Akort Sorunu- Kilitli Burgu- Eşik

'Elektro Gitar ve İcra' forumunda firatozeler tarafından 29 Temmuz 2015 tarihinde açılan konu

 1. Arkadaşlar merhaba, kısa bir süredir gitarımda bazı sorunlar baş gösterdi. 1,3 ve 5. Tellerde akort beş dakika dayanmıyor, akort yaparken burgular (Schaller) boşuna dönüyor vs.

  Bunu tam anlamıyla nasıl çözebilirim? Sadece eşik değişimi yeter mi veya burguları kilitli yapmam kesinlikle gerekir mi vs? Benzer sorundan dolayı kullandığınız ve tavsiye ettiğiniz burgular var mı, önerilerinizi de alabilirim.
  Çok teşekkür ederim şimdiden.
   
 2. Akort burguları boşa dönüyorsa en kaliteli sonucu burguları değiştirmek verir. Burguları değiştirince istersen biraz daha para koyup kilitli burgu da alabilirsin. Peki gitarının akort kaçırmasıın tek sebebi burgular mı? Başka şeyler de etkileyebilir.
   
 3. Teller yeni değişmişse eğer; Teller akort burgularına iyi bağlanmamıştır. İstanbul'da neredesin, getir beraber bakalım. Sana sorunu söyleyeyim.
   
 4. @ege621 yani gitarı bakıma verdikten sonra ortaya Çıktığı için ya teller kötü bağlanmıştır ya da burgular sıkıntılıdır diye düşündüm, başka bi neden de gelmiyor aklıma.
   
 5. Eğer teller burgulardaki deliğin içinden geçirilmişse kolay kolay boşa dönmez. Bakıma verdiğin kişinin anormal kötü bağlamış olması gerekir ki öyle bir şey olacağını sanmıyorum. Muhtemelen burguların dişllilerinde sorun vardır. Gitar tremolo köprü olsa bile dediğin kadar akort kaçırmaz.
   
 6. Teşekkür ederim bilgiler için, burgu değişeceğim gibi duruyor.
   
 7. Ben tesekkur ederim...
   
  firatozeler bunu beğendi.
Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş