Grindcore

'Müzik - Genel' forumunda muratk18 tarafından 6 Şubat 2004 tarihinde açılan konu

 1. arkadaşlar en iyi grindcore grupları sizce ne?
   
 2. grind core iğrenç birşey ya bir grind albüm için 20 saniye yeter heralde
   
 3. bilmeden ötmeyelim...
  benim sevdiklerim terrorizer, napalm death (ilk 2 albüm), extreme noise terror, brutal truth ve blackle karışık olan impaled nazarene.. tabi ki imp naz derim ama tam grindcore değil dersen, brutal truth..
   
 4. Bence de Grindcore iğrenç bir müzik türü.. Bilmeden ötmeyelim falan demesin sayın müzik otoriteleri. Sonuçta zevkler tartışılmaz. Müziği dinleme amacına göre Grind adama hoş gelebilir tabii lafım yok. "Peki madem grindcore sevmiyorsun ne ötüyosun burada bik bik bik derseniz" (ki doğru) Sapın İnek diye bir Türk grubu var. Dinledim, ilginç geldi . Sevdiğim tek Grindcore grubu onlar. Matraklar ve iğrenç değiller. Doğal olarak en iyi grindcore grubu gözümde onlar oluyor. (Tabii sapık İnek ciddi anlamda Grindcore ise.)
   
 5. Bu arada başlık En iyi GrindCore grubu değil, Grindcore'muş. Yani bence Grindcore'un ne derece "Müzik" olduğunu tartışmak daha doğru olur.

  Anusün en deli patlamasıyla saçılan
  Pek bir süper manyak et parçaları
  Bana öldürmenin verdiği hazzı
  Deliler gibi verdi, hissettim o anı

  Bu ve daha edepsiz, küfürlü, şeyleri brutal'in allahı şeklinde kükreyerek söyleyelim."Zabada Zabada" gitar riffleriyle süsleyelim. Ve bunu zevk alarak dinleyelim. Oh oh oh ne güzel Grindcore!

  Bu türün belki de bugüne kadar kötü bir şeklde icra eden gruplara denk geldim. Belki de sevenler için bir tür deşarj yolu bu müzik. Bilemiyorum ama ya çok çok iğrenç, resmen pornografik, kanlı şeyleri höykürerek söylüyorlar ve ben buna tahammül edemiyorum. Sevenleri beni affetsin.
   
 6. şimdi grindcoreu bilmeyen adama bilmiyorsun denir!!! öyle 20 saniye lafı yutulur sonra!!! şimdi tek grindcore grubu dinlemişsen en iyisi de en kötüsü de o olacak tabi ki.. ayrıca bilmiyorsanız ve sevmiyorsanız da bırakın biz kendi aramızda konuşalım.. mesajın başlığı en sevdiğiniz grindcore grupları.. grindcore hakkında ne düşünüyorsunuz değil!!! daha özenli okuyalım mesajları..
   
 7. Olorin,

  Öncelikle Grindcore diye bir tarz vardır hernekadar müziği bir kaç değişik gruba ayırmayı sevemesemde. Benim kendimi bulduğum bir çok topluluk bu şekilde müzik icra etmekte dolayısı ile bu tür benim oldukça ilgilendiğim bir tür oluyor!!!

  Kendine has felsefesi olan bir tür,brütal vocalide severim. Sonuçta extrem bir şey ve belli bir agresiflik bir şiddet veya bir tepki içeriyor. En azından bana birşeyler hissettirebiliyor. Ayrıca çok sağlam lyriclerde (yaşamı sorgulama,politik tepkiler, veya herhangi sosyal bir mesaj ) vardır.

  Mesela Napalm Death, demişki Nazi Punk Fuck Off! Ve faşizme karşı tepkisini dile getirmiş. Gördünmü ne kadar duyarlılar :wink: Vocalide en sertindendir.

  Eleştiri yapıcaksan adam gibi yap öyle bir kaç şarkı duyupta "ayyyy iğğğrençççç" müzik bu deyip gelip hemen buraya yazma.O zaman sokaktaki dudu dudu dilleri lıkır lıkır içmeli diye gezen insanlardan ne farkın kalır nazarımda? Sonuçta burası bir Rock forumu ve buda bu kökten türemiş bir müzik çeşidi. Grindcore'u algılayamamış olabilirsin ama benim gibi önemseyen insanları(ki bu forumda Death Black ve doom metal gibi uç noktada müzik zevki olan arkadaşlar olduğunu düşünüyorum) sinirlendirmiş olursun!!

  Sevmediğin kavramlara birşey eklemeyerek tepkini dile getir bence. En medeni yol bu.
   
 8. Bir kez ne olursa olsun başlık Grindcore kardeşim. Tamam ilk girilen yazı "Sevdiğiniz grindcore grupları ne?" olabilir, başlığa uygun ama sonuçta ben de başlığa göre yazı yazıyorum ve bu da forum kurallarına uygun.

