Hangi elektro gitarı alsam? Yeni başlayanlar için tavsiye başlığı

Genelde 7 Telli deyince türkiyede karşınıza çıkan ilk marka schecter olur ama ibanezin 7 tellilerinide denemekte çok büyük fayda var. Ben jeff loomis nt7 ve atx c7 kullandım gayet güzel ve kaliteli gitarlar. Yanlız ATX C7 arkadaşımındı @programci_84 ün dediği gibi kasada uzun kullanım sonucu oluşan matlık kayıpları mevcuttu. Parlak ışık altında sanki sadece o bölgeye yağ bulaşmış gibi kötü bir görüntü oluşturuyordu. Kendim şuan ibanez K7 kullanıyorum aşırı derecede rahat tabiri caizse kaymak gibi bir sapı var. Önceden kullandığım bu schecterlar ile kıyas dahi yapmam... İkinci el kısmında da 7 telli ibanezler var. Satan arkadaşları tanımıyorum ama deneme imkanınız varsa schectere yönelmeden önce bi denemenizde fayda var.
Zuhal de deneme fırsatım oldu ibanezleri. rg7321 ve rg1527 denedim ancak beklediğim şey yoktu o gitarlarda s kasa 7 tellilerde de 22 perde olma olayı eliyor kafamdan

Arkadaşlar yedi telli gitar çeşitleri ülkemizde maalesef çok bulunmuyor :( Ancak eğer bütçeniz 3000-4000 tl civarı ise kesinlikle SCHECTER KEITH MERROW öneririm. Tam bir djent makinesi. Aslında sadece djent makinesi demek yanlış olur her türlü yola geliyor canavar gibi bir gitar :D Çünkü diğer schecterlara nazaran manyetikleri aktif değil. Köprüde Seymour Duncan Nazgul ve sapta Seymour Duncan Sentient bulunuyor. Bildiğiniz gibi bu manyetiklerde bayağı yüksek çıkışlı manyetikler. Bir diğer güzelliği ise push-pull seçeneği var bir diğer deyişle humbucker manyetik single manyetik oluyor ki bu da blues hatta jazz bile çalabileceğiniz anlamına geliyor :) Eğer 2000-3000 tl civarında ise LTD ec-407 öneririm. LTD arkadaşımda bulunuyor ve gayet memnun. Özellikle hi-gain manyakları için harika bir gitar olduğunu söyleyebilirim ancak EMG lerin bir dezavantajı ise cleanleri pek iyi değil özellikle sap manyetiği çok yüksek çıkışlı olduğu için crunch alıyorsun clean değil. Tabi ki bunun da bir çözümü var :) Sapa 81 takarsanız ortalama bir clean sound elde edebilirsiniz.

Arkadaşlar yedi telli gitar çeşitleri ülkemizde maalesef çok bulunmuyor :( Ancak eğer bütçeniz 3000-4000 tl civarı ise kesinlikle SCHECTER KEITH MERROW öneririm. Tam bir djent makinesi. Aslında sadece djent makinesi demek yanlış olur her türlü yola geliyor canavar gibi bir gitar :D Çünkü diğer schecterlara nazaran manyetikleri aktif değil. Köprüde Seymour Duncan Nazgul ve sapta Seymour Duncan Sentient bulunuyor. Bildiğiniz gibi bu manyetiklerde bayağı yüksek çıkışlı manyetikler. Bir diğer güzelliği ise push-pull seçeneği var bir diğer deyişle humbucker manyetik single manyetik oluyor ki bu da blues hatta jazz bile çalabileceğiniz anlamına geliyor :) Eğer 2000-3000 tl civarında ise LTD ec-407 öneririm. LTD arkadaşımda bulunuyor ve gayet memnun. Özellikle hi-gain manyakları için harika bir gitar olduğunu söyleyebilirim ancak EMG lerin bir dezavantajı ise cleanleri pek iyi değil özellikle sap manyetiği çok yüksek çıkışlı olduğu için crunch alıyorsun clean değil. Tabi ki bunun da bir çözümü var :) Sapa 81 takarsanız ortalama bir clean sound elde edebilirsiniz.
Hocam merrowların 2015 leri çok tiz geldi bana. Tiz gitarları severim ama fazla tiz geldi:) fazla tok olan blackjack den sonra denemiş olmamın da etkisi olabilir:)

Eclipse kasaya ayrı bir hayranlığım var ama bu aleti türkiye de bulma şansım var mı ki ?

Eclipse kasaya ayrı bir hayranlığım var ama bu aleti türkiye de bulma şansım var mı ki ?
Hiçbir fikrim yok :( En son pera sanırım kapatmıştı ve elindeki tüm ltd ve espleri doreye stamıştı. son ltd ec-407 yi arkadaşım aldı. Ancak bildiğim kadarıyla şu an ltd ve espyi cangöz müzik satıyo onlarla iletişime geçmen daha sağlıklı olacaktır. Belki onlar getirtebilirler :) Cidden bulabilirsen al bir tane canavar gibi elime alınca bırakamıyorum :)

Cangöz müzik ile yaptığım konuşma sonrasında LTD H-1007 ve LTD EC-407 modelleri için fiyat aldım. İstediğim gitar modelini getirebileceklerini öğrendiğimde gerçekten çok sevindim. Ancak verdikleri fiyatları düşününce do-re nin schecter larda gerçekten ciddi anlamda güzellik yaptığını görüyoruz. Yine de alacağım gitar ltd olacak o konuda eminim artık. Şimdi aklımda bir kaç ufak soru daha oluştu. Andy James 7 almayı düşünmeye başladım getirebileceklerini söylediklerinden sonra. H-1007 ile farkı AJ-7 neck thru H-1007 ise set-thru AJ-7 de manyetikler 57-7 H / 66-7 H , H-1007 de ise 81-7 ve 707 onun dışında hemen hemen herşey aynı gitarlarda. AJ-7 için fiyat bekliyorum ama sanırım 1200 dolar civarı bir fiyat söylenecek bu fiyat farkına değer mi bir signature gitar için ? Bir de FRX-407 modeli görsel anlamda inanılmaz güzel geldi ama körü ltd fixed bridge ve açıkçası bu beni soğuttu biraz onun dışında klavye görünümü de çok hoş değil. Şeklinden dolayı da çalarken rahatsız olabileceğimi düşündüm.Bilen deneyen arkadaşlar varsa bu modeller için de yorum alabilir miyim ?

Verilen Fiyatlar :
H-1007 : 937 USD
H-1007 FR :1078 USD
EC-407: 852 USD
EC-407 FM Baritone: 895 USD

H-1007 nin fiyatı esp nin sitesinde ve yabancı sitelerde ( musiciansfriend gibi) 869 dolar. AJ-7 1049 dolar bu sitelerde. Cangöz ün vereceği AJ-7 fiyatı da tahminen 1100 dolar civarında olacaktır.

Geri