Yavuz Çetin Tonu

'Elektro Gitar ve İcra' forumunda utkumacit tarafından 10 Eylül 2015 tarihinde açılan konu

 1. Arkadaşlar elimde ltd m-103fm marka gitar ve roland micro cube rx model amfi var. Yavuz çetin tarzı blues rock ve slash tarzı tonlar istiyorum. Nasıl kullanacağım hakkında yardım edebilir misiniz?
   
 2. Bildiğim kadarıyla Yavuz Çetin agırlıklı olarak Fender Twin Reverb ve Marshall JMP-1 kullanıyordu. Amfinin üzerindeki Black Panel ve Classic Stack bu amfilere yakın modellemeler. Efekt olarak da öncelikle genellikle reverb, duruma göre de flanger ve chorus çalacagın parçaya göre eklenebilir. Single manyetik oldugu için gitarının sap manyetiğini kullanman daha mantıklı olur, köprü manyetiğin fazla sert gelebilir. Slash tonu için yine Britsh Combo ve Classic Stack kanallarını deneyebilirsin. reverb haricinde bi efekt kullanmaman daha mantıklı olur.Humbucker olması sebebiyle burda da gitarının köprü manyetiğini kullanman daha mantıklı olacaktır. Sanırım bu ayarlarla amfin ve gitarının müsade ettiği kadarıyla en yakın sesleri alabilirsin. Ancak unutmamak gereken bişey var, bu tarz prosesörlü,modellemeli amfilerde hiç ihtimal vermediğin kanallardan istediğin tona çok daha yakın sesler elde edebilme ihtimalin var. Onu da unutma.
   
  Kutay_ bunu beğendi.
 3. Enteresanmış. Fender twinreverb e ana avrat küfür etmek demek sayılır üstüne JMP-1 koymak.
   
 4. Forumlardan araştırdıgım kadarı ile bildigim bu esasen. Mesela ''Kurtar Beni'' parçası vardı. Epey sert, yüklü bir tonu vardı orada rahmetlinin. Acaba orada kullanmış olabilir mi diye düşündürdü beni.
   
 5. @celal12345 evet olabilir buna dediğim birşey yok. imkanım olsa ben farklı bir kombinasyon denerdim. ikisi 10.000 TL civarı lakin :)
   
  celal12345 bunu beğendi.
Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş