Boş Gitar Kabinleri

Merhaba konserlerde dekoratif amaçlı boş gitar kabinleri kullanıyorlar. Bende bir tane edinmeyi kafaya koydum ama nereden edineceğimi bulamadım. Belki speakerları ölmüş bir marshall kabin alır kullanırım diye düşünüyorum şu durumda. "Boş kabin de ne?" "Yine ne saçmalıyor bu çocuk" tarzı düşünenler için resim ekleyeyim belki yardımcı olur :D

SlayerStageTuska2008.jpg

Black-Veil-Brides-fake-cabs.jpg

Valla senin yapmaya çalıştığın şarap firmalarından kullanılmış fıçılarını almakla aynı şey :D Hiçbir şekilde satmazlar kendileri imha ederler. Tabii ki şans eseri bulma ihtimalin var.

Bence Marshall falan reklam olsun diye kimseye boş kabin dağıtıp çıkın bunlarla sahneye demez. Olay tamamen gösteri maksatlı. Verilmek istenen mesaj, "Seni gidi aşağılık fakir, sen 10 w combo alacak para bulamazken, bak biz o kadar büyüğüz ki 50 tane kafa kabini sahneye diziyoruz"'dan başka bir şey değildir. Yalandır. Hiledir, hurdadır. 14- 19 yaş arası kitleyi hedeflemiş grupların kendini pazarlama metodudur. Kabinin içini boşaltmak Rock'ın da içini boşaltmaktır. Nokta.

Bununla ilgili en güzel hicvi de Rush yapar. Sahnede gerçekte kullanılmasa bile müzisyenin arkasında dikdörtgen büyük bir obje bulunması zorunluluğu algısını yermek için, sahneye kabin yerine mikrofonlandırılmış çamaşır makinaları yerleştrirler. Bu makinaların içi Rush tişörtleri ile doludur ve konser sonunda izleyiciye dağıtılır. Yine başka bir konserde fırın kullanırlar. Öyle ki arada bir bir aşçı gelip fırında yemeğin pişip pişmediğini kontrol eder. Tekrar nokta.

Son düzenleme:
Bence Marshall falan reklam olsun diye kimseye boş kabin dağıtıp çıkın bunlarla sahneye demez. Olay tamamen gösteri maksatlı. Verilmek istenen mesaj, "Seni gidi aşağılık fakir, sen 10 w combo alacak para bulamazken, bak biz o kadar büyüğüz ki 50 tane kafa kabini sahneye diziyoruz"'dan başka bir şey değildir. Yalandır. Hiledir, hurdadır. 14- 19 yaş arası kitleyi hedeflemiş grupların kendini pazarlama metodudur. Kabinin içini boşaltmak Rock'ın da içini boşaltmaktır. Nokta.

Bununla ilgili en güzel hicvi de Rush yapar. Sahnede gerçekte kullanılmasa bile müzisyenin arkasında dikdörtgen büyük bir obje bulunması zorunluluğu algısını yermek için, sahneye kabin yerine mikrofonlandırılmış çamaşır makinaları yerleştrirler. Bu makinaların içi Rush tişçrtleri ile doludur ve konser sonunda izleyiciye dağıtılır. Yine başka bir konserde fırın kullanırlar. Öyle ki arada bir bir aşçı gelip fırında yemeğin pişip pişmediğini kontrol eder. Tekrar nokta.
Göremediğimiz bir noktayo belirttiğiniz için teşekkürler hocam. Türkiye de de mikrofonlanmış ocakbaşı ve seyirciye fırlatılan dürüm bekliyoruz. Tantuni de olur :D

KISS de sahneye bolca kabin ve amfi dizmeyi seven gruplardan biri. (Tabi bunların büyük kısmı fake) Onlarla ilgili bir filmde bunun nedeninin izleyici üzerinde wall of sound imajı yaratmak olduğu şeklinde açıklanmıştı. Yani evet aslında reklamdan ziyade şovun bir parçası. En çok sesi biz çıkarıyoruz, biz çok gürültülüyüz, çok güçlüyüz çünkü sahneye milyonlarca amfi ve kabin dizdik şeklinde bir imaj oluşsun diye.

Arkadaşlar yorumlarınız için teşekkürler. @Can Temtek abimizin de önerdiği gibi kendim yapacağım fakat tolex , ön ızgara için kumaş ve marshall logosunu nasıl bulacağımı düşünüyorum. İnternet üzerinden yurtdışından istemeyi düşündüm fakat bir kabin için 80$ gibi bir paraya geliyor. İstanbul içinde bunları nasıl bulabileceğim konusunda yardımcı olabilecek varsa sevinirim.

Geri