Fender Kablo Sıkıntısı

Merhaba arkadaşlar.1 hafta önce falan Fender Custom FG15BS Elektro Gitar Kablosunu aldım.Eve gittim taktım ama ses gidip geliyor, yani temassızlık yapıyor gibi.Bir kaç gün sonra da kurs için hocanın evine gittim.Aynı sorun orda da oldu ve hoca temassızlık var dedi.Kurs çıkışı kabloyu aldığım yere gittim anlattım şikayetimi.Adam kabloyu bi aparata (üstünde ses ayarlarları falan vardı bilmiyorum :D ) bağladı dokundu parmağıyla,gitarıma taktı ses var.Ben diyorum 2 ayrı evde,2 farklı amfiyle denedim temassızlık yapıyor dedim.Adam da gitardandır dedi.EE gitardansa sizde nasıl çalıştı?Ama cidden orada hiç bir sıkıntı yoktu.Gayet güzeldi.Sonra kabloyu saza bağladı çaldı falan ses var.Çıktım onların diğer dükkanına gittim anlattım sorunu.Taktık benim gitara ama nasıl oluyosa orda da bir sorun yoktu.Sinirlenip eve döndüm ama hala temassızlık yapıyor.Uyuz oldum.Neyden kaynaklanıyor bu?Yardımcı olursanız sevinirim.

Kabloyu taktıktan sonra elinle oynatmayı sallamayı denedin mi özellikle jack uçların olduğu bağlantı yerlerini.
Gidip gelen bi temassızlık olabilir, dükkanda denk gelmemiştir evde denk gelmiştir.

Geri