Avcılar’da Sokak Müzisyenlerine Saldırı

'Forum Meydanı' forumunda Single_FACTOR tarafından 17 Ağustos 2015 tarihinde açılan konu

 1. POLİS nerede Bir şehir meydanında neden anında müdahale edilmiyor? araya canı pahasına vatandaş giriyor! ben o meydanı biliyorum 24 saat ekip bekler orda . Pitbull lar ile eşkiyalık yapacaksın,Tehtit ve dam yaralamaya teşebbüs edeceksin. Yanına kar kalacak? Pitbull yasa gereği ağızlık olmadan gezdirilemez. Ya bir çocuğu bebeği parçalasa? Türkiye'de kanuna göre bu sorumsuzluğa karşı el konup uyutulması gerekir. Kanun dedim ya....  Avcılar’da sokak müzisyenlerine saldırı
   
  Son düzenleme: 17 Ağustos 2015
 2. İnsan görünümlü yaratıklar bunlar. Farzetki Yahudi Marşı çalıyorlar ne olacak ? Sende otur tasavvuf müziği yap orada kim ne diyecek ?
  Başka inançlara saygı duymayan bu tipler aramızda maalesef, ondan sonra "müslümanlar kötü biliniyor" diye şikayet ederler. Böyle kötü davranırsan kötü bilmeleri de gayet normal.
  Açıkçası içimden gün ışığı görmemiş küfürler etmek geliyor şu anda.
   
  dthakankoca, Asr.Rh ve HmzGkgz bunu beğendi.
 3. Polis orada olsa olayı çözmek adına (!) müzisyenleri gözaltına alırdı. O yüzden bu ülkede polisten bir şey beklememek lazım.
   
  sereftalasci, Buried, barbmab ve 6 kişi daha bunu beğendi.
 4. Abi bunlar provokasyon/huzursuzluk amaçlı yapılmıştır kanımca.
  Ortalığı karıştırmak isteyen hain çok şu sıralar.
  Bunların İslâm ile zerre alâkasının olduğunu düşünmüyorum.
  Allah akıl fikir versin.
   
 5. Türk milletinin sanata bakış açısını güzel özetlemiş.

  Muasır medeniyet seviyesine ulaşmak için yola çıkan ülke karanlık çağa molla rejimine geri döndü. Sanat galerisi taşlamalar, sokak müzisyenlerine köpeklerle saldırmalar, her renkli kaldırımı merdiveni griye boyamalar, heykellere ucube, böyel sanatın içine tükürürm demeler, tiyatroları kapatmalar vs. vs. vs...

  Bundan 20 30 sene önce böyle şeylerin olacağını söyleseleri hadi ordan iran mı bura derlerdi. 20 30 sene sonra şarkı söyleyen kadınların sokak ortasında recm edilmesi, elektro gitar çalanların şeytana tapıyor linç edilmesi, heykel yapanların put yapıyor diye ellerinin kesilmemesi için hiçbi neden göremiyorum.

  Yeni türkiye işallah hoşunuza gidiyordur...
   
 6. Sadece gözaltı olacağını sanmam, Pala, Linç, göz yaşartıcı bomba, jop vb. devreye girebilir...

  İslam'la alakasını bilmem ama, bence, Türkiye'nin güncel durumunu ve gittiği yönü, gayet güzel gösteriyor...

  Tamamen paralel hissediyorum, hatta daha öncesi deseniz, çok ama çok daha imkansız denirdi...İnanmakta güçlük çekiyorum...

  Sevgiler ve saygılar...
   
  Wasp, devastator, AykanKK ve 1 kişi daha bunu beğendi.
 7. Ki yaklaşık 35 yıl önceki yani İslam Devriminden önceki İran büyük ihtimal şu anki Türkiyeden daha moderndi.
  Kısaca baya kötü durumdayız.
   
  Mustafa İLKER ve devastator bunu beğendi.
 8. Kesinlikle katılıyorum Gökhan abi. Ben de müslümanım ama yolda gördüğüm müzisyen ne çalarsa çalsın durup dinlerim, keyif alırım hatta. Provokasyondan başka bir şey değil bu.
   
