Gibson 2016 Lineup

'Elektro Gitarlar' forumunda welmour tarafından 2 Eylül 2015 tarihinde açılan konu

1. welmour

welmour

560
    1,113
    9,006
    Evet arkadaşlar dün itibarı ile ilk seri modelleri açığa çıktı. Fiyatlar geçen seneye oranla %20 kadar daha ucuz ve min-e tune gibi zırvalar yok. Ayrıca Flying V ve Explorer, Firebird gibi kasaların standart modellerini geri getirmişler ve SG'de eski geniş pickguard'lı günlerine dönmüş. Genel olarak bir 2012'ye dönüş var gibi. Aşağıdaki linkten bakabilirsiniz. Turkrock ahalisi ne düşünüyor bu konuda?

gibson 2016 Electric Guitars Results | shippingCountry: Germany | Musician's Friend

2. Birde studio modellerine biraz daha bonkör davranmışlar sanki bu sene :) Aynen o tune zırvalıklarının olmaması çok iyi olmuş.

3. işte beklediğim haber be!

4. Almayı planladığım traditional modelinde 9 delikli traditional weight relief sistemine umarım geçilmemiştir. Eğer öyle olursa tek parça gövdeli ve long tenon'a sahip olan 2014 lp traditional modelinden bulmam gerekecek.
    Edit: 2016 model Iced Tea rengi mükemmel görünüyor

Son düzenleme: 2 Eylül 2015
  5. Ah ah! Nerede o eski Custom'lar!

Fuckir Pitch bunu beğendi.
  6. Bahsettiğim olay 2016 traditional plus modelinde mevcut değilmiş. Yani bu eşek ölüsü gibi ağır bir les paul demek. Şahsi düşüncem, bu müthiş bir olay. ağır les paulleri diğerlerine tercih ederim.

HmzGkgz bunu beğendi.
  7. Çok ağır olmasın ama standart boyutlarda ise sonra cırtlar durur :) Eğer traditionallar adam gibi olmuşsa ileride değerlenir demek,fiyatlara gelen ucuzluk da şahane olmuş,belki seneye böyle devam edilirse amfi'den sonra P90'lı bir studio alabilirim.

8. Her hafta sahnede 3-4 saat o gitari tasidiktan sonra agir gitar mevzusunu bir daha konusalim hocam :D @Fuckir Pitch

9. 0
    Traditional bu sene cidden adam gibi oldu diyebiliriz :D fiyatlara gelen %30 luk bir indirim de var tabi.
    Şu an için sahne olayına 1 sene falan ara vermek durumundayım üniversite sınavımdan dolayı. Onu tekrar sahneye çıkacağım zaman düşünürüm hocam :D

10. Geçtiğimiz senelerdeki gibi abuk subuk yenilikleri dayatmak yerine T ve HP seçeneği sunmaları çok iyi, güzel de gözüküyorlar, özellikle fiyatlar hoş olmuş ama bu fiyatlar biraz düşündürücü acaba işçilik odun kalitesi falan bi yerlerden ödün verdiler mi :) mesela gibson kendi sitesinde gitarların setuplarıyla alakalı ''comprehensive hand-finished setup'' diyor, plek makinesine kıran mı girmiş:D bir yandan da 1100 dolara firebird T neşe yapar, fiyatlar nerdeyse ikinciel kore işi LTD eclipse'lerle aynı:D

Son düzenleme: 25 Aralık 2015
  11. tee

tee

110
    61
    206
    2016 Studio Faded T modelini kullanmaktayım.Gayet memnunum gitardan.Bayağı da alıştım severek kullanmaktayım.Gig bag ile geliyor fakat kötü bir gig bag değil almayı düşünenleri bilgilendireyim.Tek sıkıntım gitar boyası biraz aşınmış olarak geldi lakin ancak güneşe tuttuğunuzda az bir oranda belli olan bir aşınma.Fakat ben çok sevdim öyle olmasını o yüzden bir değişim talebinde bulunmadım.

Ekli dosyalar:

• image.jpg
      image.jpg
      Dosya Boyutu:
      180.1 KB
      Gösterim:
      28

Bu Sayfayı Paylaş