Gitarda Cort'un Muadili Mikrofonda Nedir?

'Müzik Teknolojileri & Kayıt Forumu' forumunda Maquayn tarafından 20 Ağustos 2015 tarihinde açılan konu

1. Sormak istediğim soru şu, mikrofon için marka fiyatı olmadan kaliteli mikrofon yapan marka var mı? Mikrofon piyasasını hiç bilmiyorum, ondan yardım istiyorum. Bir de 2. el mikrofonlar sorun olur mu? Şimdiden teşekkürler :D

celal12345, antbalci ve YipYip bunu beğendi.
  2. Abi harika bir başlık ya :D

J-P ve HmzGkgz bunu beğendi.
  3. Bir Cort sahibi olarak başlığa üzülsem mi sevinsem mi bilemedim..

CAJEMIR, tunckk, patlakkulak ve 2 kişi daha bunu beğendi.
  4. Bence övgü var, ben sevindim. :)

5. Şaka yapıyordum ya :) Üzülünür mü böyle şeye :D Sırf üstünde Epiphone yazmıyor diye belki de 400-500 lira az verdim :ROFLMAO:

6. Sucukta Polonez gitarda İbanez
    Salamda Ender gitarda Fender
    Alırsın Ford olursun Lord
    Kuzu kurdun yol Fordun ,
    Naaaaaaaaabbbbbbbbbbbeeerrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr:cool:

CAJEMIR, YipYip, tunckk ve 2 kişi daha bunu beğendi.
  7. TBone ve Prodipe denilebilir sanırım.

8. samson da güzel hocam. Ben 2. El olarak baya ucuza almıştım mikrofonu. Bu arada TBone davul kitini görmüştüm Thomann da baya da fiyat performans ürünü gelmişti fakat mikser vs. Uğraşması zor gelince vazgeçmiştim :D

HmzGkgz bunu beğendi.
  9. Alırsan Cort olursun Mort. Şaka şaka. Cort'cular üzerime binecek şimdi. :)

teomen, Mustafa İLKER ve AykanKK bunu beğendi.
  10. Örneğin sE firmasının mikrofonları ; kendi kalite segmentinde bulunan bir çok markanın muadil ürünlerine göre genellikle daha düşük fiyatlı oluyor.

11. Selam, gitarımın markası Cort. Aynı kafadan gidip Samson marka condenser mikrofon aldım. Şimdilik memnunum.
    :D

Sownroth bunu beğendi.
  12. Benim bir dönem aldığım cort cr100 ün jack yuvası 2 günde içeri düşmüştü. Aldığım yere götürünce "Kort alırsan cort olursun" diyip yapmışlardı :D

tunckk bunu beğendi.
  13. O lafın doğrusu; "Alırsın Cort olursun Lord[emoji41] " :D :D

CAJEMIR ve HmzGkgz bunu beğendi.
  14. O.2.

O.2.

488
    544
    4,656
    alametifarikası herhalde, kardeşimin evl z4'te de jack sıkıntısı var :D

Mustafa İLKER bunu beğendi.
  15. Baktığımızda sm 57 klasmanında ucuz kalan bir mikrofon :D Shure da sayılabilir . Sonuç olarak 190 200 lirayada mikrofon yapıyor. bin küsür lirayada . Zamanında cort x1 ler 150 200 ken custom seriler vardı stratları filan 2 3 bine gidiyordu :D

Kutay_ ve Mustafa İLKER bunu beğendi.
  16. Hocam jack kısmının dışındaki civatamsı şey dönünce oluyor. Benim kullandığım çoğu gitarda başıma geldi. Ama bazılarında yuva içerden civatalı oluyor sıkıntı olmuyor :D

Hocam 80 dolarlık mikrofon ülkemizde 180-200 dolar o yüzden pahalı diyor millet :D

Son düzenleme: 20 Ağustos 2015
    O.2. bunu beğendi.
  17. aynen öyle yoksa shure tam fp markası :D

Mustafa İLKER bunu beğendi.
  18. 200 $ olur mu ? Zuhal'de SM57 ve SM58 300 $'a satılıyor. Orjinal Shure'lar Türkiye'de gereğinden fazla pahallıya satılıyor. Dolayısıyla bu kategoriye sokulamazlar. O yüzden de zaten piyasada bir sürü sahtesi dolaşıyor.

mertay ve Mustafa İLKER bunu beğendi.
  19. Bilgilendirme için teşekkürler. Ben en son 550lira civarında görmüştüm se şimdiki kurdan çevirmişim dalgınlığa :D

20. Bir şekilde SM57 ya da dengi kaliteli bir mikrofon edinilmesi gerek aslında (Tüm ekipman için gerekli işin acı tarafı) ama hepsi para.

Ben 1,5 yıl Prodipe ile idare ettim. SM57'ye göre tiz tarafı çok parlak, bazen kontrol etmek zor olabiliyor ama iş görüyor. Yakın zamanda yurt dışından bir Sm57 getirttim ve aradaki dağlar kadar farkı gördüm.

Mikrofon aleminin Cort'u benim için prodipetır bu nedenle :D

metaltrrocker bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş