Guns N' Roses Hakkında Anket

'Yabancı Rock Grupları & Sanatçıları' forumunda Fuckir Pitch tarafından 13 Ağustos 2015 tarihinde açılan konu

?

Bugüne kadar Guns N' Roses'da çalan en iyi gitarist hangisi?

 1. DJ Ashba

  0 oy
  0.0%
 2. Slash

  70 oy
  76.1%
 3. Izzy

  4 oy
  4.3%
 4. Buckethead

  13 oy
  14.1%
 5. Robin Finck

  0 oy
  0.0%
 6. Bumblefoot

  5 oy
  5.4%
 1. Sizce bugüne kadar Guns N' Roses'da çalmış en yetenekli gitarist kimdir? Herkes fikrini nedeniyle birlikte yazsın bakalım :)
  Not: Anketi sadece muhabbet ve eğlence amaçlı açıyorum.
  a) DJ Ashba
  b) Bumblefoot
  c) Izzy
  d) Robin Finck
  e) Slash
  f) Buckethead
  Kendi fikrim: Her ne kadar büyük bir Slash hayranı olsam da ben Buckethead diyorum.
  Edit: Tracii Guns'ı ankete eklemiyorum
   
 2. Kesinlikle Slash. Buckethead'i listemin sonuna koyarım, sevmiyorum adamı. Slash'ın sololara verdiği hissi, duyguyu hiçbiri veremiyor. Ashba da fena değildi ama Slash'ı taklit ediyor gibiydi be, ayrılması çok iyi oldu. GN'R nin de bitirme vakti çoktan geldi zaten. Axl ölene kadar devam mı etmek istiyor anlamadım ki..
  Edit: Madem anket konusu açıyorsun konuya bir de anket ekle de ne olduğunu görelim bari :)
   
  dthakankoca ve Sr22DeT bunu beğendi.
 3. Slash :punch:
   
  dthakankoca bunu beğendi.
 4. Slash'ın tenezzül ettiği en büyük grup hangisidir diye sorulması gerek.
   
  sandimas6, h.erhan.tas, Wasp ve 1 kişi daha bunu beğendi.
 5. Bu arada @Fuckir Pitch herkes fikrini nedeniyle yazsın demişsin sen de sebep belirtmemişsin :D
   
 6. slash en popüler olan gnr gitaristidir. ancak grubun başına gelmiş en iyi gitarist izzy stradlin'dir. zaten en meşhur şarkıları da bu gitarist tarafından çalınmıştır. slash'ın (insanların neden sevdiğini anlayamadığım) ağızda sigara elde gitar tarzı çok tutulmuştur ve bununla ünlü olmuştur. bunun dışında saygısızlık etmek istemesem de sıradışı bir yeteneği olmadığı düşüncesindeyim.
   
  Son düzenleme: 13 Ağustos 2015
  aumit, duru_s90, Kutay_ ve 1 kişi daha bunu beğendi.
 7. Izzy ritm gitarist değil mi? Slash ile karşılaştırmak ne kadar doğru olur? Yoksa söz/beste konusunda Izzy en iyilerdendir kesinlikle.
   
 8. anketin seçenekleri arasında izzy olduğuna göre hepsini birbiri ile karşılaştırabiliriz bence?
   
 9. Anketi oluşturan arkadaş Izzy'nin ritm gitarist olduğunu bilmiyordur belki de? Ki Slash ve Izzy aynı zamanlarda çalmış gitaristler. Aynı kategoride değiller yani, o nedenle karşılaştırmak doğru olmaz.
   
 10. ben yazdığım mesajda zaten slash ve izzy'i teknik veya herhangi bir açıdan karşılaştırmadım. kendi düşüncemi yazıp slash popülistliğine karşı olduğumu belirten bir cümle kurdum. bununla ne sorunun olduğunu da anlamış değilim.
   
