Solo Atmak

'Müzik - Genel' forumunda bnbnbn tarafından 27 Ağustos 2015 tarihinde açılan konu

 1. merhaba arkadaşlar ben 2sene kadar klasik gitar çaldım sonrasında elektroya geçmeye karar verdim 4 ay falan oldu alalı gamları öğrendim ama solo atmak istiyorum artık hani gerçek anlamda yada bi parçayı tam çalabilmek imkansız geliyor bana guns n rosesten falan mesela bora uslusoyun solo gitar metodunu aldım ona başlicam ufak tefek sololar atabiliyorum yani ama çok hızlı yapamıyom sağ elim yavaş fln ne önerirsiniz solo atmak istiyorum :)
   
 2. Önce biraz daha düzgün yazmakla başlayabilirsiniz. Biraz da noktalama işareti fena olmaz.

  Onun dışında, bu soruya uzun uzadıya cevap vermeye gerek yok. Hangi kaynak olursa olsun, yeniyseniz eliniz elbette yavaş olacak. Hızlı ve temiz, doğru senkronizasyonla çalmak zaman ister, deneyim ister. Şimdilik yavaş ve doğru çalmaya bakın. Aceleci olup kısa yol aramak yerine, sağlam sağlam ilerlerseniz zaten 'en kısa sürede' istediğinize ulaşırsınız.

  Ha tek bir öneri lazımsa söyleyeyim; 2 sene daha bu anlayışla devam etmeyin. Bir aşağı bir yukarı penalayarak, metronomla birlikte, zamanlaması doğru şekilde çalışmaya başlayın. Hangi etüt olursa olsun* gelişiminizi göreceksiniz. Saygılar.
   
  tunckk ve sade_78 bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş