Lg'den 225.000tl Lik Televizyon

Haklısınız tabii, "herkesin eşit olması" isteği de en az "daha iyiye sahip olmalıyım, o kadar boşa mı çalışıyoruz" isteği kadar insanidir. Vicdan sızlaması da doğal tabii bu durumda, bizim de sızlıyor. Ama bu isteği geçip de "parasını fakire vermek zorunda" kafasına girince, bir de adam ruh hastası çıkarımı yapılınca saygı boyutunu aşmış oluyor biraz, hele ki "bana cevap vermeyin, anlayışsız adamım" saygısızlığı bu forumda hiç beklemediğim bir adamdan gelen bir tepki idi. Neyse, buna da saygımız var tabii ki. Alıntılamıyoruz olup bitiyor.

Haklısınız tabii, "herkesin eşit olması" isteği de en az "daha iyiye sahip olmalıyım, o kadar boşa mı çalışıyoruz" isteği kadar insanidir. Vicdan sızlaması da doğal tabii bu durumda, bizim de sızlıyor. Ama bu isteği geçip de "parasını fakire vermek zorunda" kafasına girince, bir de adam ruh hastası çıkarımı yapılınca saygı boyutunu aşmış oluyor biraz, hele ki "bana cevap vermeyin, anlayışsız adamım" saygısızlığı bu forumda hiç beklemediğim bir adamdan gelen bir tepki idi. Neyse, buna da saygımız var tabii ki. Alıntılamıyoruz olup bitiyor.
Ant'ın yanıtını neden tümüyle size yönelik, adeta kişisel bir şeymiş gibi algıladınız ? Aslında benim ve başkalarının mesajına da yönelik olarak algılanabilecek bir yanıt. Kişisel bir yan veya adres var gibi de gözükmüyor ?
Bence Ant, aşırı "dediğim dedik" ve dogmatik davranan, kendini hiç bir şekilde tartışmaya açtırmayan ve toplumsal adaletsizliklere dair eleştiri yapmayı tekeline alabileceğini düşünen belli bir zihniyeti hedef alıyor.

Üzerime alındığım bir şey yok, forum burası tartışma alanı; tabii ki yazılanlara cevap yazacağım kendimce.
Son cümlenizi okurken bir yandan Ant Bey' i tanımlıyorsunuz sandım ki "bu" zihniyeti hedef alıyor demişsiniz. Bir ironi varsa göremiyorum, kusuruma bakmayın.

Mesajlarınızı düzenlemeniz de benim bir şeyleri bilmemi sağladı, teşekkür ederim.
Tartışmaya gerek kalmadı benim için, bu konuda bir uzlaşma olamayacağını gösterdiniz.

Geri