  Mustafa İLKER ve Gökhan bunu beğendi.
 9. var abicim(dindar değil dincileri kastediyorum). en ılıman gözükenlerinin bile eskişehirdeki heykellere olan düşüncesi şu : "benim ne işime yarıyor, dikmişler bi de yolun ortasına".
  yobaz ne düşünsün ki? yüz bulsalar yıkarlar.

  herşey müstehak böyle insana, madem böyle bir sistem istiyorsunuz, şimdilik yapamıyoruz ama dayağımızı atabiliriz deyip deyip her gün ıslatıp ıslatıp hortumla dövmek lazım.
   
  Gökhan ve firatozeler bunu beğendi.
 10. Ankara'da geçen sene Konur, Yüksel, Karanfil'de santur çalan bir tanıdık vardı, ismen tanımıyordum. Ancak ne zaman orada görsem dinler, farklı cd kayıtları varsa alırdım. Bir gün polis "sen buraya halkı topluyorsun" diyip gözaltına aldı. Evet halkı topluyor ama sanatını icra etmek için topluyordu. Gelin görün ki polis bunu "protesto falan mı başlatacaksın" diye kör bir mantıkla algılayıp adamı gözaltına aldı. Neyse üzerinden zaman geçti, günün birinde de başka bir sokak sanatçısını "dilenci misin?" sen diyerek gözaltına aldı, ki orada bulunan hiç bir şey yapmadan, sadece dilenenleri gözaltına almadan. Bu ülkenin sanata ve sanatçıya verdiği "değer"den bahsetmeye gerek yok. Çünkü ortada değer yok. Yazık. Bir ülkeyi köreltmenin en basit yollarından biridir sanata mani olmak, bir diğeri ise eğitimi köreltip robot yetiştirmek. Şu an iki konuda gerçekleşiyor güzelim ülkemde.
   
 11. Ülkücü adamlar toplanıp çin restaurantını basıyor ve ya bu yobaz şahıs...
  Her isteyen her istediğini yapabileceğini ve bundan da zarar görmeyeceğini düşünmese buna veya benzeri girişimlere kim cesaret edebilir?
   
 12. Ailem tutucudur. Babam hac sırası bekliyor ama arada sokak müzisyenlerini gösterip kendisi de yapmak istediğini söyler :D bunların beyni yıkanmış...
   
 13. beyin? :)
   
  Flamenco, fatiharifli, tunckk ve 1 kişi daha bunu beğendi.
 14. @actarus yazdıklarının bu durum ile alakası yok. Lütfen konuyu başka yerlere saptırmayalım.
   
 15. tamam yazıyı başka başlığa taşıdım. Lütfen alıntı cevap yazmayın.
   
 16. Tunç hocam resmen aynı dili konuşuyoruz. Üstelik bu şarlatanların 'Müslüman' olarak gösterilmesine dayanamıyorum. Her gün binlerce insana işkence, katliam yapılıyor. Ses- soluk yok. Ama bir nota duydu mu hemen haberleşiyor, birleşiyor bu şarlatanlar. Sizce Müslüman mı bu insanlar?
   
  Furkann, tunckk ve Mustafa İLKER bunu beğendi.
 17. Kim ne derse desinde bu adamdan hayır gelmez bu memlekete bu ne arkadaş? Arkadaki Atatürkümüzün fotoğrafları önündeki adama bakar mısınız?
  [​IMG]
   
  Kutay_ ve Wasp bunu beğendi.
 18. Bunların ne İslam'la ne müslümanlıkla uzaktan yakından alakası yok. Müslüman adam peygamberini örnek alır, yani anlayışlıdır, hoş görülüdür vs.
   
  Furkann ve HmzGkgz bunu beğendi.
 19. Uzun boylu şahıs, "kim ne derse desin ülkenin yönetim sistemi değişmiştir" gibi laga luga yaparsa, bu kılıktaki insanları daha çok görürüz.
   
  Racsen, Mustafa İLKER ve tunckk bunu beğendi.
 20. Saldırganların arkasında gizliden gizliye bir polis desteği olduğunu düşünüyorum. Yapılan davranışın İslam ile alakalı olup olmadığı ile ilgili yorumda hiç bulunmadan bir ayeti paylaşıyorum. Düşünün karar verin.
  Maide, 51: Ey iman edenler! Yahudileri ve Hıristiyanları dost edinmeyin. Onlar yalnızca birbirlerinin dostlarıdırlar. Ve hanginiz onları dost edinirse, kesinlikle onlardan olur. Allah yaratılış sebebine aykırı davranan toplumlara doğru yolu göstermez
   
Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş