Blackstar Kabini Head'siz Kullanmak

'Müzik Teknolojileri ve Kayıt Forumu' forumunda 9cerberus97 tarafından 2 Eylül 2015 tarihinde açılan konu

 1. Merhabalar,

  Ipadim üzerinden jamup pro ve bias Programlarını kullanıyorum. Bunun yanında elimde bir adet ht112 kabin geçti. Ancak herhangi bir head yada power amp e sahip değilim. Jamup ve bias üzerinde yazdığım tonları bu kabinden duymamın herhangi bir yolu var mıdır ? Araya nasıl bir ekipman sokmam gerekir ?

  Yorumlarınızı bekliyorum. Şimdiden teşekkür ederim
  Iyi günler
   
 2. Araya power amp sokman gerek kabini kullanabilmek için.
   
 3. En ucuz yolla nasıl bir model tavsiye edersiniz ?
   
 4. Aynen bu ilanı gördükten sonra konu açmaya karar verdim zaten. Merak ettiğim nokta şu, bir de Ehx 22 caliber diye bir model var 2. Elde bariz daha uygun. Tam olarak farkları nelerdir ? Benim için kabine güç sağlaması yeterli hertürlü tonu bias üzerinden halledicem zaten. Bir de herhangi bir elektrikçiye verip ekstra bir power ekletmek ne kadar mantıklı olur ?
   
 5. Bir ucu 3.5mm stereo, öbür ucu 6.3mm olan bir kablo denediniz mi? Telefonlar mesela minimum 0.25W çıkış gücü sağlayabilir de, ondan söylüyorum.

  Ben kabinimi aldığım gün test ederken telefonumdan müzik açıp direk kabine bağlamıştım ve yeterli duyum seviyesi almıştım. Belki ilk etapta deneyebilirsiniz.
   
 6. Şimdi denedim hocam, herhangi bir ses alamadım.
   
 7. Ses alamıyorsanız yanlış giden bir şeyler var demektir. Apple ürünlerindeki tip-ring-sleeve dizilimini de bilmiyorum gerçi, oradaki muhtemel bir farklılıktan da kaynaklanıyor olabilir; ama hepten ses alamamanız bana garip geldi açıkçası.
   
 8. böyle birşey yapabilirsin video açıklamasında detayların olduğu forum linki var.
   
 9. Bu kadar teknik bilgi sahibi değilim, tavsiyeniz için teşekkür ederim
   
 10. 22 caliber gormedim ben uzun zamandir ikinci elde. Varsa ben alayim bulunsun kenarda:) istediginiz sey icin ikisi de ayni isi gorur. Pedal seklinde power ampler. 22 caliber daha dusuk guc urettigi icin sesi actikca daha cabuk drivea girecektir. Ama zaten ne kadar acabiliriz evde ve bu niyetle diye bakmak lazim. 44 magnum da hic fena degil ek olarak
   
 11. Çok teşekkürler yardımlarınız için :)
   
  diabolique bunu beğendi.
 12. Ankarada olsan ulusta yaptırırdın ufak bi poweramp ucuzada mal olurdu :D . Ama ehx al kafan rahatlat.
   
Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş