Cubase 5 Kayıt Yaparken Sinyal Almıyor

'Müzik - Genel' forumunda madbad tarafından 6 Ağustos 2015 tarihinde açılan konu

 1. Merhaba ,

  Cubase de sinyal problemi yaşıyorum. Ses kartından gitarın sesi geliyor fakat ses kartını cubase e tanıtmış olmama rağmen kayıt yaparken sinyal almıyor. En alttaki küçük pencerede sinyal alıyor gibi görünüp bir süre sonra belli bir seviyede donuyor . Bu sorunu nasıl çözebilirim ?

  [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG]
   
  Son düzenleme: 6 Ağustos 2015
 2. Hocam sorun galiba programda kanalların ses geliyor mu tek tek kontrol yapın output input olmazsa jakta sorun olabilir olmazsa baştan yükleme yapın orijinal olmayan c5lerde oluyor bu tarz şeyler
   
 3. hocam reaper ve mixcraft sinyal alıp kayda giriyorum. 1 dk falan çaldığımı kaydederken bir anda sinyal takılı kalıp ne çalarsam çalayım o sinyal de devam ediyor. Track i silip baştan kaydedince birincisinde olmasa bile daha sonrakilerde kesin oluyor. Ses kartında problem olabilir mi ? ya da sistemde cubase i yarın silip tekrar kurcam ama diğer programlarda bu hatayı vermesi beni düşündürüyor.
   
 4. Yardımcı olabilecek kimse yok muu?
   
 5. Record kanalındaki input routing hatalı gibi göründü bana.

  Gitarı input VST connections (3. resim) de tanımladığınız hangi kanala giriyorsanız, Kayıt açtığınız (4. resim) input seçeğeniz o olmalı.
   
 6. orayı seçiyorum sinyal alıyor kayda girerken bir nota basıyorum onu alıyor daha sonra sabit bir frekansta sinyal doluyor kayıt da sabit bir çizgi olarak devam ediyor.
   
 7. Diğer programlarda da (reaper gibi) aynı sornu yaşamıyorsanız cubase sorunlu. onlarda da yaşıyorsanız ses kartı sorunlu. bir de asioforall kullanarak deneyin. ses kartı sorunluysa driverları update edilebilir.
   
  madbad bunu beğendi.
 8. Problem laptop dan dolayıymış. Başka sistemlerle sorunsuz çalışmaktadır.İlginiz için teşekkür ederim.
   

Bu Sayfayı Paylaş