Yuksek Seste Amfimde Cizirti

'Elektro Gitar Ekipmanı' forumunda zelfor tarafından 8 Eylül 2015 tarihinde açılan konu

 1. Herkese merhaba oncelikler.Marshall DSL 5C amfim var alali 1 ay falan oluyor.Normalde bir sikintim yoktu 1 watt seceneginde kullaniyordum fakat bugun 5 watt ta sese yukleniyim dedim.Sesi fazla actigim zaman 5 watt da sert caldigim zaman cizirti olusuyor vurmadigim zaman kesiliyor.Lambalarin da yeni olmasi lazim sorun ne olabilir? Simdiden tesekkurler.
   
 2. Sesin mekanik bir kaynağı olabileceği gibi (örneğin -eğer varsa- lambaları yerinde tutan yaylar gibi. ) lamba(ları)nız mikrofonik de olabilir.
   
 3. Amfiyi koyduğunuz zemin nedir? Amfi kötü bir amfi değil. Cızlama yapmaması lazım.
   
 4. Cızırtıyı tarif eder misiniz? Ses kaydı da iş görür.
   
 5. Amfi hali uzerinde.suan evde degilim ses kaydi atamiyorum.cizlama zzz sesi seklinde elektrik sesine benziyor fakat ses maksimuma ulasinca oluyor elektrikle alakali bir durum oldugunu sanmiyorum.
   
 6. Dip gürültüsü olmasın?
   
 7. Amplifikatörün üzerindeki hoparlör sorun çıkarıyor gibi geldi bana.
   
 8. Dip gürültüsü değil.Ses i zorladıgım zamanlarda sesle beraber oluşup yok oluyor.Fazla bastan lambanın titreşmesi olabilir mi diye düşündüm.Evin içinde normalde o ses seviyesine cıkmadığım için çok takmamam lazım sanırım.
   
 9. Tube rattle olabilir, şunla bir kıyaslasana
   
 10. Bu problem sanirim.
   
 11. Ne yapmaliyim garanti vs ugrasmali miyim? Izmirde oturuyorum amfi Istanbul'dan geldi.Lambayla alakali bir problem midir yoksa amfiyle mi, cozumu basit midir?
   
Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş