Ts Ikilemi

'Elektro Gitar Ekipmanı' forumunda firatozeler tarafından 17 Ağustos 2015 tarihinde açılan konu

 1. Arkadaşlar merhaba, arada sırada tek başına, çoğunlukla booster olarak kullanmak için bir pedala ihtiyacım var. Midleri biraz arttırmasını istiyorum. Aklımda TS9 veya 808 var. Gelelim mevzuya.
  Mooer Green Mile veya Joyo Vintage o kadar övülüyor ki bir türlü ibaneze kesin karar veremiyorum.
  İbaneze verilen para çöp mü, yoksa insanlar boşuna iki katı fiyat vermiyor mu?
   
 2. O pedallar TS den modellendikleri için esasının TS olduğu düşünülür genellikle. TS9dx de düşünebilirsin. üzerinde klasik özelliğin yanında 3 farklı mod daha barındırır.
   
 3. Bu konuda Digitech Bad Monkey hem uygun hem de bu işi en iyi yapan pedallardan biridir. Ben çok severek kullandım. Tavsiye ederim.
   
  CrimsonKing ve CAJEMIR bunu beğendi.
 4. Ts9dx'e bir türlü ısınamıyorum abi ya onu hiç düşünmedim o Yüzden. Teşekkürler yorumun için.
   
 5. Sağolasın abi, bir karşılaştıracağım.
   
 6. İmkan varsa BB Preamp veya modlanmış TS9 bakın. Hatta forumda birisi uygun fiyata Analogman modlusunu satıyordu.
   
 7. Analogman modlu ts9'u srvde 220$ civarı görünce pek yanaşmadım.
   
 8. 400 TL'ye vardı sanırım.
   
 9. BB Preamp, Maxon 808, Voodoo Lab Spakle Drive Mod, Way Huge Green Rhino, Mad Professor Little Green Wonder bunların hepsi istediğinizi yapar.
  Bütçe konusu mühimse diğer ucuz alternatifleri de yazılmış. Benim fikrim ve tecrübeyle sabittir ki birşeyi yapıyormuş gibi oluyor nüansı farkediyorsanız sizi memnun etmez. Beni etmiyor. Alan ve kullanan memnun bir sürü insan var onlara da saygı duyarım. Fakat bu işin bir fiyat aralığı var pahalı en iyisidir demiyorum ama iyi parça iyi sonuç veriyor. Dikkat ederseniz ilk verdiğim pedalların fiyatları 150-200 dolar aralığında hemen hemen hepsini denedim ve minik farkları olan pedallar. Hemen hemen her sektör böyledir. O açıdan bana inandırıcı gelmiyor. 200 Dolarlık pedalla 50 dolarlık pedalın aynı işi yapabileceği.
   
  CAJEMIR, tunckk ve oldiesngoldies bunu beğendi.
 10. Çok teşekkür ederim, galiba duymak istediğim buydu :)
   
 11. Öyle ama :) Bu pedallarda WH Green Rhino bassları tight yapıyor mesela ya da BB'nin drive'ını açtıkça drive yerine kompresyon katıyor gibi türlü nüans var. Belirli bir seviyeye gelmiş ve ne aradığınızı biliyorsanız bu nüans seçimininizi belirliyor.
   
  CAJEMIR bunu beğendi.
 12. Çok karakteristik bir katkı istiyorsan, 'tam olarak bu' diyorsan, elbette fark olur. Green Mile ile Vintage Overdrive zaten farklı pedalların klonu diye biliyorum. İkisi de var bende, ikisinin de yeri ayrı ama Joyo daha bir benlik. Nette videoları çok izledim ve aynı falan olduklarını düşünmüyorum, ki bir de canlı denesem hepten ortaya çıkar her şey.

  Ama yalnızca bahsettiğiniz şeyler olsun derseniz, benim gibi size de belli başlı şeyler yetecekse, alın uygun olanı gitsin. Yok çok belirli bir şey istiyorsanız o ayrı. Bana kalırsa işinizi görür ikisi de gibi geldi bana.
   
 13. Bad Monkey'ide dene gerçekten fiyatından iyi iş yapıyor.
   
  RebelYell ve firatozeler bunu beğendi.
 14. Galiba tam olarak ikisini de istiyorum hem karakteristik hem de belli Başlı görevler :)
   
 15. EHX in East River Drive ına bakmanızı öneririm. Gerçi dolar uçtuğu için şu an ikinci el bir Ibanez TS-9 fiyat bandına gelmiş ama belki beğenirsiniz. Ibanezden daha net tınlıyor benim kulağıma.
   
 16. EHX - gerçekten güzel Drive pedalları üretmeye başladı. East River- soul food çok iyi pedallar
   
 17. Gerçekten herkese çok teşekkür ederim güzel fikirleri için, yardımları için. Sonuç olarak T Rex Alberta ve Ehx East River Drive arasından birini seçeceğim. Büyük ihtimal de ikincisi. Tekrar teşekkürler :)
   
 18. EHX East River Overdrive cidden çok güzel bir pedal gibi görünüyor. Bu aralar orange amfimde yetersiz gelen drive tonunu boostlamak için bir pedal bakıyorum. Bu pedal hakkında başka düşüncesi olan veya denemiş/kullanan birisi var mı aramızda?
   
 19. Bir ara @halililkay da vardı sanırım. Foruma girince yazar.
   
Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş