Amfi Tavsiyesi

'Elektro Gitar Ekipmanı' forumunda yigit_ tarafından 6 Eylül 2015 tarihinde açılan konu

1. Merhabalar bütçem 800 tl ve ihtiyaç duyduğum ise blues- rock çalınacak ve küçük bar programlarında yetecek bir amfidir. Özellikle programlarda beni yarı yolda bırakmayacak bir amfi olması önemlidir. Bu arada Amfiyi pedal setubumla birlikte kullanacağım (ibz tubeking - ms screamer - ibz de7 delay - crybabay 535q) gitarım ise fender strat.
    Sanırım lambalı bir model alamayacağım alsam da sahne için yeterli olmayacak bu fiyata düşük güçte bulunabilir sanırım ama yinede varsa bildiğiniz uygun fiyatlı lambalı alternatifler , söylerseniz mutlu olurum :) şimdiden teşekkürler :)

2. Ibanez tsa15 2. el bulabilirsen. Yada lnaey cub12.

yigit_ bunu beğendi.
  3. Başka önerisi olan varmı ? cub 12 bütçeyi aşar ibanezlerden de pek hoşlanmam ton olarak .

4. @yigit_ ibanez aslinda cok yone cekilebilecek bir amfi olmus. Ama kabin gerek tabi. 800 liraya bir 50-100 daha ekleyerek ankaradaki bir blackstar ht5 i alabilirsiniz.

5. İbanezin ikinci eli maalesef bulamadım o modelde ama ht5 tarz olarak dediğim gibi midir ?

6. Yani daha cok fiyat olarak baktim ben. Gercekten hic 12 inch kabinli amfi yok 1000 liradan asagiya.

7. Peki şöyle sorayım sahne ihtiyacını karşılar mı ?

8. Yani bateriste bagli daha cok, kullanici olan cok kisi var ht5i, detayli onlar yazarsa daha iyi olur. Ht1 kullanmistim ve sesi bayagi yuksekti. Kurtarmasi gerek diye dusunuyorum.

Mustafa İLKER bunu beğendi.
  9. Tamamdır hocam çok teşekkürler kullanıcı arkadaşlar da bilgi verirse iyi olur :)

Mustafa İLKER bunu beğendi.
  10. HT5 tarz olarak istediğiniz gibi olur. jazz , blues çalacağınız için de bateristiniz kendini fazla kaptırmadan tuşesini kontrol ederse sıkıntı olmaz.

11. Hocam satcidan fiyat almistim size de ileteyim ozelden. Bu arada satici ile bir ilgim yok tanimam etmem. Sadece fikir olarak soyluyorum. 12 inc hoparlorlu baska lambali amfi goremedim ben bu fiyatlarda lambali olarak. Blues icin blackstar belki en iyi amfi degil, hatta iyi degil ama yuksek seste 10 inc bir speaker ile alacaginiz iyi blues tonlari baterinin yaninda ne olacak?? Ev kullanicisi olarak cok daha iyi alternatifler var ama kesinlikle.

2013 bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş