Aktif Manyetik Takmak Hakkında

'Elektro Gitarlar' forumunda malikgirmez tarafından 26 Ağustos 2015 tarihinde açılan konu

1. Aktif manyetik taktırmak için gitarı illa kestirmek gerekir mi yoksa potansların oradaki boşluğa falan pili koyma gibi bir şansımız var mı?

2. Gitarın ne olduğunu öğrenirsek cevap verebiliriz.

3. prs se singlecut

4. Potansların altındaki kapaklı alan pil için yetetli

5. 18 volt headroom artışı nedeniyle daha çok tercih ediliyor.

Qwerty1234 bunu beğendi.
  6. Abi benimde merak ettigim bir sey var. Aktif manyetikli gitari 18 volt yapabilmek icin ikinci pil dedigin yere konulabilir mi? (Yer oldugunu farz edelim.)

7. Kavitede baya bir alan var o gitarlarda ama iki adet pil sığar mı bilemeyeceğim. Tahmin yürüterek sığabilir diye düşünüyorum, deneyip gömek gerek.

Bu arada aktif manyetik için potansların, çıkış jakının da değişmesi zorunlu, bunları biliyorsun değil mi?

8. evet biliyorum :)

9. Bu konuyu görmüşken ben de sorayım. Gitarımdaki manyetikler pasif. Gitarımın köprü manyetiğini emg 81 ile değiştirmeyi düşünüyorum. Biri aktif diğeri pasif olur mu?

10. Volume ve ton potanslarını ayırıp bağlarsanız olur. Fakat aktif manyetiklerinin çııkışları yüksektir, arada volume farkları olabilir.

Mustafa İLKER bunu beğendi.
  11. Teşekkürler. Gitar les paul olduğu için zaten potanslar ayrı.

12. Hocam o gitara değmez. 81'e yazık.

Mustafa İLKER bunu beğendi.
  13. CR100 için haklısınız hocam. İlerde epiphone les paul alırsam diye aklıma takılmış bir soruydu :D

HmzGkgz bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş