Barda

arkadaşım yok öyle bişey sadece harry poterın makyözü çalışmış bu filmde ve kan efektleri çok gerçekçi olmuş ama sahi değil bildiğim kadarıyla kesinlikle izlemeni tavsiye ederim çok iyi film olmuş

film gerçek hayattan alınmış tamam...ama barda geçen kurgu kısmını fazla abartılı buldum.gerçi gerçek olayın sonuyla filmin sonunun örtüşmeyişi yürek ferahlatan bir durum olmuş ;)

Filmi yeni izleme fırsatı buldum gerçekten çok beğendim filmde gerçekten tacevüz,şiddet,kan öğeleriyle prim yapmaya çalışmamışlar,iyi konu ve iyi oyuncuları çok iyi kullnarak çok başarılı bir film yapmışlar,benim soz zamanlarda izlediğim en güzel türk filmlerinden biri kesinlikle ve benim düşüncem bu film türk sineması için bir boyut atlamadır bu benim düşüncem tabiki herkese bu filmi izlemesi hatta sinema'da izlemesini tavsiye ederim çünkü türk sinemasının elimizden geldiğince kalkındırılması gerektiğini düşünenlerdenim özellikle böyle kaliteli filmlerin...

purple_rain demiş ki:
film gerçek hayattan alınmış tamam...ama barda geçen kurgu kısmını fazla abartılı buldum.gerçi gerçek olayın sonuyla filmin sonunun örtüşmeyişi yürek ferahlatan bir durum olmuş ;)

Barda geçen kurgu kısmını abartılı bulmak konusunda katılıyor ve dahi filmi gereksiz bulduğumu da eklemek istiyorum; beğenmedim.Ama gerçekte bunların sadece üçte birinin yaşanmış olduğunu varsaysak bile -ki olayın boyutlarını bilmiyorum- sahiden ürepertici :roll: Bu arada gerçek olay hakkında da yalnızca Ankara-GOP'ta bir apartman dairesinde yaşandığını biliyorum.Sonunda ne olmuş ki? :?

En sonunda bugün filmi izleyebildim, hayatımda izlediğim en piskopat film, piskopatlığın son noktası herhalde...bu filme normal bir sinema filmi olarak bakmamak lazım, zaten gerçek yaşanmış bir olaydan etkilenerek yapılmış ve topluma bazı şeyleri anlatmaya, "bakın etrafımızda böyle piskopatlıklar var" dedirtmeye çalışan bi film(benim, oyuncuların konuşmalarından sonra film üstündeki edindiğim genel kanı)....
Valla filmde her türlü işkence ve piskopatlık mevcut, kimisi kadınlara tecavüz ediyo, kimisi tecavüz edermiş gibi yapıp kadının her yerini jiletliyo, kimisi tekme-tokat Allah ne verdiyse dalıyo, kimisi sopalarla ölüm gerçekleşene kadar dövüyo, falan filan... yani izlerken içimden "ulan bunu da mı yaptınız, yeter ulan" çok dedim...
yahu bi insan işkence yaptığı insanlarla futbol maçı yapmak ister mi :) (burda gülmek ile gülmemek arasında çok kaldım)
filmin bence en içler acısı sahnesi, heryeri jiletlenmiş can çekişen kadınla tecavüze mağruz kalan arkadaşının göz göze gelip birbirlerine bakarak çığlıklar içinde ağlamasıydı... orda hakkatten içimden bi "ulan Allah belanızı versin" çektim...
şimdi konusu işkence ve tecavüz olan bi filmde gülmek en son,belki de hiç yapılmıcak birşeydir fakat filmde öyle küfürlü yerler var ki, bi de Nejat İşler o küfürleri sokak ağzıyla çok alışılageldik bi şekilde etmiş, insanın gülesi gelmedi değil...
Hayatımda izlediğim belki de en değişik filmdi, film bittikten sonra etkilenmedim, bi acaip olmadım desem yalan söylerim...

fulya_m_o_r demiş ki:
purple_rain demiş ki:

Barda geçen kurgu kısmını abartılı bulmak konusunda katılıyor ve dahi filmi gereksiz bulduğumu da eklemek istiyorum; beğenmedim.Ama gerçekte bunların sadece üçte birinin yaşanmış olduğunu varsaysak bile -ki olayın boyutlarını bilmiyorum- sahiden ürepertici :roll: Bu arada gerçek olay hakkında da yalnızca Ankara-GOP'ta bir apartman dairesinde yaşandığını biliyorum.Sonunda ne olmuş ki? :?

http://www.hurriyet.com.tr/pazar/5850513.asp?gid=59[/url] bu linkte gerekli açıklamayı bulabilirsin ;)

saygılar

bu filmin hepsini izleyemedim, kanlı sahnelerde gözümü kapattım sürekli ben bakamıyorum öyle sahnelere hele gerçek bir olaydan yola çıkıldığı düşüncesi aklıma geldikçe tüylerim diken diken oluyor,jilet ve tecavüz sahneleri korkunçtu, gerçekte benzer şeyler yaşandığını bilmek çok kötü...filmi bir film gibi değerlendiremedim...bir tek müzikler hoşuma gitti Koray Candemir'in şarkısı olsun Üçnoktabir'in şarkısı güzel...

nejat işlere bu kadar mı bir rol yakışır.cok guzel baslayan bir cumartesi gununun tam anlamiyla icine eden bir fragmana sahip olan film. :twisted:
türk sinemasının en kötü adamlarını tanıycağımız bir film ama sürprizlere hazır olun bu filmde yasaklanırsa şaşırmayın...:!:

Psychopat mıyım neyim bilmiorm ama filmin Selimlerin [Nejat İşler oluor =)] lehinde bitmesini çok istemiştim. Masum olabilirler ama öyle olmalıydı :twisted: Filmi ilk izlediğm gün herkese saldırır buldum kendimi. Gerçek anlamda etkilendiğimi itiraf etmem gerek. Defalarca defalarca izledim sıkılmadım. Soundtrackleri efektleri oyuncu kadrosuyla dört dörtlük bir film olmuş. Tam 1 Serdar Akar filmi işte kusursuz :) Nejat İşlere bayıldım piskopatlık abidesi rol yapmakta zorlanmamış olsa gerek.. Hakan Boyav'ın gözüme çekici gelebileceğine inanmazdım oyunculuğuna taptım.. Büyüyünce jiletçi olmaya bile karar verdim :p :seytan İzlenmesi gereken bir film.

selamlar...

film sıradan bir gençlik filmi edasında başlıyor. başlarda oldukça sıkıntılı bölümleri var sanki televizyonda dizi izliyormuşsunuz havasına kapılıyorsunuz. taki o bar girişinde göreceğiniz ürkek "çırak'a" kadar! daha sonra film bambaşka bir havaya bürünüyor.şiddet sahnelerinin usturuplu birşekilde kullanılması ama argonunda bir okadar dibine vurulması filmin artıları eksileri!tamam gerçekçilik katması açısından detaylar önemlidir ama benim bile daha önce duymadığım küfürler nejat işlerin azından sanki bir şiir gibi akması hakikaten garip bir hava estiriyor salonda:) sanki ailenizle televizyonda fim izlerken müstehcen sahneler çıktığında yaptığınız gibi uzaktan kumandayı ara hissediyosunuz kendinizi:)...

"kötüler" tayfası gerçekten çok iyi iş yapmış kesinlikle izlenmesi gereken bir film!
türk sinema tarihinin en kült filmi olmaya en yakın adaylardan biridir bence barda! (polis'de bi diğer aday!:) )

Filmde nejat ve tayfasının bara gelip barmenin onlara karşı tavrı saçma geldi. adam gibi barın kapandığı falan anlatılmaya çalışılır böyle durumlarda ama adam direk diklendi gruba yani barmen resmen .iktirin gidin der gibiydi. yetmezmiş gibi bi de vurmaya kalkarsan ordaki piskopat grubun mekanı dağıtacağı çok bariz ortada. bu sahne saçmaydı ve bence en önemli sahnelerden biri bu çünkü olayların gidişatını direk etkiler bu olay.

JosephPetrozza demiş ki:
senin izlememen lazımmış o zaman o filmi, dediklerinden o anlaşılıyo... :)

Katılıyorum :)
Bugün 1 kere daha gittim çıktığımda boynumda bi damar patlıycakmış gibi atıyordu ve sigaramı burnumla içtiğimi hissediodm :p

Düzeltiyorum piskopatlar hariç 18 yaş üstü insanların mutlaka izlenmesi gereken bir film. Piskopat olmayanda izleyince bağlıyo zaten :) Şimdi daha doğru oldu.

x_factor demiş ki:
Filmde nejat ve tayfasının bara gelip barmenin onlara karşı tavrı saçma geldi. adam gibi barın kapandığı falan anlatılmaya çalışılır böyle durumlarda ama adam direk diklendi gruba yani barmen resmen .iktirin gidin der gibiydi. yetmezmiş gibi bi de vurmaya kalkarsan ordaki piskopat grubun mekanı dağıtacağı çok bariz ortada. bu sahne saçmaydı ve bence en önemli sahnelerden biri bu çünkü olayların gidişatını direk etkiler bu olay.

Ama bilmezmisin özellikle geç saatlere kadar bar işleten bir insan (ki onların ne kadar sayko olduğunun farkında değildi) kaç tane öyle tiple uğraşmıştır. Yani bence gayet soğuk kanlıca kışkırdı ve kışkırttı :) Abartıya kaçan bir hareketi yoktu filmin sonunda gördüğümüz üzere Selim Nail ve Nil'i kapıda görüp takıyor ve o yüzden mekana geliyor yani herşey planlı. Bu senaryonun gerçek olduğunu da biliyorsunuz ve bu olay başından geçen insanlar gayet itaatkar davranmışta ne olmuş. Eninde sonunda olay başlayacaktı planlanmış olduğu için yani olayın gidişatını o kadar da etkilemedi vesile oldu o kadar. :)

Barmenin en azından kavgayı başlatan taraf olmaması gerekir.

Filmdeki küfürler ve konuşma tarzları karakterlere çok iyi oturmuş, bu yönden çok gerçekçi bir film. Filmin özenilecek değil ders verecek bir film gibi görünmesi gerekir ve bu yönüyle de filmi başarılı buldum. Filmin sonu sanırım piskopatlığa özenmeye meyilli zayıf kişiliklere yeterince caydırıcı olmuştur.

daha bugün izleyebildim..elim ayağım buz kesti filmi izlerken.zaten filmin yarısındada gözümü kapattım..psikopat rollerdeki oyuncular çok iyi seçilmiş...nejat işler zaten süper oynamış..ama küfür olayı çok fazla abartılmış..bide çırak asılmasaydı keşke :(

x_factor demiş ki:
Barmenin en azından kavgayı başlatan taraf olmaması gerekir.

Filmdeki küfürler ve konuşma tarzları karakterlere çok iyi oturmuş, bu yönden çok gerçekçi bir film. Filmin özenilecek değil ders verecek bir film gibi görünmesi gerekir ve bu yönüyle de filmi başarılı buldum. Filmin sonu sanırım piskopatlığa özenmeye meyilli zayıf kişiliklere yeterince caydırıcı olmuştur.

Caymadım yahu :p
Çok haklısın.

Diyaloglar çok yapmacık geldi bana.Çok sevimsiz bi arkadaş grubunun başına gelen kötü olaylar bi yana bizlere yönetmenin vermeye çalıştığı mesaj havada kalmış,her şey çok yapmacıktı bana kalırsa filmde.Gerçi Serdar Akar'ın çektiği diğer filmleri yanyana koyarak düşünüyorum belki.Ki Gemide ve Laleli'de Bir Azize'nin yanından geçemeyecek bir film bence Barda.Her neyse ben beğenmedim filmi.

Asortiq_mnyq demiş ki:
Diyaloglar çok yapmacık geldi bana.Çok sevimsiz bi arkadaş grubunun başına gelen kötü olaylar bi yana bizlere yönetmenin vermeye çalıştığı mesaj havada kalmış,her şey çok yapmacıktı bana kalırsa filmde.Gerçi Serdar Akar'ın çektiği diğer filmleri yanyana koyarak düşünüyorum belki.Ki Gemide ve Laleli'de Bir Azize'nin yanından geçemeyecek bir film bence Barda.Her neyse ben beğenmedim filmi.
Kesinlikle yukarıda beğenmedim demiştim ancak sebeplerini açıklamamıştım.İşte saydıkların tamı tamına benim filmi beğenmeme nedenlerim..

Geri