Hangisi Daha Kaliteli Sound Verir ?

'Müzik - Genel' forumunda SLASH123 tarafından 8 Ağustos 2015 tarihinde açılan konu

 1. Haftanın en az 2 günü düğün programında çalıyorum.Bir süre prososor ile sahne almak durumunda kaldım ki bu da bir süre sonra tatmin etmemeye başladı.. Mixere doğrudan girildiği zaman geride kaldığını,bir türlü kendini duyuramadığını düşünüyorum.. önümde 2 şeçenek var ve 3 bin tl ye yakında bütçem var .. 1.seçenek mpozitrondan analog pedal dizip mixere doğrudan giricem(amfi olmadan) yada Marshall sl-5 slash satın alıp sahnede amfiyi mikrofonlucam ... Gitarım Gibson lespaul standart.
   
 2. amfiyi mikrofonlamak daha mantıklı bence. ama amfi ile pedalboard arasında taşınabilirlik bakımından fark olabilir.
   
 3. Amfinin emulated çıkışından direk miksere girmeyi düşündünüz mü hocam ?
   
 4. evet ama Mikrofonlamak daha temiz vermez mi ?
   
 5. taşınabilirlikte sorun yok hocam...aradığım şey sadece ton :)
   
  Fuckir Pitch bunu beğendi.
 6. o zaman kesinlikle amfi al derim
   
  SLASH123 bunu beğendi.
 7. Taşıma derdi yoksa amfi mikrofonlamak en iyisi.
   
  SLASH123 bunu beğendi.
 8. Düğün sahnesi için amfi mikrofonlamak bana lüks görünüyor. Genelde bu tip sahneler sub bass olmayan ve aslında canlı müzik için değilde hi-Fi amaçlı hacimsiz monitörlerden oluşur. napsanız boş....Kaldı ki amfi yanına sm57 gibi bir mikrofon kullanmassanız da performansı tatmin etmeyecek, o da + masraf. E bide tesisat bu işi ne kadar hissettirecek?
  Ben küçük sahnelerde ekipman ameleliğinden kurtulmak için Ipad kullanıyorum. Prossesör fazlasıyla yeter diye düşünmekteyim.
   
 9. Eğer tasirim diyorsan amfi tabii ki. Kendini her zaman rahat ve hacimli duyarsin. Disaridaki ses de tabii ki daha iyi olacaktir.
   
  SLASH123 bunu beğendi.
 10. Amfi çok daha mantıklı bir sonuç olacaktır. Konu dışına çıkmayayım da o paraya SL-5 almayın. Paranıza yazık olur.
   
 11. öneriniz nedir ?
   
 12. Malesef keşke dediğiniz gibi olsa. babamla beraber çalıyoruz ve sistem full aktif Rcf kabinler sub bass ına kadar dizili... Haliyle kabinler klavyeden aldığı sesi çivi gibi çakarken prososor sistemde sönük kalıyor
   
 13. bessame mucho, portofino ile başlayıp, Samanyolu ile devam eden, En son kasap havasıyla biten düğünlerden değilmi bu?
   
 14. Aynen hemen hemen o düğünlerden.. Babam 2 kabine 10 milyar bayılmayı sever..
   
 15. Sansamp GT2 - Boss Chorus - Boss G7ekolayzır - Behringer DI box bir setup kurabilirsiniz. Anfisiz Direkt mixere giriş yaparsınız.
  Yalnız ben duyulmuyorum diyorsunuz buradaki sorun bana daha çok tonun duyulmaması gibi geliyor.
  Burada siz klavye ile aynı ses aralıklarında olmanızdan dolayı bir sıkıntı olabilir. Yani piyanoya göre anlatayım. İkinizde 3. oktavda çalıyorsanız sesler üst üste biniyorsa enstrümanların sesleri kayboluyordur. Bu durumda siz daha tiz çalmanız gerekir. Ya aşağı perdeleri tercih edin yada ekolayzırdan sesinizi daha belirgin hale getirin.
   
  SLASH123 bunu beğendi.
 16. Kesinlikle amfiyi mikrofonlayın.
   
 17. Tarzınızı bilmiyorum ama ben İronball için para biriktiriyorum. Düğün için fazla mı bilmiyorum.
   

Bu Sayfayı Paylaş