Pedal Dizilişi Acil Yardım Lütfen

Arkadaşlar elimde
Boss: Cs-3 Bd-2 Od-3 Mt-2 Ge-7 Dd-6 Ch-1 Tr-2 Bf-3 Ph-3 -volume pedal
Sansamp classic
Cry baby wah

Var ve bunları doğru şekilde sıralamayı başaramadım istediklerim bi nevi olmuyor lütfen bana yardım edermisiniz.

sansamp ın kullanma klavuzunda öneriler var.ayrıca forumda bu baslıklardan co kacıldı.yukarıda arama diye bir link var.bi zahmet basarsan bulursun :) kolay gelsin.iyi para dökmüşsün setup a .güle güle kullan

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Yardımlarınız için teşekkürler arkadaşlar ama acil olduğu için ve tam setup yazıp tam diziliş almak için yazdım araştırmaya vaktim yoktu ondan istedim.

Ben olsam birkaç pedalı satarak işe başlardım... Çok gereksiz ve saçma bir setup "bence"... Çok fazla drive/distortion var. Aynı anda hepsini açamazsın, ses çamurlaşır. Kapatman gerekir ama çok çok fazla true-bypass olmayan pedal var. Hatta sadece Sansamp true-bypass... Sinyale yazık... En azından modülasyonların tamamı için ve driveların az kullanılanları için 5-6 loop'lu loop box alıp kullanırdım ben bu setup için...

CS-3
CryBaby
BD-2 yada OD-3 (birisini satardım, en azından setuptan çıkarırdım)
MT-2
Sansamp Classic
GE-7
BF-3
PH-3
TR-2
DD-6
CH-1
Volume Pedal

Bunun yanında çok fazla varyasyon yapılabilir. Modülasyonların sırası değişebilir, volume pedal öne konulabilir, CH-1 DD-6'nın önünde olabilir... Bu kadar Boss düşkünlüğünün sebebini anlamıyorum.

Kolay gelsin...

Boss ucuz mu? Kötüyü almayacak kadar zengin değilim... :p

Bence 20 yıldır aynı teknolojiyi kullandıkları için protesto etmek lazım... Başka firmalar da belki teknolojilerini değiştirmiyorlar ama onlarınki en azından kabul görebiliyor...

Günümüzün optimum bypass sisemini yıllardır kullanan firmalara bakmak gerek... Boss'un devresine laf söylenmeyecek pedalları da var ama ah bi de şu bypass sistemini değiştirseler...

abi ikinci ellere baksana boss ucuz.bazı vatandaslar paraya kıyıp alıyor sıfır diziyor inci gibi.sonra satıyor fiyat düşüyor.sonra aletler ortada gezip duruyor :D ordan oraya ... sonra benim gibiler ucuz görünce alıyor :p kısacası ehx dir mxr dir dönüyr ikinci el olarak pek.bosslar dönüyor döndükcede değer kaybediyor :)

gogostar demiş ki:
Ben olsam birkaç pedalı satarak işe başlardım... Çok gereksiz ve saçma bir setup "bence"... Çok fazla drive/distortion var. Aynı anda hepsini açamazsın, ses çamurlaşır. Kapatman gerekir ama çok çok fazla true-bypass olmayan pedal var. Hatta sadece Sansamp true-bypass... Sinyale yazık... En azından modülasyonların tamamı için ve driveların az kullanılanları için 5-6 loop'lu loop box alıp kullanırdım ben bu setup için...

CS-3
CryBaby
BD-2 yada OD-3 (birisini satardım, en azından setuptan çıkarırdım)
MT-2
Sansamp Classic
GE-7
BF-3
PH-3
TR-2
DD-6
CH-1
Volume Pedal

Bunun yanında çok fazla varyasyon yapılabilir. Modülasyonların sırası değişebilir, volume pedal öne konulabilir, CH-1 DD-6'nın önünde olabilir... Bu kadar Boss düşkünlüğünün sebebini anlamıyorum.

Kolay gelsin...

Bilgi için teşekküler bende senin gibi düşündüm fazla drive olduğu için tonu çok bozuyor. ve Mt2 ile od3 tamamen setuptan çıkardım. Boss tercih sebebime gelince evet birincisi ucuz olması. bir diger sebep ise bilgisizlik diyebilirim. diger marka pedalların performansını fazla bilmediğim için çok para kaybetmek istemedim. Gercekten önerebilecegin sitil ve marka pedal varsa (örn: mxr drive yada başka bi marka chorus yada başka marka efekt) memnuniyetle önerini dinlerim.

MT-2'nin yerini doldurmak zor olabilir ama gerçekten ihtiyacın yoksa çıkardığına çok iyi etmişsin. OD-3 de şart bir pedal değil...

Benim tavsiye edeceğim şeyler benim zevkimi ifade eder... O yüzden sadece bana takılıp kalma :p Arama yaparsan çok fazla bilgi bulabilirsin...

Şöyle bir tavsiyem olabilir. Neden GT-8 değil de analog? :) Kullanması basit olur, en azından Boss tonlarına aşinaysan, benzerlerini GT-8'de bulabileceğini sanıyorum...

Kolay gelsin...

gogostar demiş ki:
MT-2'nin yerini doldurmak zor olabilir ama gerçekten ihtiyacın yoksa çıkardığına çok iyi etmişsin. OD-3 de şart bir pedal değil...

Benim tavsiye edeceğim şeyler benim zevkimi ifade eder... O yüzden sadece bana takılıp kalma :p Arama yaparsan çok fazla bilgi bulabilirsin...

Şöyle bir tavsiyem olabilir. Neden GT-8 değil de analog? :) Kullanması basit olur, en azından Boss tonlarına aşinaysan, benzerlerini GT-8'de bulabileceğini sanıyorum...

Kolay gelsin...
Gt-8 kullandım ama kesinlikle birdaha digital bişeyler kullanmak istemiyorum herşey elimin altında kendi ayarlarımda olsun istediğim için böyle bişey yaptım. Ama efekt olarakta çok memnun kalmadım açıkcası dd6 ve ch1 haric geri kalan efektleri değiştirmeyi düşünüyorum.

bence mt-2 od-3 bd-2 güzel bir ton yelpazesi sunar...aynı anda açmak zorunda değil şarkıya göre birini açar diğerlerini kapar..

boss pedallar true by pass değil doğrudur ama tonu çok etkilediklerine katılmıyorum ben fx loopa

rv-5 tr-2 digidelay ge-7 bağladım..gitardan amfiyede crybaby arada birde tu-12 var...hepsi takılıykende ya da hiçbiri takılı değilkende tonu nerdeyse aynı yani fark görmek için çok kastırmak gerekiyor...

lafım sana değil gogostar ama forumda bi çok adam atıp tutuyor tonda ton diye ama kaydetsen üç dört ses klip ve biri fender 80lerde üretim biri yeni üretim biri maun gitar biri ıhlamur gitar birinin sapı şu birininki bu biri boss lardan geçiyor biri true by pass geçiyor hangisi hangisidir gibi bir test yapılsa forumda şurda konuşanların çoğu hatta bende dahil bu testten kalırız bence..

o yüzdende boss tercih ediyoruz alması satması kolay:) bide zaten eşeğe altın semer hesabı gerek yok bi çoğumuza bende dahil:) ben mutluyum boss larımla:D

Eyvallah, yalnız şu test olayında çok haklı olmakla beraber atladığın bir nokta var... Çalmakla dinlemek arasında çok fark var.

Dinlerken kulağınla dinlersin, çalarken de kulağınla dinlersin ama tuşenle birşeyler verdiğini hissedersin... Bu nokta çok önemli, o yüzden ton arayışlarındayız... Çok fazla pedal dizersen (ister açık, ister bypass, ister FET bypass, ister true-bypass) çaldığını hissetmen zorlaşır (yani bence). Ton emilip gider, tuşeye yazık olur.

Ayrıca 10 tane pedal açık pozisyondayken analogmuş, dijitalmiş pek önemi kalmaz (yine bence), sinyal yine hiç olur... :)

MT-2, OD-3, BD-2 kombinasyonunun tamamını açık kullanabileceğine inanmıyorum zaten... :D

Ben emek zahmet aylarca analog topladım, bazı kişilerin (sağolsunlar) sabahlara kadar kafalarını şişirdim... Ama bir haftadır ilk defa şu anda o setle çalıyorum... Yeni amfi aldığımdan beri sürekli amfi ile çalıyorum, tonun ne kadar canlandığını görüyorum...

Boss'larınla sana mutluluklar dilerim :) belki haddim olmayarak ağır konuştum, özür dilerim, çok güzel, çok özenilesi pedalları var ama bence fazlası zarar... :)

gogostar demiş ki:
Eyvallah, yalnız şu test olayında çok haklı olmakla beraber atladığın bir nokta var... Çalmakla dinlemek arasında çok fark var.

Dinlerken kulağınla dinlersin, çalarken de kulağınla dinlersin ama tuşenle birşeyler verdiğini hissedersin... Bu nokta çok önemli, o yüzden ton arayışlarındayız... Çok fazla pedal dizersen (ister açık, ister bypass, ister FET bypass, ister true-bypass) çaldığını hissetmen zorlaşır (yani bence). Ton emilip gider, tuşeye yazık olur.

Ayrıca 10 tane pedal açık pozisyondayken analogmuş, dijitalmiş pek önemi kalmaz (yine bence), sinyal yine hiç olur... :)

MT-2, OD-3, BD-2 kombinasyonunun tamamını açık kullanabileceğine inanmıyorum zaten... :D

Ben emek zahmet aylarca analog topladım, bazı kişilerin (sağolsunlar) sabahlara kadar kafalarını şişirdim... Ama bir haftadır ilk defa şu anda o setle çalıyorum... Yeni amfi aldığımdan beri sürekli amfi ile çalıyorum, tonun ne kadar canlandığını görüyorum...

Boss'larınla sana mutluluklar dilerim :) belki haddim olmayarak ağır konuştum, özür dilerim, çok güzel, çok özenilesi pedalları var ama bence fazlası zarar... :)

ağır mı konuştun:) daha neler gayet normal söylemişsin...ben boss pedalları savunmuyorum, süper pedallardır demiyorum,by pass farkını kimse anlamaz demiyorum:)

ama mesela bir delay pedalı en süper bypass lıda olsa boss ta olsa çalarken bunu farketmek okadar kolay değildir ya da hissetmek..ya da açıkken o delayin dijital ya da analog olması bi çok kişiyi rahatsız etmez sadece psikolojik olarak eder diye düşünüyorum..

yani belli bir yere kadar ton kalitesi katlanarak artıyor..mesela kötü bir amfiden süper bir amfiye geçtiğin zaman ton bi anda sanki on kat güzelleşiyor aynı şekilde kötü bir gitardan süper bir gitara geçtiğin zaman fark çok çok belli oluyor...

ama aynı şekilde by pass olmayan bir analog setuptan by pass olan bir analog setup dönüşümünde bu fark okadar hissedilmiyor bence..yani bahsettiğim setup 3-4 pedallık setup.

yani 100dolarada amfi var 1000dolarada amfi var 100dolarada gitar var 1000dolarada gitar var amfi ve gitar söz konusu oldumu parama kıyarım ama 60ytl ye pedal almak varken 300ytl ye pedal almam çünkü aradaki fark gitardaki amfideki fark kadar göze batmıyor demek istemiştim..

bence boss larda o yüzden tercih ediliyor.ben true by pass olarak setup kurmaya çalışsaydım şu anki pedallarımın parasının 5katını vermek zorunda kalcaktım..benim için değmez..bi çok kişi için değmez,he yarın öbür gün elime para geçerse hepsini değiştiririm ama bi tane by pass modülasyon almaktansa 3tane boss almak daha karlı:)

ama true by pass olanlar pahalı...mesela benim en çok beğendiğim dunlop,carl martin,mxr ın falan true by pass modeli ile normal modeli arasında dünya kadar fark var...gidip pera müziğe inceleyin...ben geçen delay alcaktım ordan true by pass o parayla tr-2+digidelay aldım sıfır:) mesela... hatta üstünede chicken whopper+soğan halkası king seçim yemiştim ey gidi ey canım çekti valla:D

sonuç olarak taşıması kolay fiyatıda uygun

tremolo
delay
eq
tuner
reverb

bul true by pass olan yarın bütün ekipmanı satılığa çıkartıyorum:)

hatta reverbü amfiden kullanmaya razı olup reverb almayıp reverbün parasınıda eklerim üstüne:D

bcb-60 kullanıyorum boyutlar çok büyük olmazsa sevinirim...

bu arada ciddi söylüyorum şaka değil ya da blöf rest gibi şeyler değil..

piyasayı iyi biliyor olabilirsin burası bilgi paylaşım yeri:)

sen paylaş bilgini bizde faydalanalım:)

elimdeki aletler

boss tr-2 yeni gibi
boss rv-5 eski gibi:)
boss tu-12 adeta sıfır:p
boss ge-7 gayet eski
cry baby gcb95 kullanılmış ama yeni gibi
digitech digidelay sıfır gibi

bunların hepsini sattığımızı var sayalım...bi çoğu sıfır gibi kutusu garantisi duruyor..

ne alabiliriz bunların yerine true by pass:) ciddi satıp alcam çünkü..

arkadaşlar o kadar bahsetmişsiniz ama

-bypass
-FET-bypass
-true-bypass

bunlar nedir?ne özellikleri ve hangi pedallarda mevcuttur?ne farkları vardır?

bunları da açıklarsak iyi olcak sanırım..yada açıklayan bi link varsa onu verebilirsiniz..

Geri