Elektro Gitarda Ton

B

brkylgn

Arkadaşlar 500 tl bütçem var metallica nirvana muse falan çalmak istiyorum elektro gitara yeni başlayacağım hangi gitarı önerirsiniz?

barney-stinson-kill-myself-boring-suicide-neil-patrick-harris-How-I-Met-Your-Mother.gif

2 humbuckerlı bir gitar öneririm. Epiphone Sg bence iyidir. "Onu bunu çalacam falandan" çok önce gitar çalmayı öğrenmelisin. Ton olarak her grup farklı bir kategoridedir ve sadece gitarla bu iş çözülmez. Kaldı ki iyi çalabilmen tondan daha önemli. O yüzden her yola gidebilecek bir başlangıç gitarı seçmelisin.

Yanlış bir soru mu sordum anlamadım?
Elbette yanlış bir soru sormadınız, sadece bu soruyu soran 1 milyonuncu kişisiniz, tepkinin nedeni bu...

Arama tabını kullanarak
Gitar önerisi --> Sorgu için Arama Sonuçları: gitar önerisi | turkrock.com
Hangi gitar --> Sorgu için Arama Sonuçları: hangi gitar | turkrock.com
vb. başlıklarda daha önce defalarca benzer konular konuşulmuştu, belki size de fikir verebilir...

Sevgiler ve saygılar...

Arkadaş sitede yeni ve yaşı da bayağı genç, Yapıcı yaklaşmak gerekir diye düşünüyorum.
yeni başlıyorsan bu aşamada ton arayışına girmemelisin. gitaın da çok önemi yok klasik gitar tavsiye ederim. çalmayı geliştirdikten sonra bunları düşünmen gerekir.

Arkadaş sitede yeni ve yaşı da bayağı genç, Yapıcı yaklaşmak gerekir diye düşünüyorum.
yeni başlıyorsan bu aşamada ton arayışına girmemelisin. gitaın da çok önemi yok klasik gitar tavsiye ederim. çalmayı geliştirdikten sonra bunları düşünmen gerekir.
Ben bu klasik gitarla başlama tavsiyesini araba kullanmak için bisikletle başlamayı tavsiye etmek gibi görüyorum. Hani hedefi Gipsy Kings şarkıları çalmak olsa anlarım da hedef zaten metal-rock çalmak. Klavye yapısı, tel kalınlığı ve yapısı hiç alakalı olmayan bir enstrumanla neden başlasın? Bence hedefe uygun bir elektro ile başlamalı.

Aslında arkadaşlar söylenmesi gerekenleri söylemişler.
Yeni başlıyorsanız zaten Metallica falan çalamayacaksınız epeyce bir süre. Öncelikle gitarı tanımanız ona hakim olmanız gerekir. İlk başlardan ton vs. düşünmeyin (ki zaten düşünemezsiniz açıkçası, bu ciddi bir tecrübe gerektirir) sizin için önemli olan, düzgün, zırt pırt akord kaçırmayan doğru sesler alabileceğiniz bir gitar edinmektir.
Bununla ilgili model tavsiyesi veremeyeceğim ama marka olarak, Humbucker manyetikli (HH yada H-S-H / H: Humbucker S:Single) Cort yada Ibanez lere bakabilirsiniz. (Belirttiğiniz fiyat aralığı için tabiki bu markalar, eğer daha fazla verebilecekseniz başka markalarda önerilebilir.)

Teşekürler yardımlar için biraz ağır bi cihazdan giriş yaptığım için flash eklentisi sıkıntı yapıp konu başlıklarını görmemi engellemiş sanırım

Cort G serisi uymaz. Metal için bence en güzel başlangıç gitarı HH ve sabit köprülü olmalı.
Tavsiyem Cort KX5. Çok sevdiğim bir gitardır. Hele beyazı görünüş olarak da çok güzel duruyor.

@tunckk abimin de dedigi gibi herhangi sıfırdan başlıyorsan bir mucize olmadığı sürece zaten min.1 sene falan metallica calamazsin öyle bi dünya yok yani. zaten 500 liraya da metallica tonu alamazsın onu da kafadan çıkart. bu tarz başlıklardan forumda 63625262 tane var yani neden oraları araştırmadan böyle konuları açıyorsunuz anlamıyorum biraz araştırmacı olun be kardesim. zaten genclerimiz sürekli yok 300 lira butcem var metallica tonu alıcam, yok 500 lira bütcem var megadeth tonları için ekipman kurucam diye başlıklar açıyorlar. gercekten 300 500 liraya aldıgınız gitarlarla metallica tonu alabileceginize inanıyor musunuz? bu seviyelerde ekipmana fazla takilmayip iyi çalmaya odaklanmak gerekir diye düşünüyorum. ileride zaten paran olunca en kralından gibson gitarları engl amfileri düzersin zaten eve. ellerini calarken fazla zorlamayacak dogru sesler cıkaran, akord kacırmayan humbucker manyetikli bir gitar ile başlangıç seviyesi bir calısma amfisi gayet isini görür..

@tunckk abimin de dedigi gibi herhangi sıfırdan başlıyorsan bir mucize olmadığı sürece zaten min.1 sene falan metallica calamazsin öyle bi dünya yok yani. zaten 500 liraya da metallica tonu alamazsın onu da kafadan çıkart. bu tarz başlıklardan forumda 63625262 tane var yani neden oraları araştırmadan böyle konuları açıyorsunuz anlamıyorum biraz araştırmacı olun be kardesim. zaten genclerimiz sürekli yok 300 lira butcem var metallica tonu alıcam, yok 500 lira bütcem var megadeth tonları için ekipman kurucam diye başlıklar açıyorlar. gercekten 300 500 liraya aldıgınız gitarlarla metallica tonu alabileceginize inanıyor musunuz? bu seviyelerde ekipmana fazla takilmayip iyi çalmaya odaklanmak gerekir diye düşünüyorum. ileride zaten paran olunca en kralından gibson gitarları engl amfileri düzersin zaten eve. ellerini calarken fazla zorlamayacak dogru sesler cıkaran, akord kacırmayan humbucker manyetikli bir gitar ile başlangıç seviyesi bir calısma amfisi gayet isini görür..
Sakin ol dostum :D Tamam araştırması lazımdı falan filan bunlar söylenmiş zaten ne bu öfke :)

Elbette yanlış bir soru sormadınız, sadece bu soruyu soran 1 milyonuncu kişisiniz, tepkinin nedeni bu...

Arama tabını kullanarak
Gitar önerisi --> Sorgu için Arama Sonuçları: gitar önerisi | turkrock.com
Hangi gitar --> Sorgu için Arama Sonuçları: hangi gitar | turkrock.com
vb. başlıklarda daha önce defalarca benzer konular konuşulmuştu, belki size de fikir verebilir...

Sevgiler ve saygılar...
Bu konuda (ve benzeri) sürekli başlık açılması rahatsız ediciyse, şöyle bişey yapılamazmı acaba (sadece bi öneri ),
Tecrübeli olanlar elindeki gitar (veya gitarlar) ile önceden belirlenmiş (farklı tarzlarda) bi kaç demo parça kullanarak ve sadece amfi veya ses kartına girerek birer kayıt yüklese (gitarlar ilk mesaja sabitlense) herkes gitarının fiyat aralığını, beğendiği - beğenmedi yönlerini, yazsa.
Böylece piyasa kaygısı olmadan kaliteli ve sabit bir gitar başlığı oluşsa çokmu imkansız??
Aynı şey, amfi ve pedallar içinde yapılabilir.

Bu konuda (ve benzeri) sürekli başlık açılması rahatsız ediciyse, şöyle bişey yapılamazmı acaba (sadece bi öneri ),
Tecrübeli olanlar elindeki gitar (veya gitarlar) ile önceden belirlenmiş (farklı tarzlarda) bi kaç demo parça kullanarak ve sadece amfi veya ses kartına girerek birer kayıt yüklese (gitarlar ilk mesaja sabitlense) herkes gitarının fiyat aralığını, beğendiği - beğenmedi yönlerini, yazsa.
Böylece piyasa kaygısı olmadan kaliteli ve sabit bir gitar başlığı oluşsa çokmu imkansız??
Aynı şey, amfi ve pedallar içinde yapılabilir.
Gayet mantıklı bence.

Geri