Amplitube 4

Amplitube 4 çıkıyor! Preorder fiyatı 99 euro demişler. Uzun zamandır beklediğim bir haberdi.

Durum ciddi görünüyor. Umarım görsele yansıyan büyük ilerlemeler seslere de yansımıştır.

IK Multimedia | AmpliTube 4

AT4_main_image_718x450_06_opt2.jpg

at4-plugin-cab-micplacement-fender-particular.jpg

at4-amp-Brit_8000.jpg

Standalone modunda looper ve 8 kanal DAW!

at4-standalone-rec-daw.jpg

Son düzenleme:
Ses kartı ve referans monitör ile gitar bağlayıp ufak tefek bişeyler üretiyim derken (biraz beceriksizlik, biraz pedal sevdası) minik bir pedal setup niyetine girişmemin tam arifesindeyken, bu haber ve fiyat ilahi bir işaret mi acaba... bilemedim.

Yayın tarihi ne zaman acaba. Fiyat iyi aslında. Bu süt oğlanı hiç sevemedim, bas için svx kullanıyordum o kadar ama bu yenide iş var gibi. Red pig modeli iyi geliyor kulağa.

En güzeli overdrive pedalıyla seskartına girip böyle programlarla kullanmak.
Bende wah ve drive pedal düşünmüştüm (enazından ilk etap için).
Hazır konusu açılmışken sorayım, crybaby gcb 95 ve metal muff veya metal zone2 almak var gibi aklımda şuan için ama (tecrübesizim bu sebeple forumdan bi arkadaş önerisi ve daha sonra youtube dinlemeleri sonucu karar verdim).
Bunları ses kartına belli bi denge içerisinde ve temiz girmek için, di-box ve compressörde (marshall ed-1) gerekirmi bana?
Amacım doğrudan sadece metal müzik yapmak değil, sadece elimde ki ses yelpazesi geniş olsun bi çok farklı parçanın beğendiğim kısımlarını birebir olmasada benzer tonlarda (düşük bütçe ile) çalabileyim istiyorum.

Bende wah ve drive pedal düşünmüştüm (enazından ilk etap için).
Hazır konusu açılmışken sorayım, crybaby gcb 95 ve metal muff veya metal zone2 almak var gibi aklımda şuan için ama (tecrübesizim bu sebeple forumdan bi arkadaş önerisi ve daha sonra youtube dinlemeleri sonucu karar verdim).
Bunları ses kartına belli bi denge içerisinde ve temiz girmek için, di-box ve compressörde (marshall ed-1) gerekirmi bana?
Amacım doğrudan sadece metal müzik yapmak değil, sadece elimde ki ses yelpazesi geniş olsun bi çok farklı parçanın beğendiğim kısımlarını birebir olmasada benzer tonlarda (düşük bütçe ile) çalabileyim istiyorum.

İlk etapta ben overdrive öneriyorum, boss sd1 veya tubescreamer süper iş görüyor. Overdrive'ın (ton haricinde) sesi sıkıştırma özelliği, klavye hassasiyetine çok yardımcı oluyor ve (bence) dist. işini programlar çok güzel becerebilirken overdrive işinde berbat demiyim ama biraz afallıyorlar. Blues çaldığını farzet penayla bolca ton ve dinamik uygulamak istediğinde lanet dedirtebiliyor yazılımlar, bunu çözmek için mesela ben overdrive kullanıyor ve yazılım komponentlerini ona göre ayarlıyorum.

Dist. ise bende mesela mt2 var, overdrive'ımla boostlamayı severek kullanıyorum tekbaşına ise girdiğim şey amfi olmadığı için biraz yüklenmek istiyor tellere veya dediğim gibi pre-overdrive ekliyorum. Ben gerçi hep solo kafasında kullanıyorum yani ritm kayıtlarında bilmiyorum muhtemelen bu kadar detay irdelemeye gerek olmayabilir sizin için ama overdrive daha versatil oluyor...yani aynı overdrive'ı her amfide bir şekilde kullanırsın ama bir metalzone bazı amfilerde çok fena sırıtabilir gibi düşün. Wah tecrübem yok açıkçası.

Ve hayır pedalı amfiye girdiğin gibi seskartına girmende hiçbir sorun yok, elbette sinyal seviyesini ayarlayacaksın o zaten işin rutini.

Çok umutlu değilim yıllardan beri hep aynı bi gelişim yeni bir motor yok, sadece cab modellemeleri işe yarıyor benim için.keşke beni utandırsalar.High gain için diyorum tabiki palm mutingde yemiyor bi türlü.:D

Amplitube ü 1. versiyonundan beri tüm versiyonlarını ve packlerini PC de ve tablette kullandım. Ton anlamında Bias dan sonra bir daha dokunmadım. Tek avantajı PC için speed trainer ve Daw harici kullanılır olması.

Son düzenleme:
Geri