Boss Gt 8 Usb Midi Cable Hatası!! Yardım!!

'Elektro Gitar Ekipmanı' forumunda yakupnwo tarafından 31 Temmuz 2015 tarihinde açılan konu

1. Selamun aleykum, merhabalar ben pcden alete ton atmak için usb midi cable kablosu aldımn 45tlye bağladım ne biliyorsam yapmaya çalıştım bana connecte bastım sol alttaki bar 2 3 defa dolup ensure correct midi device is selected in menu, midi cables are connect and the gt8 is switched on hatası verdi preferences ayarlarınıda yaptım fakat anlayamıyorum kabloların yerini değiştirdim falan hiç değişmedi düzelmedi ilgili bilgili arkadaşlar yardım ederse çok sevineceğim!
    görüntüler
    ayar:
    hata:

lütfen!

2. foto yok

3. cihaz üstünde midi yi aktifleştirdinizmi?

4. onu nasıl yapıyoruz tam olarak?

5. seneler önce aynı şekilde kullandığım için hatırlıyorum. kullanım klavuzunu indirin orada gösteriyor. cihaz üstündeki setup bölümünde midi intilize gibi bir konumu seçiyordunuz böylelikle cihazı midi in sinyallerini alabiliyor.

6. şu olması gerek
    Press [SYSTEM] twice, then press PARAMETER [
    [
    ] so that "MIDI: Bulk Load" is displayed.

7. nasıl yani o olması lazım tam anlayamadım

8. Hocam senin dediğin sequencerla midi mesajı almak için. Arkadaşın ihtiyacı şimdilik o değil.

Kabloları doğru yerlere taktıysan (aslında kablo veya konvertörün resmi yardımcı olabilir) GT8'i açtığın zaman ve programı çalıştırınca doğrudan görüyor olmalı. Görmüyorsa seçeneklerin altında midiye girdiğin zaman midi in ve midi out için GT8 midiyi seçmelisin. Bu seçenekleri görmüyor, sadece USD midi yazıyorsa (benim gtyi arada görmüyor mesela) farklı bir usb girişe takmak bazen yardımcı oluyor. Hiç hiç çalışmazsa da en kötü ihtimalle de lanet olsun bu eski teknolojiye diyip gitarını çalmana bak derim :)

9. usb midi kablosu ışık geliyor yanıyor yani kablom
    Usb To Midi Kablo Çevirici Adaptör Kablo GittiGidiyor'da 130653741

kablom bu başka usb kablom yok netten aldım aynı burdan dediğin şeyleri yaptım hala aynı :S

10. lütfen biri yardımcı olsun yaw!

11. Aynı sorun bende de var. Araştırmadığım yer kalmadı. Yok mu yardım edebilecek olan?

Bu Sayfayı Paylaş