Ses Kartı Hakkında Yardım

Arkadaşla birlikte şarkı yazmaya,çalmaya,coverlamaya ve benzerlerine başladık.İşte vokaldir solo gitar ve ritim gitar şeklinde.Bir ses kartı alarak bu kayıtları telefon vb cihazlarla yapmaktan kurtulmak istiyoruz.Hatta bateride koymak istiyoruz bu konuda çok cahiliz ne yapacağımızı hiç bilmiyoruz.Yanlış bir şeyde yapmak istemiyoruz
Daha çok çıkışlı bir şey arıyoruz(Böyle bir şey mümkünse )Ya da birden fazla ses kartı gerekir mi?.Güzel bir bilgisayarımız var asus un n serilerinden.
Elektronik baterimiz var.Ve bu konuda abilerimizin yardımına ihtiyacımız var.Şimdiden teşekkürler.

Oturup hücum kayıt yapmak kolay bir şey değil tabii ki. Ama yapa yapa öğrenirsiniz herhalde.
Bunun için en az 3 mikrofon girişi olan bir ses kartına ihtiyacınız olacak. Gerçi bütçe belirtmemişsiniz ama ben bütçeyi fazla yükseltmeden olası alternatifnatiflerinizi sıralamağa çalışayım :
-Presonus Audiobox 44VSL
-Steinberg UR44
-Focusrite Scarlet 18i8
Biraz daha iyi bir şey olsun diyorsanız :
-Motu 4 Pre

İki girişli olarak ne önerirsiniz?
-Presonus Audiobox 22VSL
-Steinberg UR22
-Focusrite Scarlet 6i6
Daha iyi bir şey olsun diyorsanız : (Bu grupta yazdığım ses kartları ; laptop pc ile usb'den çalışan ve 2.elleri 1500.-TL civarlarında olan daha kaliteli kartlardır.)
-Focusrite Forte (2. el )
-RME Babyface (2. el )
-Audient ID22 (2. el. Şu anda sahibinden.com'da bir tane 2.el var.)

Geri