  Eleştiri yaparım, çünkü grindcore'da bir çok farklı grup dinledim. Grindcore'u çok seven bir arkadaşım var, "Bak bunu beğenirsin? La bak bu harbiden çok güzel!" şeklinde cümlelerle sayısız grup dinletti. Hiçbirini de "İyi tamam öf!" diyerek bir köşeye atmadım, hepsini dinledim. Ama sonuç aynı oldu. Yani anlayacağın bilmeden "Kötü ıyk!" demiyorum. Eleştirye açık kimsenin de tepkisini çekeceğimi zannetmiyorum. Zaten ben de Death Metal hastası bir insan olarak ve Doom'u ayıla bayıla dinleyen bir şahıs olarak yazıyorum bunları. (ki bildiim kadar Grind Death'ten türemiştir. Yanlışım varsa düzeltin.) Yani Serdar Ortaç fanı olup da "Tüü kaka bunlar" demiyorum.


  Napalm Death'i de tebrik ediyorum, tamam duyarlılar aferim güzel söz yazmışlar da başlık Grindcore ise ben de genelleme yapmak zorundayım. Yok Anal Blast, yok Anal Cunt, Cock and bilmem ne vs. türevi gruplar o kadar fazla ki gördüğüm kadarıyla bu müziği icra eden grupların %60'ını oluşturuyor. Benim vardığım genel kanı da bu yönde. "Sevmediğin kavramlara birşey eklemeyerek tepkini dile getir bence. En medeni yol bu." demişsin. Güzel de demişsin ama ben ne ekledim soruyorum ?

  Amacım bu müzik türünü dinleyenleri kızdırmak, aşağılamak değil. Daha önce de yazdım, müziği dinleme amacına göre bu tür hoş olabilir diye...

  Neyse abiler o zaman bana kan saçmayan bir grind core grubu tavsiye edin de ben de bu aleme katılayım neler kaçırmışım veya ne derece haklıyım öğreneyim di mi ama ( barış isytiyorum leynn :D :D )
   
 9. bak laftan anlamayan arkadaş.. başlık grindcore ama konu EN İYİ GRİNDCORE GRUPLARI!!!! yani burda grindcore nedir ne değildiri değil grindcore grupları hakkında konuşacağız.. yaşınız küçük diye anlamıyorsanız yazmayın buraya!! şunu dinledim beğenmedim yaz, bunu dinledim iğrenç yaz ama grindcore'a genelleme yapma!!! BİLMEDEN KONUŞUYORSUN!! sadece senin dinlediğin gruplar gore diye genelleme yapıyorsun ve grind sevenleri çileden çıkarıyorsun.. bilmediğin şey hakkında yorum yapacağına buraya yazılan grupları takip et, kim nasıl müzik yapıyormuş öğren, ona göre yaz birşeyler...
   
 10. asabi kardeşim sen önce doğru düzgün yaz ya.Biz diyoruz ki dinledik beğenmedik sevmedik ve basit müzik bana göre "hödö hödö" gidiyor böyle ki, "bana göre" diye ekledik daha doğrusu sen "adam gibi bir dille" tamam arkadashım sence kötü oalbilir desen iyi de niye çileden çıkıyorsun sen mi kurtaracan dünyayı Under_The_Runes'in yazısını okudum o zaman hak verdim adama ve Under_The_Runes kardeşimden eyer yazdıklarım kaba anlaşıldı ise özür diliyorum ben o niyetle söylemedim sözlerine dikkat etmemiştim çünkü edemiyordum sadece ben müziğini eleştiridm sevmedim dedim ve sadece bir tane şarkı dinleyerek te söylemedim . zaten 40 tane grup dinlediysem daha ne dinliyim de yorum yapıyım en iyilerini dinliyip ona göre mi yorum yapıyım yoksa? gene olmaz.
   
 11. qutay_VV : algıda bozukluk mu var? under_the_runes'un yazısı kime hitap ediyor bak bakalım bir ilk kelimeye? O-LO-RIN diyor sanırım? peki benim mesajımdan anladığın bu kadar mı? ben ne diyorum? buraya gruplar hakkında yazı yazalım diyorum.. senin ilk mesajın nedir.. grindcore iğrenç bir şey bir grup albümü için 20 saniye yeterli... bunu ben demedim değil mi? bunu grindcore dinleyen biri yazmaz.. o yüzden palavrayı bir kenara bırak öyle dinledim cart curt diyeceğine bırak da grindcore dinleyen insanlar yazsın buraya..
   
 12. OLORIN'le yazdıklarımız paralel canım asabiyetim benim, ve öyle birşey yokki yani yorumda yazılcak buraya ozaman herkez buraya grup isimlerini yazsın o kadar
  e neyine yarıcak afferin bende onu seviyorum yaşasın yaşasın yaşasın?!!?!?!?!?
  ahhh çok mutlu oldum aynı grupları seviyoruz
  bu mudur.
   
 13. zannımca napalm death bu tarzın ağababasıdır!
  97 de grubun eski basçısı ile marmariste tanışma şerefine erişmiştim.:)
  seksenlerin başında ingiltere birmingham da garaj konserleriyle başlayıp şu an dünya çapında bir grup oldular!
  geçen ay japonya turnesindelerdi!
  son albüm,'order of the leach'(2002) pek sağlam değildi.ama yine de anti faşist tavırı ve lirikleriyle sıkı gruptur.ilk aklıma gelen parçaları,'ı abstain'!
  tabi ki bu tarzı saatlerce dinlemeyi kafa kaldırmaz. o da ayrı bir konu!
  --impaled nazarane nin ise ne tavrı ne tarzı ne müziği bir halta benzemez.saçma sapan satanist muhabbet,keçi kuzu sesi bilmemne...--
  agathoceles ise underground noise-grindcore un bir başka ekol grubudur!
   
 14. cenotaph. türkiyenin gururu
   
 15. lavukcan dediklerimi anlayacak yaşa gel ondan sonra öt..
   
 16. http://www.turkrock.com/ftopic749-0.html
  Tabiki bu benim düşüncem
  Bide bir tarz için başlık açmışsınız içinde Türk gruplardanda bahsediliyor Dış Kaynaklı Rock forumunda olması yanlış galiba...
  Genele taşınsa daha doğru olur.
   
 17. impalednazarene kardeşim, ne var yani ne oluyor? Neden polemik yaratıyorsun ve insanlara hakaret etme hakkını nereden buluyorsun ?

  1) Kimse sana hakaret etmedi, senin de kimseye hakaret etmene gerek yok, hakkın da yok.
  2) Eğer hakaret olarak algıladığın bir şey yazdıysam özür dilerim ama böyle birşey yazdığımı sanmıyorum.
  3) "başlık grindcore ama konu EN İYİ GRİNDCORE GRUPLARI!!!!" Ee? Başlık altında benim bildiğim farklı konular işlenebiliyor ve farklı şeyler tartışılabiliniyor (başlıkla ilgili). Senin forumda benden çoook daha fazla mesajın da olduğuna göre bunu farkında olman lazım. Kaldı ki eğer ben yine grup ismi söylemeyip, bu kez grindcore şöyle süper, böyle harika deseydim sanmıyorum bana git başka yerde tartış derdin.( di mi :D) Lütfen arkadaşlar zevkler tartışılmaz. Bazı şeyleri sevmediğimizde ve bunları dile getirdiğimizde hakaret olarak algılamayalım.
  4) Abi allah için "Bilmiyorsun","Algılayamamışsın!" falan demeyin yaa.. Müzik bu abi! Matematik falan değil ki. Sevmiyorum ne algılaması ?!
  5) Ben üç tane grup dinlemedim ki grindcore yapanlardan. Bir sürü dinledim ve tabii ki genelleme yaparım! Mesela birçok power grubu dinleyip sevmeseydim, ama Evergrey dinleseydim " Oha lan, power bence çok dandik bir tür ama Evergrey progressive'le karışık yapmış hoş olmuş." derdim. Anlatabildim mi?

  Neyse daha fazla polemik olmasın arkadaşlar artık, konu dağıldı (konu grindcore :D (bak şimdi !!:D:D) Napalm Death'in ben birkaç mp3'ünü indiriyim o zaman.. Eee hani tavsiye gunsnroses, impalednazarene, Under_The_Runes abiler söyleyin bakalım esaslı Napalm Death şarkıları...
   
 18. Allah Allah... Çok ateşlenmiş burası neyse...

  Ben şahsen Grindcore'dan hoşlanmıyorum. Bir sürü Grindcore grubu dinledim. Valla kusura bakma yaşım fazla büyük de değil, ama yaptık bi' densizlik işte dinledik. Hadi dinledim neyse, bir de yaptığım terbiyesizliğe bak;beğenmedim.

  Ne kadar çok dinlemiş olursan ol; senin de hepsini dinlediğini zannetmiyorum. Bir sürü yeni grup geliyor eskiler gidiyor.

  Müzik gruplarını tarzının aynı olmasının nedeni aradaki benzerliklerdir -doğru değil mi?-, bu yüzden bir türe karşı genelleme yapmak gayet mantıklı.

  Ama esas "Müzik" gibi engin bir olguya bile "Yaş sınırı" getirdiğin için seni kınıyorum.

  Bence........
   
 19. Cenotaph..Avrupanın en sağlam grindcore grubu..
   
 20. meksikalı bir cenotaph da var..
   

Bu Sayfayı Paylaş