2500 Tl Laptop Önerisi

'Forum Meydanı' forumunda Furkann tarafından 16 Ağustos 2015 tarihinde açılan konu

1. Bu civarlarda bütçem var, daha çok oyun ağırlıklı kullanacağım yani performans çok önemli. Konu hakkında bilgisi olanları bekliyorum, şimdiden teşekkürler :)

2. Victor markasını araştırmanı tavsiye ederim. Geçmişi olan bir firmanın, yeni markası. Monster bilgisayarlara alternatif olarak çıkıyor. Parçaları sana sunuyorlar sen seçiyorsun, topluyorsun. Üst modelleri kullanan tanıdıklarım çok memnun ancak serinin en alt ve ucuz modellerinde ısınma problemi olabiliyormuş. Ben Lenovo z510-i7 kullanıyorum, geçen sene Vatan'dan 2100 TL'e aldım. Ama şu an o paraya bir adet Victor almadığıma pişmanım. Bir çok modelinde GTX 850 - 2gb ekran kartı kullanıyor. Bazılarında da GTX 960 - 3 gb. Bunlar bildiğim kadarıyla 128 bit. Gayet yeterli, çok ekstrem bir şey aramıyorsan görüntü olarak. Ama iyi araştırmak lazım. Donanımhaber'de Victor'larla ilgili bir sürü başlık var.

Furkann bunu beğendi.
  3. Araştıracağım hocam çok teşekkür ederim. Markayı ilk defa duyuyorum bu arada, Monster düşünmüştüm ben ama dediğin gibi alternatif ise düşünülebilir bu da.

4. Hani geçen yaz yeni yeni yayılmaya başlamıştı, hatta sitelerinde 2-3 model vardı. Donanımhaber'de orada çalışanlar anketler oluşturuyordu neler toplayalım diye, ona göre uygun modeller belirleyip siteye koyuyorlardı. Şimdi baktım masaüstü falan da var. Geçen sene işte, ben araştırırken farkettiğim tek şey düşük modellerin tutulmadığı, ısınıyor dendiği. Ama ProGamer modeller iyiydi,kullananlar memnundu baya. Kağıt üzerinde zaten çok iyi. 2000-2500 TL'e full hd ekran, gtx 850 - 960 ekran kartları, 8+ ram falan gayet iyi. Bir de bazen kampanya yapıyorlar. Onları da iyi takip et. Mesela bir model belirleniyor, "önümüzdeki bir hafta içinde bu modeli alana, 128 gb ssd bedava" deniyor. :D

Furkann bunu beğendi.
  5. Vay be iyiymiş :D :D DH'de bakayım o zaman biraz ya baya ilgimi çekti..

6. Neyse böyle sadece onu anlatmayım, sanki ona çalışıyor gibi hava yaratmasın. Benim de elimde Lenovo z510 i7 8gb ram GT740/2 gb ekran kartı olan model var. Ben memnunum. GTA 4ü bitirdim, tabi ultra oynamadım. Ama kalitesiz de oynamadım. Onun dışında photoshop kullanıyorum, gayet seri işliyor. Şimdi ssd'de takmayı düşünüyorum, tamamen uçsun diye :D İlk aldığımda (yani bir sene önce) 3 saniyede açılıyordu bilgisayar. Şimdi 400 gb veri var içerisinde. 10 saniye gibi bir sürede açılıyor.

DH'deki her incelemeye güvenme. Rütbesi çok yüksek olan kişilerin yazdığı incelemeler daha iyi oluyor. Daha "er" seviyesinde 15-16 yaşında çocuklar da oraya inceleme yazıyor pek bir şey bilmeden. :D

7. Yok yabancı mısın sanki öyle şey düşünür müyüm :)
    Ya ben gta5'i falan son ayarlarda oynamak istiyorum ama bu bütçeyle mümkün değil mi acaba?
    Doğru valla DH'de öyle üye dolu :D

8. Laptop için çok zor ultra görüntü ayarlarında o fiyat aralığında. Arkadaşımda Asus n550 (sanırım kodu buydu, 4000-4300 TL civarı birşeydi) vardı, onda oynanıyor. Ama şöyle diyeyim, senin 2500 TL'e alabileceğin laptopu masaüstünde 1300-1500 TL'e alabilirsin. Yani demem o ki, senin masaüstünde alacağın 2500 TL'lik bilgisayar, laptopta 4küsür civara denk gelir. O yüzden masaüstü candır. (Yıllardır sadece laptop kullanan biri olarak :D )

Furkann bunu beğendi.
  9. Valla doğru ya masaüstü öyle ama malum şimdi üniversiteye başlıyorum laptop illa ki lazım olacaktır okula getirip götürmede falan. Tabii ben daha çok oyun için kullanırım o ayrı :D :D

10. Geçen sene asus'un X550JK -X0012 D modelini almıştım GTX 850M 2GB Ekran Kartıi ,i5 4200H işlemci, 4 Gb ram vardı +4 de ben taktım bu da birkaç üst modeli sanırım. Bi araştır :)
    ASUS X550JX-XX099D

11. Abimde de Asus var 5 6 yıl oldu belki daha yeni yeni teklemeye başladı :D Gta4 falan oynuyordu yani. Asus da düşündüklerim arasında, bu modeli de not alayım. Teşekkür ederim :)

12. Ekranlar Full HD değil, eksisi o bence. Acer'in 3000 liraya bi modeli var(ACER VN7-791G-57BP) o da güzel. Ama 17.3" :)

13. Açıkçası telefonda da bilgisayarda büyük ekran severim ama 17.3 görmedim henüz canlı :D Sanırım 3000 liraya falan çıkabilirim fiyat olarak da..

14. Ya taşınabilirlik açısıdnan zor, yokse film izlerken oyun oynarken güzel. Birde ağır oluyolar. Önerdiğim asuslar plastik kasa ve kasa çok kaliteli değil bilgin olsun. Fanın olduğu kısım iyi ısınıyor :)

15. Oyun dediğine bakmayın. Kayıt da yapacak, yani siz oyun kadar kayıt ve Ampli Tube, Guitar Rig vb. programlar için gerekli özellikleri de gözönüne alarak tavsiyede bulunun. Sonra demesin "Vay kayıt alamıyorum, kayıtları düzenleyemiyorum" :)

mustafa ve Hz.Zeus bunu beğendi.
  16. Pc depoda asusun i5-i7 gtx850-950 li laptopları var fiyatları 2000-2500 arası birçok model var. Arkadaşım birkaç yıl önce bir laptop almıştı bu siteden ama güvenilir mi değil mi hiç bilmiyorum bana site tasarımları çok saçma sapan geldi açıkçası ama o fiyatlara o asuslar çok iyi. Bir bak derim bulamazsan özelden link atayım. Kayıt yapacaksan da almışken i7 al derim ram düşük olsa bile kendin sonradan takarsın ama işlemcideğiştirmen zor.

17. Valla o üniversite geyiği yüzünden mağdur olma. Eğer evde kalma ihtimalin olan bir yere gideceksen laptop alma o fiyata. Atıyorum Eskişehir gibi Antalya gibi. Eğer öyle değilse kolay gelsin :D Bana çok zor bir şey gibi geliyor laptop seçmek pek anlamadığımdan.

18. Yani taşıma olayı da var doğru ama bi görmek lazım yine de :D
    Abi zaten oyun konusunda iyi olunca o da olur diye düşündüm :D
    Bakayım hocam ona da, sağolun :)
    Kendi evimdd kalıcam hocam ama tek çocuk değilim masaüstü alırsam kişisel bilgisayarım olmaz tabii doğal olarak :D

19. Lenovo z5070 bakabilirsin. Zaten gittiğin zaman mutlaka seçenek olarak önüne koyuyorlar, acayip fazla satılan bir aletmiş. Şu an fiyatı 2500 civarı,, ben babalar gününde 1900 e almıştım zaman zaman kampanyaları oluyor. Isınma olayı neredeyse sıfır. Pek çok oyunu sıkıntısız oynayabilirsin bence.

20. Monster al oyun icin istiyosan.

Bu Sayfayı Paylaş