkat et, çıkışı yüksek ve seramik alniko manyetiklere göre daha soğuk ton verir

4. Her zaman dedim hala diyorum: İnvader. Pasif manyetiğin kralını yapmış adamlar.

5. Invader kullanmış birisi olarak ben tavsiye etmiyorum açıkçası. Outputu gereğinden fazla yüksek, çok boğuk bir manyetik. Müzik ve ton zevkimle de alakalı olabilir tabiki.

Slaytanic bunu beğendi.
  6. Gitarınız neydi? Gitardan kaynaklı olabilir. Zevkler meselesi. Benim favori manyetiğimdir.

7. Epiphone EM-1 Rebel idi. Köprüde kullanmıştım.

8. Seymour Duncan SH-6. Bilumum metal türlerine gidiyor.

EKLEME: İlk mesajınıza baktım da, "soğuk tonlar" demişsiniz. Duncan SH-10 da işinizi görür o zaman.

9. Dimarzio d sonic çok iyidir higainde invader'ı ezip geçen bir manyetik

10. Özür dileyerek, bu "soğuk ton" yabancısı olduğum bir terim. Daha önce bir kere rast gelmiştim ama üstüne düşmemiştim. Biri bana bu "soğuk ton" hadisesini açıklayabilir mi?

sixfeetunder bunu beğendi.
  11. Soğuk ton?
    11791688_10153419129487492_331951326_n.jpg

12. Lambaları biaslarken sıcak soğuk yapıyoruz ya bunun gibi bişey olmasın:)yada en azından soğuk tonlu bir yabancı grup örneği alabiliriz.:ROFLMAO:

13. Yok yok, olay manyetik ve amfi eq katı ikilisinde büyük ihtimal. Belki de Nevermore tarzı tonlardır. O tip gruplarda hiç eski JCM'ci thrash gruplarının tadı yok malum :)

14. Öyle bir konu ki.. Piyasada envai çeşit metal yapabileceğin manyetik var. Invader mubabbeti geçmiş, ben kendi gitarım da da kullanıyorum ve aşırı memnunum. Ancak nefret eden tanıdıklarım da var.. Bu işler biraz daha zevk, renk, eldeki ekipman ve birazda çalımla alakalı bence. Malum her manyetik çalımı aynı şekilde iletmiyor dineyiciye. Çok konuştum, kusura bakmayın.. Konu tavsiye başlığı, invader'ı önerip, patlamış mısırımı alıp bi köşeye çekileyim ben :D

15. Soğuk tonu açıklamadan bir yere gidemen, boğazından burnundan getiririz o mısırı :D:D

16. Tizleri tıraşlanmış bir ton olabilir.

17. Bana da aksi gibi midleri adam akıllı düşürülmüş high gain tonlar soğuk gelir. High gain hadisesinde tona sıcaklığı katan midlerin oranıdır benim gözümde. Ama olayın ilk tanımla alakası yoksa kurduğum mantık yanlış veya fazla kişisel kaçıyor demektir.

Qwerty1234 bunu beğendi.
  18. Ben presence kısıp soğuturum tonu...çünkü preamp katındaki tizle olmuyor bu işler...

19. Karanlık tonlar nedir nasıldır biri de bunu açıklayabilir mi ? bu aralar sürekli duyuyorum

Bu Sayfayı Paylaş