Pedal/processor Bakımı Ve Tamiri

'Elektro Gitar Ekipmanı' forumunda bi'kafa tarafından 7 Eylül 2015 tarihinde açılan konu

1. Öncelikle merhabalar,

Ankara'da pedal/processor bakım ve tamiri için nereleri kimleri önerirsiniz

2. Grundar

Grundar Forum Yöneticisi

890
    1,293
    9,255
    bi'kafa, mastercihan ve andysat bunu beğendi.
  3. Yol gösterdiğin için teşekkür ederim Erke Ağabey açıkçası Ankara'da yaptıracağım bir yer çıkar diye düşünüyordum ama ses seda yok @mastercihan iletişime geçtim umarım hallolur

4. Tam olarak sorun nedir ?

5. mxr 10 band eq sağ tarafından içine su girmişti arada pat pat ses yapıyor evde kullandığım için çok sorun olmuyor ama sinek mide bulandırıyor.

6. Şöyle bi bilgi vereyim daha önce pc ve telefon teknik servisinde çalıştım böyle sıvı temaslı ürünlerde genellikle kısa devre olayından çalışmıyor çalışsa bile bazen Kafayı yiyen telefonları açtığımda içindeki board üzerinde beyaz bir tabaka oluyor
    Bunun gibi ama bu kadar abartı değil böyle durumlarda ekranı çıkarıp (sadece board kalacak şekilde) su altına tutup diş fırçası ile yıkarım yada tiner ile fırçalayıp temizledikten sonra üflemeli lehim makinesi (evde saç kurutmada olur) zarar vermeden kurutarak sorun çözülür genellikle :) içini açıp böyle bir Kireçli tabaka olup olmadığına bakabilirsin tavsiyem var ise bunu uygulayabilirsin yada bi elektronikçi veya telefoncuya Sıvı teması var diye yaptırabilirsin :)

bi'kafa bunu beğendi.
  7. Kaş yapıyım derken göz çıkartmayayım da :)

8. Use at your own risk :D

bi'kafa bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş