Manyetik Önerisi

'Elektro Gitar ve İcra' forumunda melik78 tarafından 12 Eylül 2015 tarihinde açılan konu

 1. Merhaba arkadaşlar. Elimde Charvel DC 1 ST var. Tonları çok sert ve ben bunları daha çok cleane çekmek istiyorum. Yani istediğim manyetik önerisi. Blues-rock-metal türleri dinlerim. Sert manyetikler istemiyorum. Markası fark etmez,kaliteli olsun yeter.
   
 2. Entwistle Custom Pickups --- Home burdaki pickup ları incele istersen fiyat olarak çok uygunlar. Youtube da review lere bak belki beğenirsin. Ben gio serisi ibanezime taktım kendi manyetiklerine göre çok çok iyiler.
   
 3. Hocam bunların fiyatları fazla ucuz. Şüpheliyim.
   
 4. Metal dinlerim ama sert manyetik istemiyorum derken ? Biraz daha açarsan daha kolay yardımcı olunabilir.
   
 5. Metal türlerinin hepsi sert değil hocam sonuçta öyle bir şey olabilir belki :)
   
 6. Hocam işte onu açsa daha yararlı bilgi alabilir. Yani metalin hangi türünü dinlediğiyle ilgili bilgi verirse ona göre öneri yapılır . Türü Bilmediğim için tam öneremiyorumda :)
   
 7. Öyle bir manyetik olsun ki hem metale iyi gitsin hemde bluesa.Yani metal ağırlıklı olup diğer kanallar geride kalmasın.
   
 8. Kardeşim dediğin konuda seymour duncan jb serisi manyetiklere bakabilirsin
   
 9. Bu arada tüm manyetiklerimi değiştireceksin yoksa bir adet mi
   
 10. Aklımda EMG 81'i değiştirmek aklımda var. Çünkü EMG 85 benim için iyi. Aam belli olmaz
   
  Mustafa İLKER bunu beğendi.
 11. Kendin takacaksan out of phase olayına dikkat et şahsen yaşadım uğraştırıyor:eek:.
   
 12. Dostum bu sefer de şöyle bir sorun olur bluesda da kullanacağın manyetik emg ile uyum sağlamayabilir. Sonuçta aradaki balansı korumak lazım. Çıkışı yüksek kalabilir emg nin.
   
 13. Öyle bi işe kalkışmam :D
   
 14. Bence ya hepsini değiştir yada bekle bütçeni ayarladığında hallet.
   
 15. Belki EMG'nin manyetiklerinden biri dediğim gibi olabilir.

  seymour duncan jb bunlara bakacağım
   
 16. Serkan sen misin abi ya? :D
   
  Kirito ve cenkcakmakci bunu beğendi.
 17. @melik78 Metal çalmak için illa yüksek çıkışlı manyetikler şart değil. Ben bir gitarımda Alnico 2 Pro kullanıyorum Duncan'ın -köprüde- her tarzı çalıyorum.

  Sen o Emg manyetiklerden kurtulup pasif manyetik taktır, elektronik kısmını da yenile baştan aşağı. Push pull gibi bir sistemle de manyetikleri böl -tabi bunun için 4 kondüktörlü manyetikler alman lazım- ton skalası genişleyecektir. Benim tüm gitarlarımda manyetik bölmek için bir seçenek var ve şansıma mıdır nedir, hepsiyle de çok güzel sonuç alıyorum.

  Bu ton işlerinde, kullandığın diğer ekipmanlar daha çok etkili. Yani istediğin fazla gain ya da az gain ise her şekilde halledersin. İşin Blues tarafında sap manyetiği biraz daha önem kazanıyor bunu da unutma. Son bir şey söyleyecek olursam, aktif manyetik üzerine kuruluysa elektroniği (jak girişi, potanslar vs.) iki manyetiği de değiştirip, tüm elektroniği değiştir (switch hariç).
   
  Furkann bunu beğendi.
 18. haylaz01 bunu beğendi.
 19. Evet :smuggrin:.
   
 20. sırf EMG olsun diye Seymour Duncan SH2 ve SH4 manyetiklerimi sattım. Çok iyilerdi. Rahatımı bozdum. pişman olmadım değil açıkçası...
  ama gerçekten @mertay arkadaşın verdiği tavsiyeyi kulak ardı etme derim. EMG manyetiklerle hem cleande hem de high-gain de çalmak istiyorsan 57-66 çok iyidir.
  57-66-60a-60 bu manyetiklerden istediğin sonuçları alabilirsin diye düşünüyorum. ama ikinci el bulmak gerçekten zor. olsa direkt alıcam :D

  Ha eğer (olur da) EMG düşünmezsen Seymour Duncan Blackouts önerirdim
   
  mertay bunu beğendi.
Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş