Sennheiser Cx200 Street Ii'ye Alternatif Kulaklık Önerisi?

'Müzik Teknolojileri ve Kayıt Forumu' forumunda jack tarafından 25 Ağustos 2015 tarihinde açılan konu

 1. cok derin bir araştırmam olmayıp üstün körü forum ve sözlüklerdeki yorumlara dayanarak sağlam ve tatminkar bir kulaklık olduğunu öğrendim. Lakin bu kulaklığa alternatıf 80-120 tl bandında kulaklık önerısı olan var mı?

  aradıgım özellıkler:

  dinlediğm müziklerin altyapısındaki soundları duymak en azından ucundan yakalamak
  dışarıdan ses gelmesini engelleyen
  bas ve tiz mid vs gibi ekolayzır karakterlerını temiz ve abartmadan hakkını vermesi
  kulakiçi olması
   
 2. Bu kulaklığa alternatifi fiyat açısından arıyorsanız zaten Sennheiser aynı fiyat aralığında sayılır. D&R'da şu an 103 Lira gibi bir fiyata satılıyor. Yer yer 90 Lira civarına da gördüğüm oluyordu. Fiyat performans açısından özellikle parametreli eq bulundurmayan müzik çalarlar ile kullanılabilecek çok güzel bir ürün. Yıllardır tek kullandığım modeldir. Ancak alternatif olarak Sony kulaklıklara da bakabilirsiniz.
   
 3. Banggood gibi sitelerden alabileceğiniz XiaoMi Pistons 3 iyi bir kulaklık. Basları biraz zayıf, midleri kuvvetli. iPhone kulıkları yerine onu kullanıyorum artık. Ben aldığımda 22$'a kapıma kadar gelmişti.
   
 4. Yaklaşık 3 senedir kullanıyorum. İlk defa bir kulaklığın altı ay sonra bozulmadığını gördüm. Ses açısından da ilk taktığım günü hatırlarım kulağıma, direkt farkı hissetmiştim. Bas tepkisi çok iyi ve kesinlikle tonu boğmayan cinsten. Bence alternatif aramak yerine kendisini alın. Kulağımda başka hiçbir kulaklıkla bu kadar rahat etmedim (bunun bir üst modeli olan cx300 dahil)
   
  batuhankr bunu beğendi.
 5. Sagol dostum sanırım ilk defa gözü kapalı bir kulaklık alacagım.. Bu arada ucuz nerde bulabilirim..
   
 6. Cx200 street IIyi vatandaki indirimden piyasadan daha ucuza almıştım. Toplamda 2 kere aldım, yaklaşık 2 şer sene kullandım. Sürekli yanımda taşıdığım için kutu istiyor, cep istiyor. İkisinde de sol sağ kulaklık dengesi kayboldu, ondan attım. Sinir bozucu bir durum ama daha önceden suya sokup deniz şortuyla birlikte elde yıkamışlığım, şortla birlikte suyunu sıkmışlığım var ki arıza vermemişti. Bu yönden sağlamlığını kanıtlamıştır bana.
   
 7. aldım gayet tatminkar bir kulaklık harikalar yaratmıyor ama o fıyat standartında alacagınız en iyi kulaklık
   
 8. Klasmanında bu kulaklığı geçebilecek bir kulaklık yoktur. Çok uzun bir süre boyunca kullandım. Şuan CX500 kullanıyorum. Türkiye'de bulabilirseniz kaçırmayın efendim..
   
 9. 2 senedir bozulmadan kullanıyorum hala tatminkar tabiki kullandıgın ilk günkü kadar performanslı degil neticede kullandıkça eskiyor düşünmeden al :D
   
Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş