Sonsuz Enerji De Bulundu

Daha düne kadar sonsuz enerjiyi nasıl üretiriz diye düşünüyorduk. İşte; Türkiye'de hiçbir şekilde girdi kullanmadan enerji üretebilen bir çeşit makine icat edildi. Mutlaka bunu haberlerde izleyenler vardır. İsterseniz Cumhuriyet Gazetesi'nin 22.10.2006 günü çıkan sayısının 13. sayfasını okuyun.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
termodinamiği bende biliyorum...ama maddelerin bir de ATALET enerjisi var...bu enerji sayesinde bu makine çalışıyor...buna radrasyonu örnek verebilirim...1914'te bu tartışıldı ve 1956'da görülemeyen bir parçacığın bu enerjiyi emmesiyle radrasyon da kanıtlandı...

• Konu Sahibi Konu Sahibi
gerçi orası öyle ama bu sefer iş ne asparagas ne de sallapati...
işin içinde patent enstitüsü de var ve bu konuyla ilgili açıklama yaptılar...bütün haber kanallarında da yayınlandı...
ha sorarsanız nasıl bir çalışma düzeneği var onu bilmiyorum ama TPE bunu onaylarsa 2007'den itibaren satışa sunulacak...

karaton demiş ki:
termodinamiği bende biliyorum...ama maddelerin bir de ATALET enerjisi var...bu enerji sayesinde bu makine çalışıyor...buna radrasyonu örnek verebilirim...1914'te bu tartışıldı ve 1956'da görülemeyen bir parçacığın bu enerjiyi emmesiyle radrasyon da kanıtlandı...
atalet=eylemsizlik.Eylemsizlik momenti veya atalet momenti (SI birimi kilogram metrekare kg m2), dönme hareketi yapan bir cismin dönme eylemsizliğidir. Nasıl ki, duran bir cismin eylemsizliği cismin kütlesidir, aynı şekilde, dönen bir cismin eylemsizliği de eylemsizlik momentidir.atalet enerjisi olusturabilmek için bir cismin eylemsizlik potansiyeli yaratması gerekir,bunun için de enerji gerekir.Durmakta olan cisimlerin durma istemine, hareket etmekte olan cisimlerin hareket etme istemine eylemsizlik ya da atalet denir.Durmakta olan bir cismin potansiyel enerjisi,hareket eden bir cismin ise kinetik enerjisi vardır.Radyoaktif enerji ise atomun parçalanmasıyla oluşur,ki bu da çok büyük bir enerji gerektirir.Şimdi nasıl olur da hiçbir enerji kaynağı kullanmadan,enerji girdisi olmadan atalet enerjisi yaratılabilir?Ki bu eylemsizlik momentiyle çalışıyor diyorsunuz...

dünyadaki en büyük toryum rezervine sahip ülkelerden biriyiz bir tane nükleer enerji santralimiz yok,birkaç üniversitemizde nükleer enerji mühendisliği var ve onların enstütülerinde bitakım çalımalar yapılıyor bu konuda onun dışında etkin bir çalışma yok kaldı ki eğer böyle birşey bulunduysa değerlendirilip,kullanılabilsin...Zeki Müren'de bizi görecek mi? :)

bu saçmalıklarla uğraşmamak için önce bi enerji denen şeyin ne olduğunu bulmalıyız. enerji tamamen insan uydurması birşeydir. bazı fiziksel durumları izah edebilmek için ortaya atılmış ve ortaya atıldığından beri insanlığı uğraştıran bir konu.

sorun şu ki enerji denen dalga asla maddeden bağımsız olamaz. tıpkı ısı gibi. illa bir maddenin olması lazım. enerjinin doğası bunu gerektirir. malesef haber tam anlamıyla uydurma. isteyen hacettepede demir inanı bulup tartışabilir, demir hoca enerji konusunda türkiyenin önde gelen profesörlerinden biridir.

Perfectionist demiş ki:
yuh demiş ki:
dünyadaki en büyük toryum rezervine sahip ülkelerden biriyiz

Toryum? :LOL:

Toryum nasıl bir maddedir? Kullanım alanları nelerdir? Hangi kimyasal reaksiyonlar sonucu ortaya çıkar bir fikriniz var mı?
aa ayıp ettin bilmemmi toryumu hiç;biz kızlarla bi bardak salatalık sütü,bi avuç bilmem ne ağacının yaprağının yağını ve bi avuç toryum kristalini karıştırıp krem yapıyoruz,selülitlere iyi geliyomuşta :!: yoksa önümüzdeki 73 yıl içersinde doğada saf olarak bulunamayan ve direkt olarak nükleer enerji eldesinde kullanılamayan güzide elementimizi nötronlarla bobalayıp yakıt olarak kullanılabilir teknolojiler geliştirip, hem sevgili ülkemizi hem de kendimi kurtarmak gibi bir kaygım yok

Bende eskiden kendi ürettiği enerji ile çalışan bir elektrik motoru icad edeceğimi düşünürdüm hep. Ama üniversiteye başladığım yıl aldığım fizik dersi ile ne kadar saçma bir fikir olduğunu keşfettim :D

Geri