Amfi Pedal Bağlantısı Hakkında

Merhabalar,
Bende Marshall MG15CFR model başlangıç seviyesi amfi var.
Malesef amfi de send/return özelliği yok.
1) Wah ve delay pedallarını bu amfiye bağlamanın başka bir yolu var mı acaba?
2) Yoksa en ucuz şekilde: wah ve delay pedallarını kullanabilmek için ne almam gerekiyor? Speakerım var. (Mavi donum var gibi oldu:sneaky::D)

Son düzenleme:
Hmm şöyle bişey buldum;
Doğru anladıysam WAH pedalını direk gitar- pedal-amfi yapabilirim ama delay pedalını power amp 'a ulaşamadığım için kullanamam gibi görünüyor. Pre amp - power amp almaktansa send/return lü bir amfi almak en ucuz yöntem mi olacaktır?

Hocam fx loop yok diye bu efektleri kullanamazsın diye bir şey yok bu kadar karışık düşünme .

Gitarından çıkan kabloyu öncelik olarak wah sonra drive en son delay pedalın olcak şekilde bagla en son kabloyu götür amfiye sok :) . Fx loop tercih meselisidir benim amfide var ama ben direk input yapmayı tercih ediyorum.

Hocam fx loop yok diye bu efektleri kullanamazsın diye bir şey yok bu kadar karışık düşünme .

Gitarından çıkan kabloyu öncelik olarak wah sonra drive en son delay pedalın olcak şekilde bagla en son kabloyu götür amfiye sok :) . Fx loop tercih meselisidir benim amfide var ama ben direk input yapmayı tercih ediyorum.
Hadi ya :hilarious:. Bu hem clean hem overdrive içi mi geçerli yoksa sadece clean demi böyle yapabilirim.

Hayır her kanalda kullanırsın sadece duyulan netlik değişir mesela fx loopta delayın verdiği tepki bu amfimde hosuma gitmiyor direk inputta pedallarımın en son sırasında :D Gayet tatlı.

Hayır her kanalda kullanırsın sadece duyulan netlik değişir mesela fx loopta delayın verdiği tepki bu amfimde hosuma gitmiyor direk inputta pedallarımın en son sırasında :D Gayet tatlı.
Hazır konu varken sorayım, peki '' Gitar - Wah - Drive - Delay '' şeklinde dizdikten sonra amfimiz yoksa ve direk ses kartı + referans monitör'lü bi sisteme ses kartının hi-z girişinden girilebilir mi ?

Ses kartın da mikrofon preampi varsa girer güzel güzel çalarsın. En azından ben bir dönem kullandım bu sistemi.
Mikrofon preamp varda XLR girişin ortasındaki hi-z girişten ts olarak girilirmi yoksa bide di-box lazım olur mu acaba?
Yoksa ses kartının ortasından girince menüsünden enstruman beslemesi seçme şansı falan var.
(focusrite scarlett 8i6 + presonus eris e5)

Amfinin sadece clean katını kullanırsan delay ı setupın en sonuna koyup gayet güzel kullanırsın. Lakin delay açıkken amfinin drive katını açarsan güzel bir sonuç alamazsın.