Tecrübeli Büyüklerimden Yardım Bekliyorum ! (çözüldü)

'Elektro Gitarlar' forumunda sarmaskband tarafından 7 Ağustos 2015 tarihinde açılan konu

1. Merhabalar.Benim T&T Sisters bir gitarım var ve gitarın performansı malum...Amfim ise İbanez 10g

Satın aldığım dükkan 150 TL ye T&T Sisters'ı geri alıp 300 Liraya B.C.Rich ASM 1 gitarını verebileceğini söyledi.Gitarı orada denedim fakat karar veremedim.
    Bu gitar nasıldır?Önerir misiniz?Ne yapmalıyım?

Tarzım Alternatif Rock-Blues-Grunge (Çok az Hard Rock)
    Bu gitarı alırsam çok uzun bir süre değiştiremem.Bütçem çok kısıtlı.
    Yardımınızı bekliyorum...

Son düzenleme: 7 Ağustos 2015
  2. gitar güzele benziyor. tt sisters dan her türlü daha iyidir zaten. gitarı denerken elin rahat ettiyse çalımını zorlaştırmıyorsa bence değiştirebilirsin. yada gitarı 150 liradan verip üstüne 300 lira daha ekleyip temiz ikinci el gitarlara yönelebilirsin

sarmaskband bunu beğendi.
  3. Şöyleki 150 TL'yi ben gitarı oradan alırsam düşüyor.Gitarın internetteki fiyatı (n11.com) 700 küsür bişeydi.300 lirada cazip geldi.Çalımı daha kolay geldi.Teşekkür ederim yardımın için sanırım alabilirim.

Fuckir Pitch bunu beğendi.
  4. Beğendiysen B.C. Rich alman daha doğru olur. Yarın bir gün gitar değiştirmeye kalkarsan T&T Sisters elinde kalır ama B.C. Rich piyasası olan bir gitar.

Kutay_, sarmaskband ve Fuckir Pitch bunu beğendi.
  5. Sakın kaçırma.

6. Neden?

7. Ben yumuşak tonlar sevdiğim için bu çok sert gelir mi diye düşündüm.Orada NUX bir amfi ile FX'ler vs. denedim hoşuma gitti ama güçlü bir lambalıda yumuşak ton alamamaktan korkuyorum? Sizce nasıl olur?

8. Adamlar yazmış işte yukarıya yarın öbür gün satmaya kalksan bc rich piyasası olan bir gitar ama tt sisters'ı satamazsın. Ayrıca bc rich şu an elindeki gitardan her türlü daha iyidir. Ha illa yumuşak ton istiyorum diyorsan da ver elineki gitarı geri ve temiz bi sx strat veya telecaster al

9. Ne demek neden? T&T Sisters ile B.C Rich takaslayayım mı diyorsun burada. :)

10. Şöyle söyleyeyim: Gitarın sesini kısıyorsun biraz. Al sana yumuşak ton. :)

11. Hepinize ayrı ayrı teşekkürlerimi sunuyorum :)

Zaten elimdeki T&T'nin satması zor olacağından bu gitarı almak istiyorum, elimdeki gitar 5 para etmez ve B.C.Rich bu gitarı ezer geçer bunların zaten farkındayım.Adam 150 verdi yani.Bu gitar hoşuma gitti çalarken.Tipi hoşuma gitmedi sadece.Başka seçeneğim olsa alacaktım ancak bütçemin yettiği tek gitar buydu.Sanırım alacağım.

12. Şimdi diyormuşum üstüne biraz(!) daha koy SL-1 al diye. :)

13. SL-1 ile alternatif çalmak Ferrari'ye LPG taktırmak ile aynı hesaba geldiği için, Jackson öğrenirse geri alıyormuş o gitarları sahiplerinden:)
    Not: Alternatif rocka sataşma halim tamamen benim eski kafalılığımdır. Espri yapıyorum, genç dostumuz lütfen alınmasın.

HmzGkgz ve Grundar bunu beğendi.
  14. Rick

Rick

305
    20
    705
    Bence bir alternatif rock gitaristi olarak squier leri düşünebilirsin gitarını elden çıkarıp.Çokça gitar alıp satmış tecrübe edinmiş bir arkadaşın varsa,birlikte bakıp ağacı nispeten güzel sayılabilecek bir squier stratocaster ya da telecaster bulabilirsen bence senin gitarın budur..

sarmaskband ve Grundar bunu beğendi.
  15. Müziğin her türlüsü güzeldir hocam :)

16. Saygılar,sevgiler.Ben bugün gittim gitarı verecektim yeni gitarımı alacaktım.Oturdum amfinin başına ve çalmaya başladım.Manyetikler,tonlar her şey sağlamdı fakat taa ki benim tone potansının arızalı olduğunu farkedene kadar.Ton potansı sona gelince ses kesiliyor.Küçük bir problem ancak sahnede gerçekten sıkıntı yaratacağını düşündüm.Almadım.

Bu konulardan zibilyon tane açıldı bunun farkındayım ancak zibilyon + 1 konu daha olsun :)

300-350 TL arasında bir gitar arıyorum.Alternatif,Blues,Grunge çok nadiren Hard çalabileceğim bir gitar("abi duman çalmalık gitar" değil yani :) ).Kasa olarak B.C.Rich pekte hoşuma gitmemişti zaten.Tele veya Strat düşünüyorum.Aklımda SX,Squier,Jay Turser markaları var bunlara alternatif markalar önerebilir misiniz?

Birde T&T 'yi elimden çıkarabileceğim 2.el gitar alan dükkanlar konusunda bir bilginiz var mı?

-Teşekkür ederim

17. Ben burdaki arkadaşların aksine Bc Rich önermeyeceğim. Bu gitarlar ton olarak oldukça katı gitarlardır, kesinlikle de yumuşatamazsın yani. İlerde satma mevzusuna gelince, benim gözümde TT ile BC arasında satış zorluğu açısından fark yok. İkisini de satmak çok zor. Bence Squier tarzı senin işini görecek bir gitar alman mantıklı. Elindeki TT yi 150TL'ye okuldan arkadaşını bile kandırıp satabilirsin, bu kadar karamsar olma :)

18. Üstteki mesajı yazarken bu mesajı görmemiştim, ben İzmir'deyim ve mini bir müzik marketim var. Hani yardımcı olmak adına alabilirdim elindeki gitarı ama yerine verebileceğim 900TL altı gitar yok şu an :/

19. Bende İstanbul'dayım :) Teşekkür ederim yinede

20. Ben şahsen bu alışverişin " yeni bir gitar almış olmak" psikolojisinden başka bir yenilik katacağını düşünmüyorum. En az 500-600 TL katabilmelisin ki bir şeye değmeli, elinde ki gitarın farklı bir gitar olduğunu ancak o zaman hissedebilir ve duyabilirsin. Ayrıca gitardan önce amfiyi kafana takmalısın bence. Ibanez 10g ile bu işler zor dostum.

Bu Sayfayı Paylaş