"jackson Slatxmgq3-6" Yorumlarınız Lazım!

'Elektro Gitarlar' forumunda Nuclearteror tarafından 19 Ağustos 2015 tarihinde açılan konu

1. İyi forumlar gençler.Yakın zamanda almayı planlıyorum bu bebeği.Kullanan,deneme fırsatı olmuş olan arkadaşlarımız varsa cevaplarınız bekliyorum tekrardan iyi forumlar :)[​IMG]

2. tunckk

tunckk

912
    1,174
    9,005
    Herşey iyi güzelde ıhlamur ağacı gövde dendimi ben bir soğuyorum mevzudan. Gerçi zevk renk meselesi.
    Açıkçası o paraya çok daha iyi gitarlar var.

HmzGkgz bunu beğendi.
  3. Tavsiyen varsa alırım :) ELİNİZİ KORKAK ALIŞTIRMAYIN TAVSİYELERDE BULUNUN ARKADAŞLAR RİCA EDİYORUM :)

4. Gençler ayıp ediyorsunuz ya hiç olmazsa tavsiyede bulunun :S

5. tunckk

tunckk

912
    1,174
    9,005
    Schecter ve LTD lere bakmanızı öneririm.

6. Teşekkürler...

7. Neck-tru olduğu için gövdeden çok sap önem kazanır. Çünkü gövdeyi de yararak ilerliyor. Ton da sap üstüne oluşup gövdeye iletiliyor. Bu tip gitarlarda ıhlamur gövde sadece wings dediğimiz kanatlarda kullanılıyor ve ıhlamurun karakter olarak gayet dengeli bir tonu vardır. Ben çok maun sevmem, köprüde muhtemelen sert bir ağaç olduğu mid-bas özürlü bir ton veriyorlar ve tiz tepkileri daha güçlü oluyor, totalde traşlı bir ton da olsa yine de mid-bas eksiğini direkt duyuyorum. Özellikle cleande kamyoncu manyetiğiniz yok ise bu fazlasıyla hissedilir. Bu sebeple favorim her zaman kızılağaç ve ıhlamur olmuştur. Her pozisyonda dengeli tonlar verirler. Ayrıca bu gitarda 4A maple top var, çok nadir bulunur, arch-top olması da artı bir özellik. Hakkını verecek adam için kaliteli bir gitar diyebilirim.

8. Gitar kağıt üzerinde mükemmel. Kapak ağacı efsane. Amber rengi de bir hayli güzel gözüküyor. EMG 81 den hoşlanmıyorum bir tek:) SD TB-4 ile kullanırdım ben olsam.

9. Manyetikler güzel. Renk de iyi duruyor. Bende de aynı renk Jackson J3S3 bas var.

10. Bir sıralar çok merak edip almaya kalkışsam da beş kuruş etmez bu X serisi. Almayın aldırtmayın. Jackson alacaksan Made in Usa. Yok param yok diyorsan Jackson'a güle güle.

11. Jackson alacaksan japon al dost veya daha üst segment bir şey bakacaksan Schecter veya Prs lere bak f/p olarak harika gitarları var

tunckk bunu beğendi.
  12. Uygun fiyatlı Japon bir fusion ss ya da istediğin config bir professional serisi ve manyetik modifiyesi (jackson orjinal manyetikleri de gayet güzeldir).. modifiyelerle beraber max 1.400 - 1.500 TL civarına taş gibi japon gitarın olur.. Bu gitar necktru değil, set-neck gibi gövde içine geçirilip, yapıştırma olsa gerek.. Neck-thru olayı yukarda izah edilmiş zaten..

Edit : musiciansfriend'e baktım da neck-thru der.. bu da gitarın değerini artırır...

Son düzenleme: 19 Ağustos 2015
  13. tunckk

tunckk

912
    1,174
    9,005
    Bende merak edip baktım set neck değilmiş, önce bende öyle düşünmüştüm. Ama gitar neck thru.

masterofmasters bunu beğendi.
  14. Yorumlarınız için teşekkür ederim.Gitarın bu renkli olanı hiçbir dükkanda yok nedense ama Transparent Black olanını gördüm ne diyorsunuz?[​IMG]

15. Hazır amber rengi de yokken o paraya güzelinden bir schecter blackjack fil dişi rengi yapıştır derim:)

HmzGkgz ve tunckk bunu beğendi.
  16. 1.600 Sınırım var anlaşabilirsek açık hesap olarak elden ödemeyi düşünüyorum tabi onaylarlar ise.

17. Hocam mat siyah daha güzel sanki? :)

tunckk bunu beğendi.
  18. Mat siyah gitarlarda bir süre kullanımdan sonra parmaklarının temas ettiği yüzeyler parlamaya başlıyor. Bir nevi finish i sen parmaklarınla dokuna dokuna yapıyorsun :D Mat siyahı ben de severim. Ama sırf bu nedenden dolayı gitarda sevmiyorum :)

HmzGkgz bunu beğendi.
  19. Bilgi için teşekkürler. Bütün mat gitarlarda böyle mi? Yoksa sadece nispeten düşük fiyatlı ürünlerde mi böyle?

20. Benim şu ana kadar gördüğüm tüm mat gitarlarda tellerin altında kalan kısım pena vuruşları sırasında parmakların temasından dolayı parlamıştı. Solo music'de Koray Bey'le bu konuyu konuştuğumda o da aynısını söylemişti. Ancak bunu engelleyen bir mat boya çeşidi var mıdır bilmiyorum :)

HmzGkgz bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş