Behringer, Tc Electronic Grubunu Satın Aldı...

'Müzik Endüstrisi' forumunda AykanKK tarafından 12 Ağustos 2015 tarihinde açılan konu

 1. Aha!! Ya kaliteyi koruyup fiyatı düşürecekler, ya da gitti Tc Elektronik :D:D
   
 2. Renault'nun Mercedesi alması gibi birşey. Hiç umut verici değil.
   
  Slaughter bunu beğendi.
 3. Yamaha da Line 6'nın sahibi oldu yakın zamanlarda, çok sorun olacağını sanmıyorum :)
   
 4. Elinde TC ürünleri olanlar saklasın, behringer kaliteyi düşürürse bağlamacılar gibi fazla paraya iteleyebilirsiniz :D
   
 5. Benim garip rockçıma pedal iteliyorlar ahlaksızlar :D:D
   
  wolkN bunu beğendi.
 6. Kendileri beceremediler diye almışlardır umarım bozmazlar :) Yoksa satın almalarının bir anlamı kalmaz.
   
 7. Kaliteyi bozmazlarsa alamancı akrabalara aldırırım kilo işi artık oh oh ne güzel ucuz ucuz :)
   
 8. Kalitede düşüş olacağını sanmıyorum. Aksine hem TC'ye hem de Behringer'e değişik stratejik hareketler ve sektörde daha kıvrak manevralar yapma imkanı sağlayacaktır bu birleşme.
  Simbiyotik yaşam biçimi gibi düşünün. Yakın zamanda Behringer çok büyük yükselişte ve atakta, adamlar fason mal üretip sürümden kazanan dandikçi imajlarını bitirmeye çalışıyorlar ve bence doğru adımlar atıyorlar. Örneğin, yakın zamanda bu TC sürprizindeki gibi MIDAS firmasını aldılar ve X32 diye MIDAS pre-ampleri olan son teknoloji çok güzel bir PA console (canlı müzik mikseri) çıkardılar, ilgili olan arkadaşlar bileceklerdir. Ortalığı kasıp kavurdular, şu an neredeyse çoğu ses firmasında var, olmazsa olmazlardan oluverdi bir anda. Büyüklü küçüklü, ekiplerin, grupların, sanatçıların "Rider" larına giriverdi. Yamahanın meşhur M7CL'sini Soundcraft'ın bilimum masalarını hem popülerlik hem de işlevsel olarak solladı. En azından dengine geldi veya segment atladılar diyebiliriz. TC'yi almak büyük iş gerçekten, MIDAS'ta olduğu gibi TC electronic chipli efekt aletleri, prosesörleri, vesayre.. TC tarafından üretilmiş hardware ya da software entegreli Behringer ürünler çıkartacaklardır kısa sürede… Bakalım neler olacak...
   
 9. Hocam buna tepki olarak isimlerimizin başına TC koyalım :D:D
   
  lydian_b7 ve hackeiommi bunu beğendi.
 10. Aman, pedalların logosu Behringer olarak değişmesin de. Birkaç tane alacağım yakın zamanda.
   
  Mustafa İLKER bunu beğendi.
 11. ilk duyduğumda imaj olarak şöyle bir gözümün önünden geçtiler üzüldüm. sonra üstün alman teknolojisi aklıma geldi biraz rahatladım. umarım iyi bir ortaklık olur umarım @lydian_b7 nin anlattığı şekilde gelişir olaylar. tc çok sevdiğim ve güvendiğim bir markadır.
   
 12. Yamaha'nın çok üst kalite gitarları var. Türkiye'deki müzik marketlere pek uğramıyor. Yamaha Behringer'le mukayese olmaz Yamaha iyidir ya.
   
  CAJEMIR, berketan, AykanKK ve 1 kişi daha bunu beğendi.
 13. şirket satın almaları yatırım ve gelişim amaçlı olabilir. bunlardan biri ilgili alanda pay sahibi olmak, diğeri de teknolojiyi/tecrübeyi kendi bünyesine katmak.

  kalite düşüş konusu mümkün değil. kalite beceriksizlikle değil, maliyetle alakalıdır. bunda da genelde büyük firmalar düşük kalite ürünleri için farklı marka kullanır(renault-dacia, vestel-regal, gibson-epiphone, fender-squier gibi). bir nevi şirket politikasıdır. geely volvo'yu satın alarak volvo'nun lisanslarını, tecrübesini, teknolojisini kendine taşımıştır. ucuz ve düşük karlı satış ile sürümden kazanıp, volvo ile saygınlık kazanmayı amaçlamıştır. yeni araçları volvo imzalı olacak, belki 5 sene sonra akıllarda kaliteli marka imajı verecek. ya da şirket politikasına göre ekonomik araçları geely adıyla satmaya devam edecek.

  bunu bir diğer çinli üretici lenovo ile görebiliriz. lenovo ilk çıktığında çinli bir markaydı, tabi çinde satış yapınca sürümden satarak milyarlarca dolar kazanmanız olası. bunun sonucunda bazılarının ismini hatırlamayacağı "ibm" firmasının bilgisayar bölümünü satın aldı. eski zamanın güçlü laptop üreticisini alarak politikasına bağlı olarak ismi sildi ve ibm thinkpadlerini lenovo thinkpad adıyla üretmeye başladı. şu anda üst sıraları zorlayan kendi üretimi olan, lisanlarının çoğuna sahip olduğu üst sınıf lenovo thinkpad ve daha ekonomik lenovo ideapad'lerin üreticisi.

  uzakdoğulu teknoloji firmaları ise bu tecrübeyi genelde fason üretim(kendi adına kendi kalitesi ve standartlarında üretim yapılması için anlaşılmış, gerekli yatırım yapılmış ve sürekli kontrol altında tutulan firmalarda üretim yapılması) ile sağlıyordu. büyük firmaların yeni teknolojilerini ve tasarımlarını onlar için üretiyor, bir süre sonra bu teknolojiye sahip olup büyüyorlardı. apple ile aynı fabrikaya üretim yaptıran asus'un cihazlarında benzerlikleri görebilirsiniz. ya da taiwan'lı üretici htc. htc aslen asus'un telefon bölümü üreticisiydi, şu anda en büyük telefon markalarından biri.

  line 6'e gelirsek, yamaha satın alarak üst sıraları zorlamak istedi sanıyorum. şu an ara ürünler var ve bunları rahatlıkla görüyoruz. kendi teknolojisi ve tecrübesini line 6'inkiyle birleştirdi, sonuç iyi görünüyor.

  bana göre behringer, tc electronic'i alarak biraz daha söz sahibi olmak istiyor. müzikle yıllardır uğraşan biri değilim, buna rağmen behringer eskilerden bir şekilde aklımda kalmış bir firma. ama öylesine bir kullanıcı olarak, "yoğun bir şekilde uğraşsam ilk seçeneğim olur" diyeceğimi de sanmıyorum. hatta geçen sene line6 için de aynı şeyleri söylerdim. fakat şimdi line6 deyince aklıma daha üstün ürünler geliyor. behringer işte bu düşünceyi yaratmak istiyor. hatta işi daha da ileri götürüp basamak yükseltecektir.
   
  can_gny, Kutay_, mrtkp ve 1 kişi daha bunu beğendi.
 14. Music Group TC ve Midas'ı da bünyesine katarak teknolojileri de bünyesine katmış oluyor. Bunu olumlu bir hareket olarak görmek lazım. Örnek olarak ülkemizde çok satan X32 mikserin Midas'ın M32'si ile benzer teknolojileri kullandığını ama daha hesaplı olduğunu söyleyebilirim. Ek olarak KRK monitörleri tasarlayan mühendis Behringer için NEKKST K seri tasarladı, Truth zaten iyi bir seriydi ama alternatif yarattı. Behringer'in kötülenen pedallarına Tone Print benzeri bir teknoloji gelirse şaşmayalım.

  Fiyat politikasında ise farklı kalite/fiyat grupları oluşturmak doğru bir politika olacaktır. Böylece Behringer bir çok müzisyene ulaşacaktır. Tabi kendi çatısı altındaki TC'nin pazarını baltalamak ve marka değerini düşürmek gibi bir hatada bulunacağına şahsen inanmıyorum.

  Eylül ayında 3 günlük Music Group eğitimine katılacağım o zaman her iki markayı da (TC ve Behringer) kullanan biri olarak bu soruları mutlaka soracağım.
   
  AykanKK bunu beğendi.
 15. Allah utandırmasın :D
   
  duru_s90 bunu beğendi.
 16. Belki jhs pedal ile keeley electronic gibi birleşim pedallar yaparsa iyi bişeyler Çıkabilir
  [​IMG]
   
 17. Laan bu neymiş böyle ne kadar güzel bişey. Listenin başına alıyorum bunu :)
   
 18. 349$ ım olsa arkadaşa aldırtıcam Sıfır kutulu :oops: behringer ucuzunu yapsada alsak
   
  duru_s90 bunu beğendi.
 19. Evet doğrudur. Midas'ı satın aldılar ve Midas'ın sinerjisini /teknolojisini kendi bünyelerine ithal ettiler ve de X32'yi yaptılar. (X32'nin ne kadar düzgün bir masa olduğu da her zaman tartışılan bir konu bu arada. )
  Peki o güne kadar sektörün önde gelen masa üreticilerinden biri olan Midas ; bu satın almadan sonra ne oldu ? Eski sinerjisini sürdürebildi mi ? Yoksa bu konularda görece bir gerileme mi gösterdi ? Bir de konuya bu boyutu ile bakmak lazım.
   
  Mustafa İLKER bunu beğendi.
Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş