Ht-1 Mi Micro Terror Mü

'Elektro Gitar Ekipmanı' forumunda RiobolitaL tarafından 27 Ağustos 2015 tarihinde açılan konu

 1. Bu iki amfi arasında kaldım ton olarak ikiside bana hitap ediyor.Genel olarak Hard Rock üzerine kurulu bi müzik zevkim var.Özellikle Skid Row,Guns N Roses,Deep Purple,Ac/Dc vs.

  Evde 10" Vox kabinle kullanıcağım provalara kabin götüre imkanım yok ama provalarda mixer gibi bi şans var.Sahne şansı olursa yine Vox kabini kullanıcağım.Blackstarda Line out çıkışı var Orange da ise phone galiba ikisinide miksere bağlanmak için kullanabilirim.Sonuç vasatta olsa prova için yetmesi önemli.Ht-1 sahnede yetmez MT ise evde çok gürültülü gerçi hibrit olması düşük volume dede çaldırır gibi geliyor.Ama şu mikser konusunda kafamda soru işaretleri var sonuçta mikserde sadece preamp katını kullanıcam buda lambalı olan taraf sanırım miksere 1 veya 20 w bi amfi bağlamamın hiçbir farkı yok.Sahne ev prova açısından en iyisi ne olur burada takıldım.
   
 2. Micro Terror daha çok blues rock amfisi gain oranı bir hayli düşük o yüzden bilemedim istediğin tarz için yeterli olur mu. Ht-1r benim tercihim olurdu. Emulated output sayesinde miksere girerek ya da doğrudan kabine bağlayarak sahnede de kullanabilirsin ve gayet güzel performans alırsın. Ayrıca ton genişliği olarak da micro terror'den çok daha başarılı. Micro terror kötü demiyorum yanlış anlaşılmasın ama bence ht-1r.
   
  braveblood bunu beğendi.
 3. Ben Micro Terror ün daha çok hard rock metal tonlu bi amfi diye biliyorum ht-1 e göre tonları biraz daha sert diye biliyorum.Ama ht-1 in bi konsere nasıl yeteceğini bilmiyorum bana yetmez gibi geliyor ve provalardada kabin kullanma ihtimali doğabilir.Bu sefer davul Ht-1 i ezicektir mikrofonlamada nereye kadar yeticek 1watt bi amfiye bilmiyorum.

  Edit : Bahsettiğiniz özellik hakkında pek bi fikrim yok ama sonuçta sahnede mikrofonlamak var miksere girmek var.Miksere girerek performans düşücektir olayın içine kabin simülasyonu falan giriyor sanırım bu konudada cahilim
   
  Son düzenleme: 27 Ağustos 2015
 4. Micro terror'den metal tonu beklerseniz biraz üzülürsünüz diye düşünüyorum. Ht-1 tek başına davul ile yapılan provada duyulmaz ve kabin kullanmanız gerekir evet ama micro terror'ü zaten kabin ile kullanacaksınız. Bir diğer alternatif de ht1-r kullanırken emulated output ile miksere girmek olabilir. mikser şansı var demişsiniz o yüzden amfinin küçüklüğü bir sorun teşkil etmeyecektir provalarda da sahnede de.
   
 5. Hayır yanlış anlaşılmışım metal tonu istemiyorum hardrock tonları arıyorum.Dediğim gibi 10" kabinle kullanıcağım mikser şansım var gibi ama yarı yarıya olmayadabilir eğer olmazsa 10" kabinle davulun altında ezilecektir.Ama mikserler kullanırsam bu emulated output tam olarak ne oluyor orayı anlamadım mikserde iyi sonuçmu veriyor.Dediğim gibi Ht-1 benimde ilk tercihim fakat 10" kabinle davula dayanabilecekmi sanmıyorum bunun için bi alternatif varmı onuda sanmıyorum.
   
 6. Kabin ile de mikser ile de her türlü davulun yanında ezilmezsiniz. Tek başına ezilebilir orası ayrı. Emulated output blackstar'ın kendi patentli bir teknolojisi. Teknik kısmından çok anlamıyorum o yüzden çok teknik bilgi veremeyeceğim ama kayıt için ve mikserde harika işler çıkarttığını söyleyebilirim. Emulated output ile iki tane video atayım bakabilirsiniz.

   
 7. Salı akşamına kadar 2g ile yetinmek zorunda olduğum için youtube u kullanamıyorum.Tek başında derken kombodan bahsediyorsunuz heralde ben kafa olarak alıcağım için kafayı 10" vox a bağladığımda davulun eziceğini düşünüyorum ama pekde net konuşmak istemiyorum mikserde iyi peeformans vermesi çok güzel ama ya miksersiz 10" kabinle davulu ezebilecekmi.
   
 8. İkisinin de 10" kabinle davul bastıracağını düşünmüyorum ben de, ancak 4x12 kabinle belki olabilir. Denemedim ancak youtube da rob chapman bunları 4x12 kabinle denemişti davulu bastıracak kadar ses çıkartabildiğinden bahsetmişti. Ha bu arada ikisinden de oldukça yüksek ses çıkıyor o yüzden bilemiyorum ancak davul mevzunda davulcunun tuşesi, davulun akustik mi elektronik mi olduğu vs. de hesaba katılmalı. Ht1r kullanıyorum evde ve oyumu ona verirdim. Micro terror çaldığımda bana pek hitap etmemişti ve volume ile gaine yüklenince drive tonu boğuluyor fuzz gibi cazır cuzur oluyordu. O bakımdan blackstarın çok daha net olduğunu söyleyebilirim. Emulated outputu ve kulaklık çıkışı bence çok başarılı ve yeterli, ben oradan pek çok kayıt aldım, tabi ki pedallarımla kullanıyorum ben ama gene de bence istediğinizi verir. Artı olarak reverb mevcut. Micro terrorün kulaklık çıkışı ise çok berbat ki bildiğim kadarıyla kabin simülatörü yok o çıkışta o yüzden o çıkıştan alacağınız ton 20 liralık amfiden çıkan ton gibi. (Özellikle gain miktarı arttıkça). Ht1r sahnede yeter çünkü kafayı çalıştırmak için kabin bağlamak gerekmiyor, doğrudan kafadan miksere ve ses sistemine girebilirsiniz. Orange için kabine bağlamanız ve mikrofonlamanız gerekli. Demolarını izleyince youtubedan daha iyi fikir sahibi olursunuz zaten.
   
 9. Ht 1 de karar kıldım mikser de ve evdeki verimliliği açısından Bursaya döndüğümde doreye uğrayıp alırım heralde tekrar sağolun.
   
 10. Merhaba, 1000 TL bir bütçem var İngiliz tarzı bir amfi istiyorum. Ama bu fiyat aralığına amfi bulmak zor olduğu için aklımda Orange Micro terror alıp yanına pedal almak geçiyor içimden sizce nasıl olur daha mı mantıklı
   


 11. Micro Dark Terror biraz daha bass karakterli ve metale daha yatkın. Micro Terror ise daha İngiliz. Efekt giriş/çıkışı sadece Dark Terror'de var. Sürekli İngiliz soft rock takılacağım diyorsan Micro Terror, diğer kalan her şey için Micro Dark Terror. 80'ler 90'lar için Micro Terror'de diyebilirim.

  Muhakkak dene ikisinide. Mümkünse kendi gitarınla.
   

Bu Sayfayı Paylaş