Amfi Üzerindeki Eq Nasıl Ayarlanmalı? ( Randall V2xnm )

'Elektro Gitar Ekipmanı' forumunda Furkann tarafından 11 Eylül 2015 tarihinde açılan konu

 1. Merhabalar. Randall V2XNM model amfimin üzerinde normal bass mid treb dışında bir de grafik eq var. Bunlarla ilgili bilgi verebilecek arkadaş varsa çok sevinirim. Teşekkürler ilginize.
  1441969676471763324548.jpg
   
 2. Aynı amfiden kullandım. Bu bölüm sanki 3 bandlı eq pedalı varmış gibi çalışıyor. Örneğin Boss GE7'nin 3 bandlısı gibi. Bu bölümde diğer bölümde olduğu gibi tamamen kişisel zevke göre hem clean hem de distortion için ayar yapılabilir. Bu arada çok sevdiğim bir amfidir. Çok güzel clean tonları vardır. Özledim vallaha :)
   
  Furkann bunu beğendi.
 3. 100Hz bas bölgesi ile mid bölgesinin sınırıdır. Hatta bas bölgesine de dahil edilebilir. PM'lerin doygunluğu buradan gelir.
  1kHz tiz bölgesi ile mid bölgesinin sınırıdır. Tonun netliğinde etkilidir.
  5kHz aslında geleneksel PRESENCE ayarıyla aynı işi görür. Tonun keskinliği buradan gelir. Solo tonlarda çok etkilidir. Kısarsanız tonunuz çok boğuk çıkar.
   
 4. Gerçekten çok güzel amfi :) Bir de reverbü olaydı tadından yenmezdi ama pedalla falan halledicem artık :)
  Çok teşekkürler hocam. Tam olarak aradığım gibi bir cevap oldu bu.
   
 5. Ben bununla ilgili önceden yazmıştım diye hatırlıyorum ama kendi zevkime göre ufakça bahsedeyim. Hoş amfiyi kullanmayalı onca zaman oldu.

  Amfinin yoğun bas tepkisinden ötürü (biraz da kapalı gelirdi bana); Bass potansını 9-10 yönünde tutup, grafik ekolayzırdan 100hz'e yüklenirdim. Çünkü bass potu biraz daha mid tarafına doğru gittiği için tonu daha da boğuyor gibiydi.

  Mid için onda da potu 12 yönünden aşağıda tutup, grafik eq ile 1 khz'yi hafifçe arttırırdım.

  Tiz için 5 khz bu amfide iyi iş görebilir bence. Bu kısmı hatırlamıyorum, deneyip karar ver işte :)

  Yani 6 tane ayar düğmesini de birbiriyle uyumlu ayarlamak lazım ve kendi zevkini en iyi sen bileceğinden ötürü, net bir şey söylemek doğru değil tabi.
   
  Furkann bunu beğendi.
 6. Çok teşekkür ederim Kaan abi. Tabii ki zevk işi ama genel olarak bir iki ipucu için konuyu açmak istedim, senin cevabın da yeterince ipucu içeren ve çok işime yarayacak bi cevap oldu, sağol :)
   
  forbidden_city bunu beğendi.
 7. Id Core 40'ye ne oldu sırf merakımdan soruyorum :)
   
 8. Bir şey olmadı dostum değiştirmek istedim :) İyi ki de değiştirmişim ama :D
   
 9. Eyv :)
   
Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş