Murat Malay

S

silbastan

Murat Malay istanbul üniversitesi iletişim fakültesini bitirdi. fransada sinema eğitimine devam etti 5 yıl fransada kaldıktan sonra istanbula geri döndü . 7 kitap yazdı 7 kitabıda araştırmalar üzerine genç yaşından beklenmiyecek bir performansla yazılmış kitaplar.bunu çocukluğundan bu yana gelen kitap okuma alışkanlığınında vermiş olduğu bir özellik olarak adlandıra biliriz sanırım birazda kelime dağarcığınında büyük bir payı var böylelikle şarkılarının sözlerininde nereden geldiğini tahmin edebiliyoruz.
malay Bağlama, gitar ve ney çalabiliyor ve 40'ın üzerinde kendi bestesi var ilk albümü Ne Gelir Elimden Bahar Plak Ve Kasetçilik'ten çıktı. her kesimden kişinin bir şeyler bulacağı ve toplumsal bir çalışma. içinde fransızca yapılmış birkaç besteside bulunuyor. rock müziğin önemli kişilerinden olacağı şimdiden hissettiriyor kendini böyle bir arkadaşı olması insanın süper bir şey. yakın zamanda albümün içersinde yer alan bağdat duman duman' a klip yapılacak ve televizyonlarda alması gereken yerini alarak sizlerin müzik severlerin beğenisine sunulacak..

muratmalay.jpg
forumda Arkadaşımı tanıtırken albümünde yer alan 2 eserinin linkini vermek istiyorum indirip dinleye bilir onun için yorum yapabilirsiniz dinledikten sonra daha rahat yorum yapabileceğinizi düşümdüm albümü Erol Budanın firmasından çıktı. en kısa zamanda ses getirecek..
Aşık Veysele ait bir şiiri düzenleyerek kendisinin yapmış olduğu müzikle sentezlemiş ve çok güzel bir motif oluşmuş..
http://www.filelodge.com/files/hdd4/87434/haci bektas veli.mp3
Bağdat ve filistini konu alıyor onlarda bizim yaramız ve onlarla ilgili kimseyi kırmadan güzel bir yorumla bazı gerçeklerin konu alındığı şarkı yakında tvlerde yer alacak olan şarkısı...
http://www.filelodge.com/files/hdd4/87434/bagdat duman duman.mp3

cevap için oldukça geç oldu ancak ben Murat Malay la henüz tanışabildim..
biyografisini aradım kitabını okuyabilmek için ama sadece bu sitede buldum ve kitabında da biyografisi yer almıyordu aslında bunun okurlar için zaman zaman sağlıklı olduğunu düşünsemde bazı anlarda insanı delirtecek kadar merak konusu olabiliyor.. yada sadece benim gibiler(?) gecenin kör bir vakti bunu uğraş ediniyor.. bu kadar zengin cümleler kuran bir arkadaşla sohbet etmek çok keyifli olurdu tahmin ediyorum.. eğer bir armağan vermek isteseydi bana hayat bülent ortaçgilin eylül akşamında'da anlattığı gibi bir tesadüfle Murat Malay'la tanışmayı arzu ederdim umarım bir gün.. yazının okunacağından umudumu oldukça kesmiş olsamda sonsuzluğa bırakıyorum dileğimi..
teşekkürler..

Geri