400 Liraya Kadar Ev Için Amfi Tavsiyesi

'Elektro Gitar Ekipmanı' forumunda Ledpurple tarafından 9 Ağustos 2015 tarihinde açılan konu

1. Merhabalar,
    Ev için amfi bakınıyorum birkaç gündür ancak çok kararsız kaldım. Aradığım tonlar Vox ac30 tonları. Sert tonlar istemiyorum. Sıcak tonlar arıyorum fazla dijital olmaması da tercihim(irig hd kullanıyordum).

Bütçem 400 liraya kadar çıkabiliyor, 2. el sıfır fark etmez. Thomann üzerinden de getirtebilirim. Tavsiyelerinizi bekliyorum, şimdiden teşekkürler.

2. İkinci el Valvetronix olabilir.

Ledpurple bunu beğendi.
  3. 100 tl daha çık dostum al bir laney cub 10 derim.

4. Cub12 daha güzel bir seçim olur. Clean olayında gayet başarılı bir amfidir. Hatta zorlasan da kolay kolay distortion alamazsın. Ayrıca güç düşürücüsü işe yarar, komşular rahatsız olmaz.

Ledpurple bunu beğendi.
  5. Orjinal halinde clean kullanmak için baya volume kaybı yaşıyordum . 12ax7 yerine au veya at takılmadan bu dediğiniz zor. Amfi gayet güzel kırılıypr

Ledpurple bunu beğendi.
  6. Haklısın, tip modifikasyonlarla clean ton daha iyi alınabilir ama bu amfiye kolay kırılıyor dediğinize göre hiç jcm800 veya mesa triple çalmamışsınız. :) cub12 clean için uygun diyebileceğim bir lambalı amfi. Ben distortion tonu alabileni de görmedim, anca baya cazgır bir overdrive veriyor ki bu vox amfilerde de benzerdir. Kendisi de vox ac30'a benzesin istemiş. Tabii ki ac30 bambaşka bir dünya ama düşük bütçede cub12 iş görür.

Aklıma gelmişen fender blues junior baya bir bütçe üstünde kalıyor ama arkadaşımda vardı, clean olayında baya başarılı ve genişti, bir hayli açmasına rağmen amfi zar zor kırılıyordu. Ama bütçe dahilinde bir de Vox Ac4tv(10" olanı) önerisinde bulunabilirim. Hem lambalı hem Vox hem ev tipi.

Son düzenleme: 10 Ağustos 2015
    Ledpurple bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş