Sahibinden.com Dan Takas Hakkında Çok Acil

'Forum Meydanı' forumunda Fuckir Pitch tarafından 5 Ağustos 2015 tarihinde açılan konu

1. Arkadaşlar bugün sahibinden.com da takaslık bir epiphone les paul gitar buldum. satıcıyla anlaştım. herhangi bir nakit alışverişi olmayacak. ben izmirdeyim o ankarada. karşılıklı olarak birbirimize gitarları yollayacağız. ancak ilk defa böyle bir şey yapacağım. herhangi bir dolandırıcılık olayı olmaması için bana verebileceğiniz tüyolar var mı?

2. tunckk

tunckk

910
    1,173
    9,005
    Bunu yapmayın bence herşey olabilir.
    Kargonuzdan hesap makinesi çıkmayacağı ne malum. Bence karşılık birbirinize satın.

3. Ankarada tanıdığın varsa gitsin gitarı görsün adamı görsün sonra gitarı tanıdığına kargola o elden takas yapsın. Yada tam tersi onun tanıdığı varsa izmirde.

programci_84 bunu beğendi.
  4. Denemeden gitar almaya karsiyim. Bi luthiere gostermeden alinan gitarda birçok sorun cikma ihtimali olduğu gibi temiz bi alisveris de olabilir. Ben olsam bu riske girmezdim. Ancak yukarıda da belirtildigi gibi bi araciyla gitari luthiere göstertebilirseniz ihtimaller düşer. Tabii kargoda gitarin basina gelebilecekleri saymadim bile daha!

5. Cok karamsar bir yorum gibi gorunmekle birlikte bence bu tarz gitar islerinde riske girmek cok gereksiz. Ortada 100 liralik bi pedal yok sonuc olarak. Garanti oynama taraftari olmusumdur her zaman.

6. Sen gönder ben gönderim falan olmaz zaten. Hiç gitar gelmeyebilir. Gelir bir arızası vardır vs vs. Olmaz yani öyle karamsar falan değilsin yani gerçekçisin.

oldiesngoldies bunu beğendi.
  7. Bu fikir iyiymiş

8. Tanıdık varsa o şekilde, yoksa @tunckk Tunç abinin dediği gibi karşılıklı sahibinden/sanalpazar gibi sitelerden satın alarak yapabilirsin.

9. Bence git ankaraya al gitarı ver gitarı Kişi eğer samimi değilse zaten kem küm eder.

10. O kadar yolu gidip karşıda muhattap bulamamak da var hocam :D

Fuckir Pitch bunu beğendi.
  11. peki kargoya verilen bir ürün kargo parası ödendikten sonra vs. geri alınabilir mi?

12. Sanalpazar ya da sahibinden üzerinden yaparsan sıkıntı yaşamazsın dostum. Geçenlerde 600 liraya amfi sattım, bir kaç gün sonra da 1200 liraya telefon aldım sanalpazar üzerinden. İkisinde de sorun yaşamadım.

13. Henüz ben gider bakar alırım gitarı diyebilen bir Ankara'lı kardeşin çıkmaması ilginç.her ilden gönüllü gitar deneyici arkadaşlara bir baksan dostum.

14. Şu an Ankara'da olsam gider bakardım :/ Ama İstanbul'dayım.

15. Evet bu hiç aklıma gelmemişti abi teşekkür ederim. Hemen o başlığa bir bakıyorum

sade_78 bunu beğendi.
  16. Konuyu özelden konuştuk. İlgili gitarı satan eleman Sincan Mareşal'den. Sincan zaten arızadır (7 yıldır meslek llisesi öğretmeni olduğum yer) hele Mareşal mahallesi en pislik elemanların bulunduğu yerdir. İlan sahibini tanımıyorum ama tüm ilanlarına bakınca bağlamacı tayfası olduğu ortada (hsh = 5 manyetikli).

Takas için ilgilenilen gitar Epi Special II. @Fuckir Pitch Cort X2 verip Epi'yi alacak. Yani kargo zaten tutar en az 80 TL. Cort X2 için benim yorumum 10 tane Epi Special II çıkarır cebinden. Bilmem katılan olur mu? Yani değmeyecek bir takas. O yüzden iptal oldu.

17. Evet takas iptal oldu. Siz değerli hocamla görüşmesem belki de çok fena kazıklanacaktım ki direkten döndüm diyebilirim. Size çok büyük bir teşekkür borçluyum hocam :)

Edit: Bu arada az önce ailem ile de bu konuyu görüştüm ve acayip güzel bir haber aldım bunu sizinle de paylaşmak istiyorum. Ailem de bu takas olayına şiddetle karşı çıktı hele de babam. Gitarı takas etme sıfırını alalaım dediler. Ve süper habere geliyorum, yılbaşı hediyesi olarak Gibson Les Paul Traditional alıyorum :D :D Şu an acayip mutluyum ya :D

18. welmour

welmour

555
    1,109
    9,006
    Devastator'a katılıyorum tamamen. Sincan'ı görene kadar ben deneme konusunda yardımcı olacaktım ama hem sincan merkezden çok çok uzak hem de gerçekten hoş bir yer değil. Merkezde başka bir gitar bulursan deneme konusunda yardımcı olabilirim. Gitar konusunda da kesinlikle epi special serisine bulaşmanızı tavsiye etmiyorum. O fiyat aralığında sanırım en iyi performansı SX lerden, tarzınız değil ise ikinci el LTD lerden alırsınız diye düşünüyorum.

19. Yılbaşında hediye olarak GLPT alan biri nasıl Fuckir Pitch olabilir ki. :confused:o_O:D

20. Üniversite sınavı için moral-motivasyon kaynağım olacak :D Ayrıca forumda çoğu kişide Gibson'lar, musican'ler, prs'ler fenderler gani gani mevcut ben bi tane almak istiyorum çok mu :D

gkaykaya97 bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş