Ltd Ec-1000 Ve Esp Eclipse Alamayanlar?

'Elektro Gitar ve İcra' forumunda Poyrito tarafından 13 Eylül 2015 tarihinde açılan konu

 1. Artık pes ettim para biriktiremedim ve LTD EC-1000 ve ESP Eclipse alamıyorum. Bu gitarın kasasına ve klavyesine bayıldım.
  İlk Esp Eclipse Alacaktım, LTD EC-1000 dediler ona da para denkleştiremedim.
  Arkadaşlar kasası bunların ki gibi olan UCUZ YOLLU bir LTD önerir misiniz? Kenarları yine altın sarısı olacak şekilde. İlerde param olursa EMG manyetik takarım hiç olmazsa.
  [​IMG]
   
  serhat13 bunu beğendi.
 2. Ltd ec401 vb var bu renk. 690$ olarak gözüküyor amerika fiyatı...
   
  Poyrito ve Fuckir Pitch bunu beğendi.
 3. EC-400 öneririm (401 değil). Eski dönem LTD'lerde en üst modeldir ve Kore yapımı olurlar. Sonraki dönemlerdeki yapımlar Kore harici ana fabrika dışında da üretilir oldular. Şu an sadece Elite ve Deluxe serileri Kore'de üretiliyor. Ayrıca EC-400'lerde Emg aktif set mevcut.
   
  Poyrito bunu beğendi.
 4. serhat13, devastator ve Poyrito bunu beğendi.
 5. @DaggerStroke @arkham_rock @Ozzfish Hemen Türkiye'de satan birileri ya da satan bir dükkan var mı araştırmaya başlıyorum.
  Bütçem : 1000 TL arkadaşlar.
   
 6. Bu fiyata sıfırlarını alamazsın. 2. el bakmanı öneririm. Onda bile 1500 TL civarı birşeylere ihtiyacın var. Yok olmadı Ec-10 gibi dandik gitarlara kalırsın. Önermem.
   
  Poyrito bunu beğendi.
 7. Hocam hepsini araştırdım ama Türkiye'de ikinci el satan birini bulamadım, olmadı 2. ele konu açacağım, ya da yakında kardeşim Almanya gidecek oradan Thomann'dan alışveriş nasıl yapılır onu öğrenmem lazım. Çünkü @Ozzfish arkadaşın önerdiği gitarın sıfırı Thomann'da 500 TL :)
   
 8. Yani ben o gitarı çok önermem ama siz bilirsiniz. Almışken iyi birşey alın. Olmadı Mh400 serisine de bakabilirsiniz. Tek fark superstrat olması. Sabit köprülü ve floyd roselu versiyonları var. O da olmadı Epiphone Les Paul veya Cort Z-Custom olabilir. Gayet iyilerdir.
   
  Poyrito bunu beğendi.
 9. Maalesef şu dönem dolar çok yükseldi bu nedenle gitar fiyatlarının çoğu yükseldi. Eğer ille de aktif manyetik olsun diyorsan cort z custom 2'ye(Jesper strömblad kullanıyordu hala öyle midir bilemem ) bakabilirsin hoş onun da fiyatı 2000 tl mertebesinde.Eğer yurt dışından gitar getirmeyi düşünüyorsan edwards bakabilirsin.Edwards ; ESP nin japon iç piyasasına gitar üreten bir alt markası.Gitarlar yine japon üretimi sadece ürettiği modellerin çoğusu lawsuit olarak adlandırılan kopya strat ve lespauller.Ayrıca ESP nin kendi serilerinin de modelleri var.Önerim edwards e-ma serisi gitarlar.Tek farkları manyetik olarak ahb-1 manyetikleri olması.ESP son zamanlarda seymour duncan aktif manyetikleri kullanıyor (sanki daha iyi gibi bence :)).Japon iç piyasasında ltd yok (çok nadir gördüm bir iki model)Neticede çok bilinçli bir iç piyasaları var adamların çeşit ve model çok.

  Söz konusu ESP olunca şöyle bir şey oluştu:
  ESP Amerika(Amerika fabrikası yeni açıldı)
  ESP Japonya
  E-II(japonya üretim daha uygun fiyat gamlı)
  Edwards(Japon sadece iç piyasa üretim)
  Grassroots( Japon iç piyasa sanırım Endonezya üretim)
  LTD(Kore ve Endonezya idi belki Çin de olabilir şu dönem)
  Bahsettiğim Edwards E-MA serisi:Araştırırsan belki daha iyi fiyat ve indirim bulabilirsin.Sana maliyeti gitar+kargo+vergi= yaklaşık 1000-1100 dolar
  chuya-online | Rakuten Global Market: EDWARDS E-MA-110C GVBK electric guitar Edwards MA custom Active pickups equipped with
  chuya-online | Rakuten Global Market: EDWARDS E-MA-110C WH electric guitar Edwards MA custom Active pickups equipped with
   
  Poyrito bunu beğendi.
 10. Bu Harley Benton L-1000 VB gayet de güzelmiş ve kullanıcı yorumları da gayet iyi olduğunu gösteriyor. Kapıya teslim fiyatını hesapladım 685 TL. Bence güzel ve uygun bir seçenek.
   
  programci_84, Poyrito ve kaancan98 bunu beğendi.
 11. Aynı gitarın beyazını arkadaşım aldı. Amfiye bağlayınca ötme yapıyodu, manyetikte sorun olduğunu öğrendik. Köprü öyle bi çakılmış ki nerdeyse manyetik çerçevesiyle arasında pay yok, burguların da hepsi yamuktu, boya işçiliği berbattı sanki çizgileri biri eliyle çekmiş yamuk yumuk hepsi. 600 e aldık 200 e zorla sattık. Ben uyarımı yapayım da, başkalarının canı yanmasın :smug:
   
 12. İşte bu olmadı. Demek ki bu gitarı listeden ivedilikle çıkarmak lazım.
   
  Poyrito ve vaibey bunu beğendi.
 13. Benim youtube'da izlediğim ve video sahibinin yorumları şu şekilde . Akort burguları sıkıntılı. Bendlerde akort kaçırıyor.Ritimde sıkıntı yok.Manyetikleri ciddi kirli bir tona sahip. Cleanlerde neredeyse bir marshall plexi tonu çıkıyor (teşbihte kusur olmazmış ) eğer sesi kısmazsanız .Sadece metal tonlarına giden bir gitar.

  Maddiyat önemli bir faktör elbet ama ben yine de eğer gitar getirtme zahmetine girecekseksen edwards öneririm.
   
  Kutay_ ve Poyrito bunu beğendi.
 14. Ozzfish bunu beğendi.
 15. @Poyrito amacım soğutmak değildi ama yaşananlar bunlar, linkteki gitarın aynısıydı ve hatta o bile olabilir. Satan yeri tanıyorum, yarın da o civarda olma ihtimalim var. Aklınızda hala almak varsa ve hala soru işaretleriniz mevcutsa deneyebilirim. Açıkçası gitarı ilk aldığımızda anladım gitarın beni pek tatmin etmeyeceğini. Tabi ucuz etin yahnisi.. beklentiyi yüksek tutmamak lazım.
   
  Poyrito bunu beğendi.
 16. Konu yine Edwards'a geldi valla tam unuttum derken... Sonunda satıcam benim Cort'u giricem şu Edwards'a.. Resmen gel beni al diye bağırıyor gitar.
   
  kutay bunu beğendi.
 17. Aslında görüntü bukadar önemli değilse o fiyat aralığında Prs Se Tremonti bakabilirsiniz. En azından düzgün bir gitar.
   
  serhat13 ve Poyrito bunu beğendi.
 18. Yani gidip 1.150 lirayı Harley Benton a verene kadar 1000-1500 tl arasına ikinci el Edwards alınır mis gibi.
   
 19. Bu siteden hiç alışveriş yaptınız mı? Güvenilirliği konusunda şüphe var mı ya da?
   
Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş