Sert Pedal Önerisi

'Elektro Gitar Ekipmanı' forumunda frknkzlyl tarafından 31 Temmuz 2015 tarihinde açılan konu

 1. Başlığa ne yazacağımı bilemedim, biraz saçma oldu belki kusura bakmayın :)

  Blackstar ID Core 40 ile kullanabileceğim, sert tonlu bir pedal önerisine ihtiyacım var. Overdrive değil, direkt sert distortion tonu lazım. Çok sert tonlar sevmem ama arada bir lazım oluyor. Elimdeki amfide de çok sert distortion tonu dışında hemen hemen her tonu alabiliyorum. Bir de bu amfiyle pedal kullanmamda sıkıntı olmaz değil mi? Line in girişi var ordan olur mu bilmiyorum, ya da direkt inputtan girilebilir sanırım. Bu konuda da yardım ederseniz sevinirim.

  Bütçe 100 tl civarı, 150 de olabilir fiyatını hak edecek bir şey olursa, ama ne kadar ucuz o kadar iyi tabii :D
   
 2. Bütçeyi biraz yükselt, Mesa Boogie Throttle Box al. İster amfi driive'ını boostla, ister hi-gain cayır cayır kullan. Çiçek gibi drive.
   
  Manweed bunu beğendi.
 3. Baktım da baya pahalı ya :) Şöyle bi 200 civarı olsa belki olabilirdi yine ama sahibinden'de ikinci el 585 tl, sıfırı 640 tl. Baya aşıyor yani bütçeyi :D
   
 4. Evladiyelik yatırım bunlar, sık dişi, uzat vadeyi, yakala tonu; Yallah! :)
   
  serhat13 bunu beğendi.
 5. Üniversiteye başlıyorum bu sene, öğrenim kredisi alıcam, taksitle girebilirim belki :D
   
 6. İkinci el alacağını varsayarak yazıyorum zira bizim memlekette sıfır pedal almak çok külfetli, şahsen ben ikinci elde bulamazsam ancak sıfıra yöneliyorum. Amfin modellemeli bir amfi bu nedenle send-return yoksa preamp tarzı pedallar kullanman sağlıklı olmaz. Ancak amfindeki preamp-distortion modlarını ibanez tubescreamer tarzında bir pedalla boostlayarak sert tonlar elde edebilirsin. Onun haricinde dist. pedalı olarak bütçene uygun electro harmonix metal muff, mooer ve joyo markalarının sert pedallarna bakmanı öneririm. Amt p1,s1,e1 pedallarına da bakmanı öneririm oldukça kaliteli ve sert tonlu pedallardır yalnız amt pedalları da preamp pedallarıdır bu nedenle bu aletlerin normal pedal çıkışını kullanmalısın. Bunların haricinde Mustafa abinin yaptığı Ms Pozitron pedalları var kendisi birçok pedalın benzerini yapıyor. Ucuz yollu en mantıklı çözümlerden biri budur. Pedal işi çok geniş çok farklı öneriler gelecektir. Bence alışveriş sitelerinden dediğine uygun pedalları seç sonra youtube'ta videolarını izle. Karşılaştırma yap. Çok da fazla detaycı olma ikinci el al, dene, beğenmezsen aldığın fiyata sat. Kolay gelsin :)
   
  frknkzlyl bunu beğendi.
 7. Ben de ikinci el düşünüyorum zaten sıfır çok zorlar. EH Metal Muff'ı çok duydum ona bakayım biraz. Gitarı pedala, pedalı da amfinin input girişine takıp clean kanalda çalsam olmaz mı peki? Klon işi bana da mantıklı geliyor, link atabilirseniz bakayım ona da.
   
 8. Kredi çıktıktan sonra hiç korkma. Gelen parayı çöpe, leşe atmak yerine pedala, ekipmana, enstrumana yatır, sıkıştığında nakde çevirebileceğin şeyler olması da bir o kadar önemli şu öğrencilik hallerinde :)
   
 9. Aynen öyle, ben de öyle yapmayı düşünüyorum. Lisede ve öncesinde burs almadım şimdi, ihtiyacım da olmadı zaten ama şimdi böyle aylık düzenli bir gelir iyi olacak :D Her ay yeni yeni pedallar.. :rolleyes::rolleyes:
   
 10. boss ds-2 satıyorum temiz durumda, ilgilenirsen 100 liraya bırakabilirim.
   
 11. Ms Pozitron'u unutmayalım, @ktlcn üstad haklı. Bir çok pedalını kullanıyorum. Markaya para bayılmaz yerine kullanılan malzeme konusunda da oldukça iyi olan Ms Pozitron pedalları denemeni tavsiye ederim. Mustafa Bey'e @Mspozitron nuradan ulaşabilirsin.
   
  Mspozitron bunu beğendi.
 12. Seymour Duncan mayhem satıyorum twin tube son 500tl olur pedalı bi araştır kraldır :)
   
 13. Evet aynen öyle yapacaksın. Amfiyi clean kullanıyorsun mesela pedala bastın sert tona geçtin bir daha bastın yine clean kanaldasın. Ya da amfinde hafif sert kanaldasın overdrive pedalı aldın. Pedal aktifken boostlanmış gayet sert bir ton elde edersin, pedalı kapatınca crunch benzeri bir ton. Crunch tonundayken de gitarın volume potunu kısarak-açarak cleana yakın tonlar alabilirsin. Çok farklı kombinasyonlar var yani :)
   
  frknkzlyl bunu beğendi.
 14. Arkadaş bütçem 200 dedikçe 500 tllik pedal teklif ediliyor hala.EHX metal muff öneririm.
   
  frknkzlyl ve devastator bunu beğendi.
 15. Metal Muff +1
   
 16. Yahu ben de hiç anlam veremiyorum. Çok basit ve ucuz çözüm Digitech Metal Master. Al rahat et. Boss DS serisi işini görmez. Bir de MS Dr. Boggie tavsiye ederim. @diabolique bir tane satıyor.
   
  serhat13 ve diabolique bunu beğendi.
 17. Metal Muff çok mantıklı geliyor şu an onu alıcam sanırım. Bir de şu klonlara bakayım, öyle bir şey mi daha iyi olur EHX mi peki?
   
 18. Metal Muff daha iyi olmaz mı hocam Digitech'e göre?
   
 19. Hocam bir de micro metal muff var metal muff'ın az daha ufak tefek hali. O biraz daha ucuzdur ona da bakabilirsin.
   

Bu Sayfayı Paylaş