Solak Elektro Gitarını Göster Ey Türkrockçı :)

E tabii insanları Fender'le İbanez'le doyurdular... Yeni satışlar gerek firmalara:D
Bakalım Schecter'den sonra hangi markayı öne çıkartacaklar merak ediyorum doğrusu?;)
Ibanez Jem solak var da biz mi almıyoruz. Ne buluyorsak onu alıyoruz :) İkinci elde aradığını bulamayınca böyle oluyor. Sıfır alırsın, elinde kalır adam gibi rakama satamazsın.. Sonra dizip aile fotosu çekersin :) Kendimden biliyorum :D

Madem solaklar buluşmuş, ben de birşeyler paylaşayım dedim. Şimdilik elektro ve basları koydum; akustik ve klasikleri çekmeye üşendim ;)
IMG_20161220_190601.jpg

Soldan sağa sırasıyla;
Hagstrom Select Ultra Swede
Hagstom F200P
Hagstrom Super Swede

IMG_20161220_190809.jpg

Partcaster (Sap 90'lar Kore Squier, gövde 90'lar Japon Strat, manyetikler Fender Vintage Noiseless Pickups, iç aksam Fender USA)
Logan Custom Guitars (Gitar Wisconsin USA el yapımı, manyetikler Seymour Duncan Phat Cat / Little '59, tremolo Bigsby B5)
Fernandes Stratocaster ('80ler Japon üretimi, tamamen orijinal)

IMG_20161220_191026.jpg

Coxx SG (90'lar ortası/sonu Avusturya üretimi, marka Çin'e satılmadan önce üretilenlerden, manyetikler Seymour Duncan SH4 / SH2)
Gibson SG Future
Schecter S-1 Custom (manyetik EMG 85)

IMG_20161220_191304.jpg

Washburn X20 (perdesiz, sap manyetik Artec)
Hagstrom FXB-530L
Schecter Diamond J 3TSB

Madem solaklar buluşmuş, ben de birşeyler paylaşayım dedim. Şimdilik elektro ve basları koydum; akustik ve klasikleri çekmeye üşendim ;)93182 eklentisini görüntüle

Soldan sağa sırasıyla;
Hagstrom Select Ultra Swede
Hagstom F200P
Hagstrom Super Swede

93183 eklentisini görüntüle

Partcaster (Sap 90'lar Kore Squier, gövde 90'lar Japon Strat, manyetikler Fender Vintage Noiseless Pickups, iç aksam Fender USA)
Logan Custom Guitars (Gitar Wisconsin USA el yapımı, manyetikler Seymour Duncan Phat Cat / Little '59, tremolo Bigsby B5)
Fernandes Stratocaster ('80ler Japon üretimi, tamamen orijinal)

93184 eklentisini görüntüle

Coxx SG (90'lar ortası/sonu Avusturya üretimi, marka Çin'e satılmadan önce üretilenlerden, manyetikler Seymour Duncan SH4 / SH2)
Gibson SG Future
Schecter S-1 Custom (manyetik EMG 85)

93185 eklentisini görüntüle

Washburn X20 (perdesiz, sap manyetik Artec)
Hagstrom FXB-530L
Schecter Diamond J 3TSB

Gitarlarınızı saymaya üşendim bu ne:D Hayırlı günlerde kullanın. Bu arada Hagnstrom u nereden buldunuz? Nasıl bir marka?

Gitarlarınızı saymaya üşendim bu ne:D Hayırlı günlerde kullanın. Bu arada Hagnstrom u nereden buldunuz? Nasıl bir marka?
Sahne işleri yaparken bir şekilde İsveç'teki merkezleri ile iletişime geçip endorsement anlaşması yapmıştım, ülkemize ithalatları olmadığı halde kabul etmişlerdi :) Sonrasında yurtdışına giden dostların da yardımıyla benim için temin ettikleri bu modelleri aldım. Bas gitarı hediye etmişlerdi hatta ;) Hagstrom köklü bir İsveç markası ancak ikinci nesil popüler oluşu hemen her marka gibi fabrikayı Asya'ya taşıyınca oluyor. Yoksa 60'lar, 70'lerden kalma İsveç yapımı olanlar koleksiyon ürünü sayılıyor günümüzde. Açıkcası ben yıllardır severek kullanıyorum. Özellikle Ultra Swede ile alamayacağınız ton yok gibidir :D

Sitedeki solakları fişleme operasyonu gibi bir başlık olmuş. Bu arada solak arkadaşlara birşey sormak istiyorum sizde standart gitarlara bakınca ben gibi garipsiyerek mi bakıyorsunuz.sanki hatalı üretimmiş gibi görünüyor bana :)
Solak çalıyor olmama rağmen solak çalan görünce (kendi çektiğim videoları izlerken bile) garipsiyorum. Standart gitarları ve onları çalanlar bana normal görünüyor. Belki de öyle görmeye alıştığımdandır.

Solak çalıyor olmama rağmen solak çalan görünce (kendi çektiğim videoları izlerken bile) garipsiyorum. Standart gitarları ve onları çalanlar bana normal görünüyor. Belki de öyle görmeye alıştığımdandır.

Bende solak gitar görünce krize giriyorum:D Vurup karasım geliyor. Üretim hatası gibi. Ama bir yandan da sağlak olmama rağmen solak gitarların az olmasına üzülüyorum.

IMG_5609.JPG
IMG_5610.JPG
IMG_5511.JPG
IMG_5515.JPG
IMG_5510.JPG
IMG_5511.JPG
IMG_5516.JPG
Solak olmamama rağmen Hendrix gazı ve ülkemizde kolay bulunamayacak bir gitar olmasından dolayı bir anlık yüksek GAS sonucu forumdan az çok tanıdığınız K-Lein solak stratın son durumu fotoğraflardaki gibi :) Aslında ilk niyetim düzgün bir kasa ayarlayıp bir reverse strat yapmaktı. Ancak gitarın bakımlarını yaparken sap cebinin ne kadar muntazam açıldığını farkettim. Sap ve sap cebi arasında neredeyse boşluk yok gibi. Aynı durumu birde Seymour Duncan firmasının 90 larda ESP firmasına ürettirdiği Tridational telecaster da görmüştüm. Uzun lafın kısası sadece teller ve köprü ters çevrildi. Çalımı bu şekilde biraz zor ama keyifli bir gitar. Morgaine kadar olmasa da etli sayılabilecek bir sapa sahip. İnanılmaz bir sustain ve ring var gitarda. Herhangi bir modifiye vs yapmadan bir süre bu şekilde kullanmaya karar verdim. Bir gün bir yerlerde sağ veya sol bir K-Lein bulursanız kaçırmayın derim. Saygılar.

Geri