 11. Bir şeyle sorunum yok dostum kendin söyledin, ben de ona karşı söyledim :)
   
 12. slash olmadan "guns and roses" diye bir grup yoktur bence :) Dolayısı ile Guns daki en iyi gitarist kim diye sorarsanız slash oluyor :)
   
  masterofmasters ve oldiesngoldies bunu beğendi.
 13. GnR benim için Slash ayrıldıktan sonra bitmiştir, birçok kişi için olduğu gibi. Sonraki hiçbir albümünü veya şarkısını dinlememişimdir. Kazara yeni gitaristlerinden birinin November Rain'in solosunu nasıl katlettiğini dinlemiştim, yazıktır o güzelim duygu dolu soloya.
  Herkesin görüşüne saygı duyarım ama yukarıda belirtilen isimlerle Slash bence aynı kefeye konulamaz. Tamam belki artık sololarında tekrar düştüğü oluyor ama rock müzik ve şov dünyasına kattıklarıyla birçok gitaristin idol olarak gördüğü bir isimdir ve hala çok keyifli gitar riffleri yazabiliyor :) Yarattığı kendine has stiliyle milyonları peşinden sürüklemiştir ayrıca. Slash rocks!

  Dip Not 1: Myles ile yaptığı işleri çok başarılı buluyorum. Anastasia! World on Fire!

  Dip Not 2: Gibson ve Marshall firmalarının satışlarında önemli bir paya sahip ticari bir faktördür ayrıca kendisi.
   
  AykanKK, kutay ve cruiser_rider bunu beğendi.
 14. izzy nin ritim gitarist olduğunu biliyorum ancak o şarkıların yazılmasında izzy nin de çok büyük payı var diye ekledim ankete. bu arada buckethead dedim evet. çünkü bence slash'den çok daha iyi bir tuşeye sahip. ayrıca burada yılda ortalama 10 albüm çıkaran bir manyakdan bahsediyoruz :) ki yıl içinde bu kadar çok albüm çıkarmasına rağmen şarkıları da gerçekten çok iyidir bence. slash kötü gitarist demiyorum asla o da çok iyi bir gitarist hatta en sevdiğim 3-5 gltaristten birisidir ama buckethead bence buckethead slash den daha iyi..
   
 15. Izzy çok büyük adam.
   
 16. Hız , teknik vs. bir yere kadar.... Önemli olan anlamlı ve duygu içeren cümleler... Slash ın soloları sanırım bunun güzel bir örneği...25 yıldır hep aynı keyifle dinliyorum...ilk kez 1989 da dinlemeye başladım.. Şu an bile zevk alırım...
   
  oldiesngoldies bunu beğendi.
 17. Olay da bu işte. Buckethead'in sololarında hiç bir zaman duygu göremedim. Makine gibi çalıyor adam, hiçbir anlamı da yok bence bunun. Slash yeri geliyor yavaş çalıyor yeri geliyor hızlı çalıyor ama tekniğini de konuşturuyor duyguyu da veriyor. Bu nedenle kesinlikle benim için her zaman listenin başında Slash olur.
   
 18. Elbette Slash.. 90'larda okuduğum birkaç iyi dergide (Guitarist, Guitarworld gibi) Slash hakkında çalışının, melodilerinin özgünlüğünden bahsederler, doğuştan Bluescu, doğal yetenek (ne demekse) filan diye.. Gerçi ben şahsen fanıyım, gençlik kahramanımız tabi, objektif olmam namümkün.. AFD var abiii...
   
 19. Şimdi oturup analiz edelim: Guns N' Roses grubundan bahsediyoruz. Bu grup gelmiş geçmiş en kaliteli gruplardan biri olarak kabul edilir. Sırf bu cümleden yola çıkarak bütün gitaristlerinin çok iyi olduğunu varsayabiliriz.
  Not: Slash olum dalga mı geçiyorsunuz? :)
   

Bu Sayfayı Paylaş