Boş Gitar Kabinleri

'Elektro Gitar Ekipmanı' forumunda Mustafa İLKER tarafından 9 Ağustos 2015 tarihinde açılan konu

 1. Merhaba konserlerde dekoratif amaçlı boş gitar kabinleri kullanıyorlar. Bende bir tane edinmeyi kafaya koydum ama nereden edineceğimi bulamadım. Belki speakerları ölmüş bir marshall kabin alır kullanırım diye düşünüyorum şu durumda. "Boş kabin de ne?" "Yine ne saçmalıyor bu çocuk" tarzı düşünenler için resim ekleyeyim belki yardımcı olur :D

  [​IMG]
  [​IMG]
   
 2. Valla senin yapmaya çalıştığın şarap firmalarından kullanılmış fıçılarını almakla aynı şey :D Hiçbir şekilde satmazlar kendileri imha ederler. Tabii ki şans eseri bulma ihtimalin var.
   
  Mustafa İLKER bunu beğendi.
 3. metin türkcan.jpg

  Metin abimizde yapıyor aynı şeyi :D Amfinin kafası niye yerlerde onu hala anlıyamadım.
   
  Mustafa İLKER bunu beğendi.
 4. Gerekli malzemelerle kendin yap? Üzerine de istediğin markanın logosu ya da kendi logonu tasarlayıp yapıştırırsın. :D
   
  Mustafa İLKER bunu beğendi.
 5. Onu düşündüm de o kadar güzel yapabilecek yeteneğim yok. :D yıllarca kendim için ürünler ürettim ama hiçbiri göze hitap etmedi asıl konum işlevsellik oldu. Durum böyle olunca görsel şeyler üretemiyor insan :D
   
 6. Ben evde kişisel tatmin + dekor amaçlı aradım baya ama bulamadım:) Varsa bulan veya yapan ben de ilgilenebilirm:D
   
  Mustafa İLKER bunu beğendi.
 7. Müzisyenlerin sahnede neden böyle bir şey yaptığı hakkında fikri olan var mı ?
   
 8. Reklam parası almak için abi sadece.
   
 9. Reklam parası vermezler mi dolu kabine?
   
 10. Başka kabinleri beğeniyordur kullanıyordur.
   
 11. Reklam sanırım, hatta bir yerde önde boş marşhall kabinleri varken araka tarafta başka marka amfi kabin vardı.
   
 12. Neden olduğunu bilmiyorum ama sahnede bunlar varken şu şekilde şeyler yapılabilir rahatlıkla

   
 13. Bence Marshall falan reklam olsun diye kimseye boş kabin dağıtıp çıkın bunlarla sahneye demez. Olay tamamen gösteri maksatlı. Verilmek istenen mesaj, "Seni gidi aşağılık fakir, sen 10 w combo alacak para bulamazken, bak biz o kadar büyüğüz ki 50 tane kafa kabini sahneye diziyoruz"'dan başka bir şey değildir. Yalandır. Hiledir, hurdadır. 14- 19 yaş arası kitleyi hedeflemiş grupların kendini pazarlama metodudur. Kabinin içini boşaltmak Rock'ın da içini boşaltmaktır. Nokta.

  Bununla ilgili en güzel hicvi de Rush yapar. Sahnede gerçekte kullanılmasa bile müzisyenin arkasında dikdörtgen büyük bir obje bulunması zorunluluğu algısını yermek için, sahneye kabin yerine mikrofonlandırılmış çamaşır makinaları yerleştrirler. Bu makinaların içi Rush tişörtleri ile doludur ve konser sonunda izleyiciye dağıtılır. Yine başka bir konserde fırın kullanırlar. Öyle ki arada bir bir aşçı gelip fırında yemeğin pişip pişmediğini kontrol eder. Tekrar nokta.
   
  Son düzenleme: 11 Ağustos 2015
 14. Göremediğimiz bir noktayo belirttiğiniz için teşekkürler hocam. Türkiye de de mikrofonlanmış ocakbaşı ve seyirciye fırlatılan dürüm bekliyoruz. Tantuni de olur :D
   
  wolkN, tunckk ve antbalci bunu beğendi.
 15. KISS de sahneye bolca kabin ve amfi dizmeyi seven gruplardan biri. (Tabi bunların büyük kısmı fake) Onlarla ilgili bir filmde bunun nedeninin izleyici üzerinde wall of sound imajı yaratmak olduğu şeklinde açıklanmıştı. Yani evet aslında reklamdan ziyade şovun bir parçası. En çok sesi biz çıkarıyoruz, biz çok gürültülüyüz, çok güçlüyüz çünkü sahneye milyonlarca amfi ve kabin dizdik şeklinde bir imaj oluşsun diye.
   
  Mustafa İLKER bunu beğendi.
 16. Bunlar da mı yalan :( Kırdın bizi Angus abi 13296.jpeg
   
  Mustafa İLKER bunu beğendi.
 17. vay anasını sayın seyirciler! ben de onları hep gerçek kabin zannederdim :D
   
  Asr.Rh, Mustafa İLKER ve Ozarr bunu beğendi.
 18. Kabinlerden iki tanesi miktofonlanmış, iki tane de kafa var, muhtemelen A-B switchle ayrılıp birkaç tane kanal seçeneğiyle kullanıyordur.

  Sahne dekoru işte, çok üzerinde durup değişik komplo teorileri üretmeye gerek yok bence. :)
   
  Ozarr ve Mustafa İLKER bunu beğendi.
 19. Arkadaşlar yorumlarınız için teşekkürler. @Can Temtek abimizin de önerdiği gibi kendim yapacağım fakat tolex , ön ızgara için kumaş ve marshall logosunu nasıl bulacağımı düşünüyorum. İnternet üzerinden yurtdışından istemeyi düşündüm fakat bir kabin için 80$ gibi bir paraya geliyor. İstanbul içinde bunları nasıl bulabileceğim konusunda yardımcı olabilecek varsa sevinirim.
   
 20. Mustafa İLKER bunu beğendi.
Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş